گستران وب

10 راه آسان برای بهینه سازی سایت وردپرس

اتوماسیون جهان را گرفته است. چرا که نه؟ این موجب صرفه جویی زیادی در زمان می شود. هنگامی که اتوماسیون به وردپرس می آید، شما می توانید

10 راه آسان برای بهینه سازی سایت وردپرس خود و صرفه جویی در وقت

اتوماسیون جهان را گرفته است. چرا که نه؟ این موجب صرفه جویی زیادی در زمان می شود. هنگامی که اتوماسیون به وردپرس می آید، شما می توانید زمان زیادی را صرفه جویی کنید. وردپرس یک قطعه عالی از نرم افزار است. این به شما اجازه می دهد که وب سایت خود را همانطور که می خواهید مدیریت کنید. با این حال، هر نرم افزار یا راه حل مناسب نیاز است که به درستی از آن نگه داری کنید که به معنی صرف چند ساعت در روز است.

10 راه آسان برای بهینه سازی سایت وردپرس خود و صرفه جویی در وقت

در وردپرس، برای حفظ وب سایت خود شما باید چیزهای زیادی را بهینه سازی کنید. به عنوان مثال، شما باید روزانه سایت خود را پشتیبان گیری کنید، اسکن ها را در فواصل منظم اجرا کنید، نظر سنجی، و خیلی موارد دبگر!

برای اطمینان از اینکه وقت خود را به انجام کارهای بی اهمیتی هدر نمیدهید، به شما نشان خواهیم داد که چگونه  وبسایت و گردش کار وردپرس خود را خودکار کنید. در این فرآیند، ما پلاگین های وردپرس را به شما پیوند خواهیم داد که به شما کمک می کند تا سایت وردپرس خود و جریان کاری خود را به صورت خودکار بسازید. بنابراین، بدون اطلاع بیشتر، بیایید شروع کنیم.

1. به روز رسانی سایت شما

به روز رسانی سایت وردپرس شما یکی از وظایف رایج است. بدون به روز رسانی مناسب وب سایت، از جمله تم های وردپرس، پلاگین ها ریسک محسوب می شود که ممکن است در معرض هکرها گیرد. با هر بروزرسانی، توسعه دهندگان ویژگی های جدید، رفع اشکالات و خطاهای احتمالی در نرم افزار خود را منتشر می کنند. اگر شما به روزرسانی نکنید،به هکرها اجازه می دهید با سوء استفاده اط ضعف هابه سایت شما دسترسی پیدا کنند.

شما می توانید وب سایت خود را به طور خودکار به روز رسانی کنید. به روز رسانیوردپرس را می توان از خود داشبورد فعال کرد.فقط قبل از بروز رسانی پشتیبان گیری از وب سایت انجام شود.

بسیاری از وبسایت ها پیچیده هستند و مبتنی پلاگین ها یا خدمات هستند. در این مورد، ما توصیه می کنیم به صورت دستی به روز رسانی کنید، زیرا به روز رسانی خودکار می تواند به وب سایت شما آسیب بزند. قبل از به روز رسانی، تغییرات و یادداشت سازگاری ها را بخوانید.

2. پست های برنامه ریزی شده

شما محتوایی را برای وب سایت خود نوشته اید. اکنون شما آماده انتشار آن هستید یا بهتر است بعدا بر اساس مخاطبین خود بخواهید آن را انجام دهید. برای صرفه جویی در وقت، می توانید در نوشته های خود برنامه ریزی کنید و اطمینان حاصل کنید که مجبور نیستید برای انتشار آن منتظر بمانید.

برنامه ریزی در وردپرس قابل انجام است. شما می توانید از گزینه های ارسال پست که در تصویر زیر مشخص است استفاده کنید.

پس از تغییر تاریخ و زمان، همه چیزهایی که لازم دارید انجام دهید، بر روی دکمه “انتشار” کلیک کنید یا پیش نویس را ذخیره کنید.

3. پشتیبان گیری سایت

پشتیبان گیری از سایت شما بسیار مهم است. این به شما اجازه می دهد تا آزادانه کار کنید واگر کار اشتباهی انجام شود، می توانید دوباره آن را به حالت قبل برگردانید. پشتیبان گیری سایبه صورت دستی انجام می شود. با این حال، با پلاگین ها و سرویس های پشتیبان، می توانید تمام فرآیند پشتیبان را به صورت خودکار انجام دهید.

بنابراین، چقدر باید پشتیبان گیری کنید؟ این بستگی به چگونگی انتشار مطالب جدید در وب سایت شما دارد. اگر شما در حال اجرای یک سایت هستید که روزانه مطالب جدید را منتشر می کند، توصیه می کنیم هر روز آن را نیز پشتیبانی کنید. با این حال، اگر شما یک پست در هفته منتشر کنید، یک نسخه پشتیبان در هر هفته می تواندمناسب باشد. حتی شما می توانید با افزونه این پشتیبانی گیری ها را انجام دهید.

شما همچنین می توانید از سرویس پشتیبان گیری مانند Blog Vault استفاده کنید. آنها یک محیط پیکربندی رایگان ارائه می دهند که می تواند مفید باشد.

4. به اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی

مهم نیست که آیا شما وردپرس را اجرا می کنید یا خیر، باید یک حضور عالی رسانه های اجتماعی داشته باشید. این به این معنی است که شما باید تلاش کنید که پستهای منتشر شده و به روزرسانی خود را بازاریابی کنید. این شامل به اشتراک گذاری پست ها در سیستم های مختلف رسانه های اجتماعی از جمله توییتر، فیس بوک و … است. اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی به صورت دستی می تواند زمان زیادی را تلف کند. به همین دلیل بهتر است این اشتراک گداری ها به صورت خودکار انجام شود.

برای به اشتراک گذاری خودکار پست ها در شبکه های اجتماعی، می توانید از پلاگین های مانند:                      Social Media Auto Publish، HYPESocial – Buffer PRO و غیره کمک بگیرید. با این پلاگین ها، می توانید به صورت خودکار پست های خود را به اشتراک بگدارید. پلاگین هایی مانند Sassy Social Share و WP Social Sharing می توانند به شما در اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری جذاب برای فیس بوک، توییتر، لینکدین، Xing، Reddit، Google+ و Pinterest به پست های وردپرس، صفحه، رسانه ها یا هر نوع پست سفارشی کمک کنند.

5. پاکسازی پایگاه داده

با گذشت زمان، پایگاه داده وب سایت شما با اطلاعات زیادی از اطلاعات غیر ضروری پر خواهد شد. این امر می تواند به مسائل بعدی منجر شود زیرا زمان بیشتری برای پردازش یک جستجو ساده صرف خواهد شد.

راه حل این است که یک پایگاه داده را پاکسازی کنید. شما می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید، اما چرا وقتی پلاگین هایی شگفت انگیز مانند WP-DBManager دارید، این کار را به صورت دستی انجام دهید. این پلاگین به شما امکان می دهد پایگاه داده خود را تنها با یک کلیک بهینه سازی کنید. همچنین می توانید برنامه نویسی پایگاه داده را به نحوی که می خواهید برنامه ریزی کنید. این یک افزونه عالی است و ما آن را به همه کسانی که از وردپرس استفاده می کنند توصیه می کنیم.

6. امنیت

برای اطمینان از اینکه وب سایت شما هدف بعدی هکرها نیست، شما باید نظارت امنیتی مناسب انجام دهید. امنیت یک موضوع پیچیده است وانجام تنظیمات دستی نمی تواند مناسب باشد.

شما می توانید بسیاری از وظایف امنیتی را با استفاده از پلاگین ها به صورت خودکار انجام دهید. پلاگین های امنیتی به صورت منظم برای نفوذگران بررسی می شود. آنها همچنین برای سلامت وب سایت و همچنین اگر فایل های وب سایت آلوده شده باشند، بررسی می شود. شما می توانید از ابزارهایی نظیر WP Checkup یا Plugin Security Defender استفاده کنید.

7. مسدود کردن هرزنامه

با Akismet، شما می توانید به طور کامل هرزنامه ها را به صورت خودکار مسدود کنید. . این پلاگین رایگان است .

8. بهینه سازی تصویر

یک پست وبلاگ برای انجام کار با تصاویر بهتر است. به همین دلیل اغلب تصاویر را در یک پست مشاهده می کنید. با این حال، بهینه سازی هر تصویر قبل از آپلود، می تواند زمان زیادی را صرف کند. با این حال، می توانید بهینه سازی تصویر را با استفاده از افزونه های بهینه سازی تصویر مانند WP Smush و EWWW Optimizer بهینه سازی کنید. با استفاده از پلاگین بهینه سازی تصویر می توانید زمان و تلاش را صرفه جویی کنید.

9. بررسی لینک های شکسته

لینک ها خراب می شوند که می تواند خطا 404 باشد. شما می توانید به طور خودکار لینک شکسته بررسی و اطمینان حاصل شود که یک ساختار لینک خوب داخلی است. این تجربه بازدیدکننده وب سایت و جستجوگرها را بهبود خواهد بخشید. شما می توانید از پلاگین broken link checker plugin استفاده کنید. پلاگین به طور پیوسته برای لینک های خرابکارانه نظارت خواهد کرد و به شما اطلاع خواهد داد تا آن را تعمیر کنید.

10. بهبود عملکرد

عملکرد وبسایت شما (زمان بارگیری) بر نحوه عملکرد سایت شما در SEO تاثیر می گذارد. همچنین با کاهش میزان بازدهی، تجربه مشتری شما را بهبود می بخشد. برای انجام این کار، شما باید از یک افزونه ذخیره سازی مانند WP Super CacheW3 Total CacheWP Fastest Cache استفاده کنید.

بسیاری از چیزها را به صورت خودکار انجام دادیم، از جمله عملکرد، تهیه پشتیبان، بررسی خرابی لینک و غیره. با پیروی از راهنمای، شما زمان زیادی را صرفه جویی خواهید کرد. اگر فکر می کنید چیزی از دست رفته است، در قسمت نطرات به ما اطلاع دهید.

3.8/5 - (6 امتیاز)

https://www.gostaranweb.com

مجموعه گستران وب هدف مشخصي دارد و اعضاي تيم براي آن شب و روز تلاش ميکنند . آشنايي کاربران با دنياي متن باز وردپرس و راه اندازي کسب و کارها در بستر وردپرس يکي از اهداف هاي اصلي مجموعه گستران وب است .

One thought on “10 راه آسان برای بهینه سازی سایت وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *