ویرایش مطالب نویسندگان توسط کاربر در وردپرس

نوشته علیرضا اسکندری از تیم گستران وب
۰

یک سوال همیشه وجود خواهد داشت که آیا همکاران می توانند پست های تایید شده خود را ویرایش کنند یا خیر ؟ نقش های کاربری وردپرس به شما اجازه می دهد مجوز های مختلف برای هر کاربر را در سایت خود قرار دهید. به طور پیش فرض ، یک کاربر وردپرس با نقش مشارکت کننده نمیتواند پستهای منتشر شده خود را تغییر دهد. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه ممکن است اشتراک کنندگان پس از تایید ، پست های خود را ویرایش کنند .

ویرایش مطالب نویسندگان توسط کاربر در وردپرس

یک سوال همیشه وجود خواهد داشت که آیا همکاران می توانند پست های تایید شده خود را ویرایش کنند یا خیر ؟ نقش های کاربری وردپرس به شما اجازه می دهد مجوز های مختلف برای هر کاربر را در سایت خود قرار دهید. به طور پیش فرض ، یک کاربر وردپرس با نقش مشارکت کننده نمیتواند پستهای منتشر شده خود را تغییر دهد. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه ممکن است اشتراک کنندگان پس از تایید ، پست های خود را ویرایش کنند .

ویرایش مطالب نویسندگان توسط کاربر در وردپرس

اجازه دهید نویسندگان پست های خود را تأیید کنند

نویسندگان مهمان با نقش کاربر کمک کننده ، پست های ارسالی را ارسال و آنها را برای بررسی در وردپرس ارسال می کنند . یک کاربر با نقش کاربر مدیر یا ویرایشگر میتواند آن ها را بررسی و منتشر کند . پس از انتشار ، نویسندگان قادر به ویرایش پست های خود نیستند . این یک سلسله مراتب کلی در وردپرس است که نقش و وضعیت کاربر را معلوم می کند .

با این حال ، شما می توانید قابلیت های مربوط به نقش های کاربری را در وردپرس اضافه یا حذف کنید . بیایید نگاهی به نحوه اجازه دادن به مشارکت کنندگان در ویرایش پست های منتشر شده آن ها بیندازیم .

روش ۱ : اجازه دادن به نویسندگان برای ویرایش پست های خود (افزونه)

این روش ساده تر است و برای اکثر کاربران توصیه می شود . این روش همچنین به شما اجازه می دهد تا دیگر نقاط و مجوزهای کاربر را به درستی ویرایش کنید .

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه Enhanced Capability Manager را نصب و فعال کنید . پس از فعال شدن ، شما نیاز به بازدید از کاربران »قابلیت ها در ناحیه مدیریت وردپرس خود را برای ویرایش قابلیت های نقش کاربر کمک کننده دارید .

روش 1 : اجازه دادن به نویسندگان برای ویرایش پست های خود (افزونه)

در این صفحه، باید نقش مشارکت کننده را در سمت راست انتخاب کنید ، بنابراین می توانید سطح مجوز خود را تغییر دهید .

روش 1 : اجازه دادن به نویسندگان برای ویرایش پست های خود (افزونه)

پس از انتخاب ، گزینه های زیادی در این بخش خواهید یافت . در قسمت قابلیت های ویرایش ، شما باید گزینه Edit Option را انتخاب کرده و به پایین بروید و بر روی دکمه Save Changes را کلیک کنید .

روش 1 : اجازه دادن به نویسندگان برای ویرایش پست های خود (افزونه)

پس از آن شما می توانید مجوز ها را با تغییر دادن نقش اشتراک کننده در وردپرس و رفتن به صفحه های پست ها تست کنید . شما اکنون گزینه ای برای ویرایش پست های منتشر شده را مشاهده خواهید کرد .

نکته : شما می توانید بلافاصله بین حساب کاربری زمانی که در حال تست هستید نقش ها و مجوز ها را در وردپرس تغییر دهید .

روش 1 : اجازه دادن به نویسندگان برای ویرایش پست های خود (افزونه)

روش ۲ : اجازه دادن به نویسندگان برای ویرایش پست های خود به صورت دستی

این روش نیاز به اضافه کردن کد به فایل های وردپرس شما دارد . شما باید کد زیر را به فایل functions.php یا افزونه خاص سایت اضافه کنید .

این قطعه کد فقط یک بار نیاز به اجرا دارد و بدان معنی است که شما می توانید آن را ذخیره کنید و سپس آن را حذف کنید . این کار اجازه می دهد که همکاران بتوانند پست های منتشر شده خود را در وردپرس ویرایش کنند .

اگر نیاز به تغییر یا اصلاح در محتوایی وجود داشته باشد ، نویسنده باید از یک مدیر یا ویرایشگر بخواهد تا آن را به روز کند . این کار اجازه می دهد تا حفظ یکپارچگی مقاله های شما حفظ شود .

پیش از انتشار یک پست ، یک ویرایشگر چند عنصر ضروری مانند کلمات کلیدی ، تصاویر ، توضیحات متا ، URL و موارد دیگر را بررسی می کند . اینها برای رتبه بندی بهتر در نتایج جستجو مهم هستند . کاربر با نقش کاربر کمک کننده ممکن است از بهترین شیوه های تحریریه خود کاملا مطلع نباشد و می تواند اشتباهاتی را انجام دهد که باید ویرایشگر یا سرپرست آن ها بررسی کند .

یک راه برای مقابله با این مشکل این است که با اشتراک یک چک لیست پست های سایت خود را که به وسیله ی همکاران و یا نویسندگان ایجاد شده است را ویرایش کنید . این چک لیست به آنها کمک می کند تا تمام وظایف خود را قبل از فرستادن یک پست برای بررسی انجام دهند . همچنین به یک ویرایشگر برای بررسی سریع یک پست کمک خواهد کرد .

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرد که چگونه ممکن است اشتراک کنندگان پس از تایید پستهای خود را ویرایش کنند . همچنین با کلیک بر روی این متن می توانید آموزش های رایگان گذشته ما را نیز مطالعه فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید