گستران وب

۱۳ نکته برای رشد کسب و کار آنلاین (بدون صرف هزینه های زیاد)

بزرگترین اشتباه برای ساخت وب سایت انتخاب پلتفرم اشتباه است. یک پلت فرم اشتباه نه تنها هزینه های بیشتری را به شما می دهد، بلکه پتانسیل رشد اقتصادی شما را نیز محدود می کند.

رشد کسب و کار آنلاین

آیا به دنبال رشد کسب و کار آنلاین خود بدون صرف هزینه زیاد هستید؟ اگر فقط یک کسب و کار را شروع میکنید، نمیتوانید پول را هدر ندهید. در این مقاله، شما را به صورت عملی راهنمایی می کنیم که چونه با صرف هزینه کم کسب و کار خود را شروع و توسعه دهید.

 

13 نکته برای رشد کسب و کار آنلاین (بدون صرف هزینه های زیاد)

 

۱. انتخاب بستر مناسب برای وب سایت شما

بزرگترین اشتباه برای ساخت وب سایت انتخاب پلتفرم اشتباه است. یک پلت فرم اشتباه نه تنها هزینه های بیشتری را به شما می دهد، بلکه پتانسیل رشد اقتصادی شما را نیز محدود می کند.

توصیه می کنیم از وردپرس استفاده کنید. زیرا محبوب ترین سازنده وب سایت در بازار است و بیش از ۳۱ درصد از تمام وب سایت ها (از جمله کسب و کارهای کوچک و بزرگ) قدرتمند از آن استفاده می کنند.

برای شروع وبسایت وردپرس، به یک نام دامنه و یک حساب میزبانی وب نیاز دارید. بله، این دو باهم متفاوتند میخواهید بیشتر یاد بگیرید؟ میتوانید با کلیک بروی نام دامنه و میزبانی وب میتوانیم با آن ها آشنا شوید.

۲.انتخاب یک وب سایت کاربردی با طراحی ساده

بسیاری از مبتدیان بر این باورند که اگر کسب و کار خود را به صورت حرفه ای طراحی نکنند، مشتریانشان کسب وکار آنها را جدی نمیگیرند.

طراحی حرفه ای بسیار هزینه بر است ولی نیاز نیست که از همان ابتدا با هزینه زیاد شروع کرد.

شما به راحتی می توانید با یک قالب وردپرس رایگان یا قالب هایی که هزینه کمتری دارند شروع کنید.

 

 

15 نکته برای رشد کسب و کار آنلاین (بدون صرف هزینه های زیاد)

 

۳.آسان کردن تماس کاربر با شما

اگر می خواهید وب سایت شما مشتریان بیشتری را به ارمغان بیاورد، شما باید یک راه آسان تماس با شما برای کاربران فراهم کنید.

ساده ترین راه برای انجام این کار با استفاده از فرم تماس در وب سایت شما است.

به طور پیش فرض، وردپرس دارای  فرم تماس با ما نیست. خوشبختانه، پلاگین های فرم تماس با ما در وردپرس وجود دارد که می تواند به راحتی یک فرم تماس به سایت اضافه کنید

 

 

۴. شروع به ساخت لیست ایمیل از روز اول

اکثر افرادی که وبسایت شما را ترک می کنند شاید دیگر به وب سایت شما دیگر نیایند. این به این معنی است که اگر آدرس ایمیل آنها را دریافت نکنید، در آینده هیچ ارتباطی با آنها نخواهید داشت.

راه مقرون به صرفه برای انجام این کار، ایجاد یک لیست ایمیل است.

بازاریابی ایمیل قابل اطمینان ترین راه ارتباط با بازدیدکنندگان وب سایت شماست.

شما می توانید با Constant Contact شروع کنید،که بهترین ارائه دهنده خدمات بازاریابی ایمیل است.

 

15 نکته برای رشد کسب و کار آنلاین (بدون صرف هزینه های زیاد)

۵. دریافت بیشتر ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو

موتورهای جستجو مانند گوگل منبع اصلی ترافیک برای بسیاری از وب سایت های اینترنتی هستند. با یادگیری اساسی SEO بسیاری از چیزهایی که برای بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو را که میخواهید انجام می دهید.

بهینه سازی موتور جستجو مجموعه ای از دستورالعمل ها و تکنیک هایی است که وب سایت شما با موتور جستجوگر را دوستانه تر می کند. این خیلی فنی نیست و شما می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید.

15 نکته برای رشد کسب و کار آنلاین (بدون صرف هزینه های زیاد)

۶. برنامه ریزی استراتژی بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یک استراتژی برای ایجاد محتوای مفید و مرتبط برای جذب و ایجاد یک مخاطب است. این به شما این امکان را می دهد تا ترافیک هدفمندتری را از موتورهای جستجو بدون هزینه ای بهره مند شوید.

ساده ترین راه برای اضافه کردن مطالب مفید به وب سایت شما با افزودن یک وبلاگ است. وردپرس به شما اجازه می دهد یک صفحه وبلاگ جداگانه را به وب سایت خود اضافه کنید و مطالب خود را به دسته ها و برچسب ها مرتب کنید.

شما نیاز به استراتژی دارید که  محتوا خود را با کشف کلمات کلیدی که کاربران ممکن است به دنبال آن هستند، برنامه ریزی کنید.

بازاریابی محتوا یک استراتژی بسیار موثر و اثبات شده برای فروش کسب و کار شما با بودجه کم است.

6. برنامه ریزی استراتژی بازاریابی محتوا

۷. تصمیم گیری مبتنی بر داده ها توسط Google Analytics 

بسیاری از مبتدیان از بهترین حدس های خود برای برنامه ریزی استراتژی رشد استفاده می کنند.

این جایی است که Google Analytics وارد شده است. این به شما امکان می دهد تا ببینید که تعداد بازدیدکنندگان به سایت شما از چه جایی می آیند و چه زمانی در آنجا هستند.

گوگل آنالیز اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد.  این برنامه منظم سازماندهی شده و وبسیار زیبا است.

برای استفاده بیشتر، پلاگین MonsterInsights را نصب و فعال کنید. این بهترین پلاگین گوگل آنالوگ برای وردپرس است و به شما امکان می دهد به راحتی  مهم ترین گزارش های ترافیکی خود در داخل داشبورد وردپرس مشاهده کنید.MonsterInsights همچنین می تواند به شما در ردیابی مشتریان ووکامرس با استفاده از Google Analytics کمک کند.

7. تصمیم گیری مبتنی بر داده ها توسط Google Analytics 

۸. استفاده از رسانه های اجتماعی برای ترافیک بیشتر

سیستم های رسانه های اجتماعی دارای مخاطبان زیادی هستند. فیس بوک به تنهایی دارای ۱.۴۷ میلیارد کاربر روزانه فعال است که حدود ۱۸ درصد از همه افراد در جهان است. توییتر، یوتیوب، LinkedIn و دیگر شبکه های اجتماعی نیز کاربران بسیار فعال دارند.

با بسیاری از کاربران، رسانه های اجتماعی فرصت های عالی برای کسب و کار را فراهم می کند. شما می توانید با ایجاد پروفایل های رسانه های اجتماعی کسب و کار خود و پست های وبلاگ خودرا  به صورت خودکار به اشتراک بگذارید و یا با اضافه کردن آیکون شبکه اجتماعی زمینه اشتراک گذاری آن را فراهم کنید.

8. استفاده از رسانه های اجتماعی برای ترافیک بیشتر

۹. یک شرکت فعال در جامعه آنلاین باشید

جوامع آنلاین شامل انجمن ها و وب سایت های پرسش-پاسخ می باشند. این مکان هایی هستند که مردم برای ارسال سوالات خود، اجتماعی شدن، پیدا کردن محتوا و به آنجا می روند. جوامع برتر در اینترنت شامل Reddit، Stack Exchange، Quora، TripAdvisor و غیره هستند.

این جوامع دسترسی شما به افراد علاقه مند به موضوعات مرتبط با صنعت شما را فراهم می کند.

9. یک شرکت فعال در جامعه آنلاین باشید

۱۰. تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت به مشتریان دائم

آیا می دانستید بیش از ۷۰ درصد از افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند، هرگز آن را پیدا نخواهند کرد؟ این تقصیر شما نیست، برای  این است که اینترنت خیلی بزرگ است و وبسایتهای بسیاری وجود دارد.

هر بازدیدکننده ای که وبسایت شما را ترک می کند یک مشتری بالقوه است که شما از دست می دهید. برای رشد کسب و کار خود، باید روی تبدیل این بازدیدکنندگان به مشتریان دائم متمرکز شوید.

به OptinMonster وارد می شود. این بهترین نرم افزار بهینه سازی تبدیل در بازار است که به شما امکان می دهد تا بازدید کنندگان گاه به گاه وب سایت  را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

چگونه این کار را انجام می دهد؟

این برنامه همراه با سازنده کشیدن و رها کردن می باشد که در آن شما می توانید انواع مختلفی از کمپین ها را برای جمع آوری ایمیل های کاربر ایجاد کنید، پیشنهادات خاصی را نمایش دهید،  تایمر شمارش معکوس، پوسته های هوشمند، اسلایدها و موارد دیگر را ایجاد کنید.

10. تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت به مشتریان دائم

۱۱. یک برنامه برای همکاری در فروش

بازاریابی وابسته یک توافق ارجاعی است که در آن یک خرده فروش آنلاین (تبلیغ کننده) با ارائه لینک مربوط به خود خرید مشتری از آن لینک درصد خود از آن فروش را دریافت می کند.

اگر شما محصولات آنلاین را به فروش می رسانید، می توانید از بازاریابی وابسته استفاده کنید تا با بازاریابان وابسته ماهر همکاری کنید. برای تبلیغ محصولات خود و فروش شما این مبلغ را به بازاریابان پرداخت می کنید.

شما برای مدیریت و پیگیری فعالیت و پرداخت شرکای وابسته ، به یک سیستم مدیریت وابسته نیاز دارید.

11. یک برنامه برای همکاری در فروش

۱۲. استفاده از تبلیغات کلیکی

بر خلاف باور عمومی، شما می توانید کمپین های تبلیغاتی Pay-Per-Click را با یک بودجه کوچک اجرا کنید. با برنامه هایی مانند تبلیغات Google AdWords و Facebook، می توانید قیمت های خود، کلمات کلیدی مورد نظر، مخاطبان و موارد دیگر را تنظیم کنید.

Google AdWords حتی تبلیغاتی رایگان را برای تبلیغ کنندگان جدید ارائه می دهد.

12. استفاده از تبلیغات کلیکی

۱۳. بهبود سرعت و عملکرد وب سایت شما

 

مطالعات نشان می دهد که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶، فاصله  توجه انسان از ۱۲ ثانیه به ۷ ثانیه کاهش یافته است.

این به این معنی است باید در کوتاه ترین زمان محنوای شما در صفحه برای کاربر به نمایش در بیاید.و تاخیر در نمایش باعث عدم رضایت مشتری یا کاربر خواهد شد.

در واقع شما باید وب سایت خود را بهینه سازی کنید تا مطمئن شوید که سریع است و حتی تحت ترافیک بالا نیز عملکرد خوبی دارد.

ما امیدواریم که این مقاله به شما در رشد کسب وکار با هزینه کم کمک کند.

۴.۶/۵ - (۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *