گستران وب

ویرایش مطالب نویسندگان توسط کاربر در وردپرس

یک سوال همیشه وجود خواهد داشت که آیا همکاران می توانند پست های تایید شده خود را ویرایش کنند یا خیر ؟ نقش های کاربری وردپرس به شما اجازه می دهد مجوز های مختلف برای هر کاربر را در سایت خود قرار دهید. به طور پیش فرض ، یک کاربر وردپرس با نقش مشارکت کننده نمیتواند پستهای منتشر شده خود را تغییر دهد. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه ممکن است اشتراک کنندگان پس از تایید ، پست های خود را ویرایش کنند .

مهر 10 , 1397

ویرایش مطالب نویسندگان توسط کاربر در وردپرس

یک سوال همیشه وجود خواهد داشت که آیا همکاران می توانند پست های تایید شده خود را ویرایش کنند یا خیر ؟ نقش های کاربری وردپرس به شما اجازه می دهد مجوز های مختلف برای هر کاربر را در سایت خود قرار دهید. به طور پیش فرض ، یک کاربر وردپرس با نقش مشارکت کننده نمیتواند پستهای منتشر شده خود را تغییر دهد. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه ممکن است اشتراک کنندگان پس از تایید ، پست های خود را ویرایش کنند .

ویرایش مطالب نویسندگان توسط کاربر در وردپرس

اجازه دهید نویسندگان پست های خود را تأیید کنند

نویسندگان مهمان با نقش کاربر کمک کننده ، پست های ارسالی را ارسال و آنها را برای بررسی در وردپرس ارسال می کنند . یک کاربر با نقش کاربر مدیر یا ویرایشگر میتواند آن ها را بررسی و منتشر کند . پس از انتشار ، نویسندگان قادر به ویرایش پست های خود نیستند . این یک سلسله مراتب کلی در وردپرس است که نقش و وضعیت کاربر را معلوم می کند .

با این حال ، شما می توانید قابلیت های مربوط به نقش های کاربری را در وردپرس اضافه یا حذف کنید . بیایید نگاهی به نحوه اجازه دادن به مشارکت کنندگان در ویرایش پست های منتشر شده آن ها بیندازیم .

روش ۱ : اجازه دادن به نویسندگان برای ویرایش پست های خود (افزونه)

این روش ساده تر است و برای اکثر کاربران توصیه می شود . این روش همچنین به شما اجازه می دهد تا دیگر نقاط و مجوزهای کاربر را به درستی ویرایش کنید .

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه Enhanced Capability Manager را نصب و فعال کنید . پس از فعال شدن ، شما نیاز به بازدید از کاربران »قابلیت ها در ناحیه مدیریت وردپرس خود را برای ویرایش قابلیت های نقش کاربر کمک کننده دارید .

روش 1 : اجازه دادن به نویسندگان برای ویرایش پست های خود (افزونه)

در این صفحه، باید نقش مشارکت کننده را در سمت راست انتخاب کنید ، بنابراین می توانید سطح مجوز خود را تغییر دهید .

روش 1 : اجازه دادن به نویسندگان برای ویرایش پست های خود (افزونه)

پس از انتخاب ، گزینه های زیادی در این بخش خواهید یافت . در قسمت قابلیت های ویرایش ، شما باید گزینه Edit Option را انتخاب کرده و به پایین بروید و بر روی دکمه Save Changes را کلیک کنید .

روش 1 : اجازه دادن به نویسندگان برای ویرایش پست های خود (افزونه)

پس از آن شما می توانید مجوز ها را با تغییر دادن نقش اشتراک کننده در وردپرس و رفتن به صفحه های پست ها تست کنید . شما اکنون گزینه ای برای ویرایش پست های منتشر شده را مشاهده خواهید کرد .

نکته : شما می توانید بلافاصله بین حساب کاربری زمانی که در حال تست هستید نقش ها و مجوز ها را در وردپرس تغییر دهید .

روش 1 : اجازه دادن به نویسندگان برای ویرایش پست های خود (افزونه)

روش ۲ : اجازه دادن به نویسندگان برای ویرایش پست های خود به صورت دستی

این روش نیاز به اضافه کردن کد به فایل های وردپرس شما دارد . شما باید کد زیر را به فایل functions.php یا افزونه خاص سایت اضافه کنید .

// get the "contributor" role object
$obj_existing_role = get_role( 'contributor' );
 
// add the "Edit published posts" capability
$obj_existing_role->add_cap( 'edit_published_posts' );

این قطعه کد فقط یک بار نیاز به اجرا دارد و بدان معنی است که شما می توانید آن را ذخیره کنید و سپس آن را حذف کنید . این کار اجازه می دهد که همکاران بتوانند پست های منتشر شده خود را در وردپرس ویرایش کنند .

اگر نیاز به تغییر یا اصلاح در محتوایی وجود داشته باشد ، نویسنده باید از یک مدیر یا ویرایشگر بخواهد تا آن را به روز کند . این کار اجازه می دهد تا حفظ یکپارچگی مقاله های شما حفظ شود .

پیش از انتشار یک پست ، یک ویرایشگر چند عنصر ضروری مانند کلمات کلیدی ، تصاویر ، توضیحات متا ، URL و موارد دیگر را بررسی می کند . اینها برای رتبه بندی بهتر در نتایج جستجو مهم هستند . کاربر با نقش کاربر کمک کننده ممکن است از بهترین شیوه های تحریریه خود کاملا مطلع نباشد و می تواند اشتباهاتی را انجام دهد که باید ویرایشگر یا سرپرست آن ها بررسی کند .

یک راه برای مقابله با این مشکل این است که با اشتراک یک چک لیست پست های سایت خود را که به وسیله ی همکاران و یا نویسندگان ایجاد شده است را ویرایش کنید . این چک لیست به آنها کمک می کند تا تمام وظایف خود را قبل از فرستادن یک پست برای بررسی انجام دهند . همچنین به یک ویرایشگر برای بررسی سریع یک پست کمک خواهد کرد .

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرد که چگونه ممکن است اشتراک کنندگان پس از تایید پستهای خود را ویرایش کنند . همچنین با کلیک بر روی این متن می توانید آموزش های رایگان گذشته ما را نیز مطالعه فرمایید .

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

One thought on “ویرایش مطالب نویسندگان توسط کاربر در وردپرس

  1. درود
    لطفا بفرمایید کاربر با نقش نویسنده و ویرایشگر چطور به پنل مدیریت یا پیشخوان وارد بشه…. بالای صفحه نوار ابزار پیشخوان را میاره ولی هیجکاری نمیکه برمیگرده به صفحه اصلی سایت
    چکار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *