گستران وب

چگونه از گوگل بخواهیم تا لینک های وردپرس ما را بخواند

چگونه از گوگل […]

شهریور 6 , 1397

چگونه از گوگل بخواهیم تا لینک های وردپرس ما را بخواند

به تازگی یکی از خوانندگان ما پرسید آیا امکان دریافت گوگل برای بازخوانی لینک خاص وجود دارد؟ اگر وبسایت شما جدید است، پس گوگل زمان زیادی برای خزیدن و نمایش صفحات جدید یا تغییرات در نتایج جستجو خواهد داشت. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از گوگل درخواست بازخوانی لینک های سایت وردپرسی خود را داشته باشید.

 

چگونه از گوگل بخواهیم تا لینک های وردپرس ما را بازخوانی کند

چرا و چه زمان باید از گوگل برای بازخوانی لینکها درخواست کنیم ؟

هنگامی که شما صفحات و پست ها را در سایت وردپرس خود اضافه می کنید، گوگل زمان مناسب خود را برای ردیابی این لینک های جدید به کار می گیرد. همان زمان گوگل برای ردیابی لینک های به روز شده سایت وردپرس شما نیاز دارد. هنگامی که شما به صورت دستی از گوگل بخواهید لینک های خود را بازبینی کنید، آن را لینک جدید خود را در صف قرار دهید تا در گوگل نمایش داده شود. یک ربات جستجوی گوگل شروع به باز کردن لینک های خود را یک به یک و نمایش آنها در نتایج جستجو.

بعضی از دلایلی که باید از گوگل درخواست بازخوانی بکنید :

  • وقتی یک پست یا صفحه جدید اضافه میکنید
  • وقتی تغییرات را در یک پست یا صفحه موجود ایجاد میکنید
  • اگر فکر می کنید یک صفحه باید در گوگل نشان داده شود، اما شما نمیتوانید آن را پیدا کنید.

برای دو گزینه اول که در بالا ذکر شد، می توانید این فرایند را با استفاده از نقشه های XML به صورت خودکار انجام دهید.
با این حال ما دیده ایم که صفحات خاص از گوگل گم شده اند (بدون هیچ دلیلی). بعضی مواقع فقط به درخواست گوگل برای بازپرداخت صفحه را به سرعت نمایش می دهد. به این ترتیب، نگاهی به چگونگی درخواست Google برای بازپرداخت URL های سایت وردپرس خود و نمایش آنها در نتایج جستجو، بیاندازید.

از گوگل بخواهید تا لینک سایت وردپرسیتان را بخواند

ابتدا باید سایت خود را در گوگل وارد کنید و سپس گوگل به طور خودکار لینک های شما را خالی می کند. با این حال، شما همچنین می توانید از گوگل درخواست مجدد لینک های جدید خود را برای هر موردی که ما در بالا بحث کردیم، درخواست کنیم. شما می توانید مراحل زیر را دنبال کنید تا از گوگل بخواهید لینک های سایت وردپرسی خود را دوباره باز کنید.

مرحله ۱: با استفاده از ابزار بازرسی لینک برای بازخوانی لینک ها

ابزار بازبینی لینک در کنسول جستجو گوگل جدید و به روز شده (که قبلا به عنوان ابزار گوگل وبمستر تولز شناخته شده است) موجود است. این ابزار به شما در شناسایی مسائل مربوط به URL های شما کمک می کند و راه حل هایی برای لینک کردن لینک های خود را در Google ارائه می دهد.
همچنین به شما کمک می کند خطاهای وردپرس مشترک را برای URL های خود و دیگر مسائل مربوط به نمایه سازی URL ها را رفع کنید.
در کنسول جستجوی جدید گوگل، باید ملک یا وب سایت خود را انتخاب کنید تا وضعیت شاخص URL را بررسی کنید.

توجه: اگر شما یک وب سایت ذکر شده در ابزار گوگل وبمستر تولز را ندارید، ابتدا باید آن را به عنوان یک املاک جدید اضافه کنید تا به ابزار بازرسی URL ادامه دهید.

پس از انتخاب اموال، باید به ابزار بازرسی URL در منوی سمت چپ بروید و URL خود را در فیلد جستجو که میخواهید بازبینی کنید اضافه کنید.

این اطلاعات مربوط به URL شما را دریافت می کند و آن را در داشبورد کنسول جستجوی گوگل نمایش می دهد.

اگر نشانی اینترنتی شما در Google باشد، یک پیام موفقیت آمیز با اطلاعات مفید در مورد لینک خود خواهید دید. شما می توانید یافته ها را گسترش دهید و ببینید آیا مسائل دیگری که باید حل شوند وجود دارد. اگر نه، سپس درخواست ارسالی از Google برای بازپس گرفتن و نشان دادن URL خود را مشاهده خواهید کرد.
با این حال، اگر لینک در گوگل نیست، آن را به شما خطاهای و راه حل ممکن برای نشان دادن URL خود را در Google نشان می دهد.
شما می توانید مسائل را حل و بررسی دوباره URL تا زمانی که پیام موفقیت شما را دریافت کنید. پس از آن یک درخواست برای باز کردن URL شما آغاز شده است. نگران نباشید، همانند تمام URL های شما که گوگل برای بازپس گرفتن آن را می خواهید، تکرار کنید.

مرحله ۲: ارسال XML Sitemap برای بازپرداخت URL

اگر هنوز در مورد نمایه سازی URL های خود در Google مطمئن نیستید، می توانید به سادگی نقشه سایت XML را با URL های جدید خود به ابزار Google Webmaster ارسال کنید. Sitemaps سریعترین راه برای دریافت URL های جدید شما در Google است.

برای این مرحله، ما توصیه می کنیم با استفاده از افزونه Yoast SEO که شامل گزینه های انعطاف پذیر برای تنظیم نقشه های XML خود در WordPress است.

در بخش مدیریت وردپرس شما باید به جستجوگرها »صفحه عمومی بروید. در قسمت ویژگی ها، باید تنظیمات XML sitemaps را فعال کنید.

فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.
بعد، شما می توانید نقشه سایت به روز شده را با کلیک کردن بر روی آیکون علامت سوال در کنار عنوان XML سایت ها مشاهده کنید. اگر پیوندهای جدید شما در این فایل نقشه سایت قابل مشاهده باشد، میتوانید پیش بروید و آن را به ابزار Google Webmaster ارسال کنید.

 

برای ارسال نقشه های XML، شما باید از کنسول جستجوی جدید گوگل دیدن کنید و به قسمت های سایت در منوی سمت چپ بروید. به سادگی لینک XML Sitemap خود را اضافه کنید و روی دکمه Submit کلیک کنید.

 

این سایت نقشه به روزرسانی از رباتهای گوگل برای رفع سریع URL های جدید خود و نمایش آنها در نتایج جستجو درخواست خواهد کرد.
توجه: شما فقط باید نقشه سایت را یکبار آپلود کنید. گوگل به طور مرتب سایت شما را مجددا بارگذاری می کند و پس از اضافه شدن پست های سایت به روز رسانی را سریع انجام می دهد .

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه از گوگل بخواهید لینک ها را از سایت وردپرس خود بارگیری کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *