گستران وب

معرفی ۸ ابزار برتر تست سرعت وب سایت وردپرسی

می خواهید سرعت وب سایت را تست کنید؟ بیشتر مبتدیان نمی دانند از کجا شروع کنند و در آزمون سرعت وب سایت خود به دنبال چه چیزی باشند.روشهای تست سرعت وب سایت آنلاین وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. با این حال ، در همه آنها نتایج به گونه ای است که برای کاربران باهوش غیر فناوری ،قابل درک نیست. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به طور صحیح یک تست سرعت وب سایت و بهترین ابزارها برای انجام تست های سرعت خود را اجرا کنید.

دی 19 , 1398

 

بهترین ابزار برای اجرای تست سرعت وب سایت

بسیاری از ابزارهای تست سرعت و پرداخت رایگان وب سایت رایگان و پولی زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. هر یک از آنها ویژگی های بسیار جالبی دارند که آنها را متمایز می کند.

لازم نیست وب سایت خود را فقط با یک ابزار آزمایش کنید. می توانید از چندین ابزار استفاده کرده و چندین آزمایش را کامل انجام دهید.

با این حال ، ما به کاربران توصیه می کنیم فقط برای بهبود عملکرد وب سایت خود از این ابزارها استفاده کنند. تلاش برای دستیابی به یک درجه یا نمره کامل از این ابزارها ، اغلب در اکثر موارد برای وب سایت های عملکرد دنیای واقعی بسیار دشوار و کاملاً ناممکن است.هدف شما باید ارتقاء سرعت بارگذاری صفحه برای کاربران خود باشد تا آنها بتوانند از یک تجربه کاربری سریعتر و مداوم در وب سایت شما لذت ببرند. با گفتن این مطلب ، بیایید به بهترین ابزارها برای انجام تست سرعت وب سایت نگاهی بیندازیم.

۱. IsItWP

 

ابزار تست سرعت وب سایت رایگان IsItWP مبتدی ترین ابزار تست سرعت وب سایت است. این امکان را به شما می دهد تا به سرعت عملکرد وب سایت خود را بررسی کنید ، چندین آزمایش را اجرا کنید و نتایج را به پایین بیاورید تا دریابید که وب سایت شما کند شده است.

شما همچنین پیشنهادات بهبود منظمی را مرتب می کنید. برای دیدن مراحلی که می توانید برای رفع مشکلات عملکرد انجام دهید ، می توانید بر روی هر دسته کلیک کنید. این وب سایت همچنین مانیتورینگ به موقع سرور و سایر ابزارهای مفید را برای صاحبان وب سایت ارائه می دهد.

۲. Pingdom

 

Pingdom (پینگدوم) یکی از محبوب ترین ابزار نظارت بر عملکرد وب سایت است. استفاده از آن آسان است و به شما امکان می دهد مکانهای مختلف جغرافیایی را برای اجرای یک تست که واقعاً مفید است انتخاب کنید.

نتایج با شرح مختصر قابل درک ارائه می شود ، که در ادامه گزارش مفصلی ارائه می شود. شما در صورت بارگیری ، پیشنهادات بهبود عملکرد را در منابع بالا و انفرادی دریافت می کنید.

۳.   Google Pagespeed

Google Pagespeed ابزاری برای نظارت بر عملکرد وب سایت است که توسط گوگل ایجاد شده است. این گزارشات عملکرد وب سایت را برای نمایش های تلفن همراه و دسک تاپ به شما می دهد. می توانید بین این گزارش ها فاصله بگیرید و مواردی را پیدا کنید که بین هر دو گزارش معمول است و برخی که گوگل توصیه می کند در نمای تلفن همراه ثابت شود.

شما همچنین برای هر شماره توصیه های مفصلی دریافت می کنید ، که برای توسعه دهندگان مفید است. با این حال ، خود این ابزار برای افراد مبتدی و غیر توسعه دهنده کمی آزار دهنده است.

۴. GTmetrix

GTmetrix یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند تست سرعت وب سایت است. این امکان را به شما می دهد تا وب سایت خود را با استفاده از ابزارهای محبوب مانند صفحات و YSlow تست کنید. با ایجاد یک حساب کاربری می توانید موقعیت جغرافیایی و مرورگر خود را تغییر دهید.

این گزارشات مفصل را با خلاصه ای از نتایج نشان می دهد. می توانید بین این دو ابزار جابجا شوید و توصیه ها را مشاهده کنید. با کلیک بر روی هر توصیه جزئیات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد

۵. WebPageTest

 

ابزار WebPageTest یکی دیگر از ابزارهای تست سرعت رایگان آنلاین است که می توانید از آن استفاده کنید. کمی پیشرفته‌تر از برخی ابزارهای دیگر موجود در لیست ما است. با این وجود ، این امکان را به شما می دهد تا یک مرورگر و موقعیت جغرافیایی را برای آزمایش های خود انتخاب کنید.

به طور پیش فرض ، آزمایش را ۳ بار انجام می دهد تا نتایج آزمون سرعت وب سایت شما را بدست آورد. این یک نمای کامل از هر نتیجه ای را نشان می دهد که می توانید برای گسترش و مشاهده گزارش کامل کلیک کنید.

 

۶. Load Impact

 

 

Load Impact (بار ضربه) کمی متفاوت از سایر ابزارهای تست سرعت وب سایت در این لیست است. این امکان را به شما می دهد تا هنگام ورود تعداد بیشتری بازدید کننده در همان زمان ، وب سایت شما کند شود.

این یک سرویس پولی با یک تست رایگان محدود است که به شما امکان می دهد در مدت ۳ دقیقه ۲۵ کاربر مجازی ارسال کنید. نسخه پرداخت شده به شما امکان آزمایش بارهای بزرگتر را می دهد. این به شما کمک می کند تا تست سرعت وب سایت را آزمایش کنید ، ضمن اینکه آزمایش می کنید که چگونه افزایش ترافیک روی وب سایت شما تأثیر می گذارد.

۷. Uptrends

Uptrends  (پایدار) یکی دیگر از ابزارهای تست سرعت وب سایت رایگان است. این امکان را به شما می دهد تا یک منطقه جغرافیایی ، مرورگر و گزینه تست تلفن همراه و دسک تاپ را انتخاب کنید.

نتایج ساده و آسان برای فهم است ، زیرا همچنین نشان می دهد نمره صفحه صفحات گوگل شما در خلاصه. می توانید برای اطلاعات بیشتر به پایین بروید و از طریق منابع خود شانه بزنید تا مشکلات عملکرد را درک کنید.

۸.  Byte Check

 

Check Byte یکی دیگر از بررسی کنندگان پاسخ زمان وب سایت رایگان است. این به طور خاص برای بررسی اندازه گیری TTFB (زمان تا اولین بایت) ساخته شده است ، این زمانی است که وب سایت شما برای ارائه اولین بایت داده ها به مرورگر کاربر نیاز دارد. این یک روش بسیار مؤثر برای آزمایش سریعتر سرور میزبان وردپرس شما است.

باتوجه به مطالبی که دراین ۸ روش ارایه شده است  شما می توانیدبرای بررسی سرعت و عملکرد وب سایت از هر یک از ابزارهای ذکر شده در بالا استفاده کنید. با این حال ، صرفاً اجرای تست ها به تنهایی به شما کمکی نمی کند.

شما باید یاد بگیرید که چگونه این تست ها را به درستی اجرا کنید و از داده ها برای بهینه سازی وب سایت خود استفاده کنید.

چگونه به درستی تست سرعت وب سایت را اجرا کنیم؟

می توان گفت اینترنت مانند یک بزرگراه است. گاهی اوقات ترافیک یا ازدحام بیشتر وجود دارد که ممکن است سرعت شما را  کندنماید. در سایر موارد ، همه چیز روشن است و می توانید خیلی سریعتر از آن استفاده کنید.

چندین عامل دیگر درگیر هستند که می توانند بر کیفیت و صحت نتایج شما تأثیر بگذارند. مهم است که قبل از شروع تجزیه و تحلیل داده ها ، این تست ها را به طور کامل اجرا کنید.

بیایید ببینیم چگونه می توان تست سرعت وب سایت را به درستی انجام داد تا نتایج دقیق تری کسب کند.

 

۱. اجرای تست های چندگانه

چندین فاکتور وجود دارد که می تواند در آزمایش شما تأثیر بگذارد. حتی اگر بیشتر ابزارهای تست سرعت وب سایت با سرعت سریع اینترنت روی ابر اجرا شوند ، هر آزمایش نتایج کمی متفاوت به شما نشان می دهد.

مهمترین تفاوتی که متوجه خواهید شد مدت زمانی است که برای دانلود کامل صفحه وب در نظر گرفته شده است. برای گرفتن تصویر دقیق تر توصیه می کنیم حداقل ۳ تست را اجرا کنید.

سپس می توانید نتیجه متوسط بگیرید و از آن استفاده کنید تا تصمیم بگیرید که آیا وب سایت شما به بهبود نیاز دارد یا نه.

۲. تست از مکانهای مختلف جغرافیایی

اگر بیشتر مشتریان شما از آسیا به وب سایت شما مراجعه می کنند ، آزمایش سرعت وب سایت شما با استفاده از سرورهای مستقر در ایالات متحده ایده آل نخواهد بود.

نتایج آزمون یک تجربه کاربری متفاوت از آنچه کاربران واقعی شما هنگام بازدید از وب سایت شما احساس می کنند به شما نشان می دهد.

به همین دلیل شما باید از Google Analytics استفاده کنید تا ببینید کاربران شما از کجا می آیند. پس از آن ، از آن اطلاعات برای انتخاب یک منطقه جغرافیایی برای آزمایش های خود استفاده کنید.

به عنوان مثال ، اگر یاد گرفتید که بیشتر کاربران وب سایت شما از اروپا می آیند ، پس انتخاب سرور تست در آلمان نزدیکترین نتیجه را به شما می دهد.

اگر بازدید کنندگان وب سایت شما از سراسر جهان هستند ، می توانید چندین آزمایش را انجام دهید تا دریابید که عملکرد وب سایت شما برای مناطق مختلف متفاوت است.

۳. مطمئن شوید که ذخیره سازی وب سایت شما روشن شده است

اطمینان حاصل کنید که حافظه پنهان وب سایت شما قبل از انجام تست ها روشن شده است. این به شما امکان می دهد حافظه پنهان وب سایت را آزمایش کنید و ببینید چقدر در بهبود عملکرد موثر است.

اکنون مشکل این است که برخی از راه حل های حافظه پنهان فقط هنگام ذخیره یک صفحه حافظه پنهان را ذخیره می کنند. این بدان معنی است که حافظه نهان برای ساختن برخی از زمان ها طول می کشد و ممکن است تا زمانی که تست ها را انجام می دهید منقضی شوید.

به همین دلیل WP Rocket را توصیه می کنیم. این بهترین افزونه ذخیره سازی وردپرس است که به شما امکان می دهد حافظه نهان وردپرس خود را با چند کلیک و بدون یادگیری موارد فنی تنظیم کنید.

بهترین بخش این است که به صورت پیش فرض حافظه نهان وب سایت شما را ایجاد می کند ، که عملکرد وب سایت شما را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. برای جزئیات بیشتر به راهنمای ما در مورد نحوه تنظیم حافظه نهان وردپرس با استفاده از WP Rocket مراجعه کنید.

۴- عملکرد سرویس Firewall / CDN وب سایت خود را بررسی کنید

در حالی که افزونه های ذخیره سازی وردپرس می توانند کارهای زیادی انجام دهند ، اما قطعاً محدودیت های خود را دارند. به عنوان مثال ، نمی تواند حملات DDOS و تلاش های بی رحمانه نیروی آنرا مسدود کند. همچنین هیچ کاری در برابر هرزنامه ها انجام نمی دهد ، بدین معنی که منابع سرور شما زیاد هدر می رود.

این جایی است که شما به Sucuri نیاز دارید. این بهترین افزونه فایروال وردپرس است که با مسدود کردن درخواست های مخرب ، عملکرد سرور شما را بهبود می بخشد.

اکنون ، به طور معمول تمام فایلهای وب سایت شما از همان سرور ارائه می شوند. با افزودن یک سرویس CDN به وب سایت خود می توانید این کار را بهبود ببخشید.

یک سرویس CDN به شما امکان می دهد فایلهای وب سایت استاتیک مانند تصاویر ، شیوه نامه ها و اسکریپت ها را از طریق شبکه ای از سرورهای پخش شده در سراسر جهان ارائه دهید. این باعث کاهش بار سرور در وب سایت شما ودر نتیجه باعث می شود  سریعتر بارگیری شود و تجربه کاربر را برای همه کاربران بهبود بخشد.

روشن کردن سرویس CDN و فایروال نتایج آزمایش شما را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

درک نتایج آزمون سرعت وب سایت

مهمترین پارامتری که باید به آن توجه کنید ، زمان لود شدن وب سایت شما است.

این پارامتری است که بیشترین تأثیر را روی کاربران شما دارد. اگر وب سایت شما برای بارگیری بیشتر طول می کشد ، ممکن است کاربران تصمیم بگیرند که به دکمه عقب ضربه بزنند ، تصوری بد از برند شما داشته باشند و وب سایت شما را از کیفیت پایین در نظر بگیرند.

اگر وب سایت شما بیش از ۲ ثانیه برای بارگیری بیشتر طول می کشد ، گزارش های مربوط به کشویی را بررسی کنید. دریابید که منابع برای بارگیری بیشتر طول می کشد.

معمولاً اینها تصاویر ، شیوه نامه ، بارگذاری اسکریپت از وب سایت های شخص ثالث ، جاسازی ویدیو و غیره است. می خواهید مطمئن شوید که این تصاویر از حافظه پنهان یا سرویس CDN شما استفاده می شوند.

همچنین می خواهید توجه داشته باشید که سرور شما برای پاسخ به هر درخواست چقدر طول می کشد و چقدر زمان لازم برای تحویل اولین بایت طول می کشد.

همچنین می خواهید مطمئن شوید که فشرده سازی مرورگر (که به آن gzip compression نیز گفته می شود) کار می کند. با فشرده سازی آنها ، پرونده سازی بین سرور و مرورگر کاربر کاهش می یابد.

اگر صفحه شما دارای تصاویر و فیلم های زیادی است ، ممکن است بخواهید تکنیک های بارگیری معوق را که بارگذاری تنبل نیز نامیده می شود در نظر بگیرید. این اجازه می دهد تا بارگذاری شود وقتی کاربر پائین بیاید و فقط محتوای قابل مشاهده در صفحه کاربر را بارگیری کند.

مثل همیشه ، قطعاً می خواهید با استفاده از یک ابزار فشرده سازی تصویر ، بهینه سازی تصاویر خود را برای وب انجام دهید.

دومین پارامتر مهمی که می خواهید آزمایش کنید TTFB (زمان بایت اول) است. اگر سرور وب شما به طور مداوم زمان کندتری را نسبت به اولین بایت نشان می دهد ، ممکن است لازم باشد با شرکت میزبان وب خود صحبت کنید.

همه شرکت های برتر میزبان وردپرس مانند Bluehost ، SiteGround و WP Engine راه حل های ذخیره سازی خاص خود را دارند. روشن کردن راه حل ذخیره حافظه میزبان ممکن است نتایج TTFB را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه به درستی انجام یک تست سرعت وب سایت و بهترین ابزار برای انجام تست های خود را انجام دهید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This is a staging enviroment