• واحد پشتیبانی : 01154238985

افزونه وردپرس افزودن جستجوی گوگل با wp google search
افزونه وردپرس افزودن جستجوی گوگل با wp google search
5 (100%) 1 امتیاز

دسته‌بندی‌ها: آموزش,آموزش وردپرس,افزونه وردپرس,فیلم آموزشی,فیلم های آموزشی نوشته شده در 01 شهر 1396 بازدید : 1475

امر بهینه کردن در وب سایت یکی از کارهایی است که شما همواره به آن بپردازید .شما به وسیله ی افزونه افزودن جستجوی گوگل برای وب سایت های تحت وردپرس می توانید این امکان را فراهم کنید که جستجو در سایت شما از طریق موتور جستجوگر گوگل فراهم شود و هرگاه کاربران یا بازدید کنندگان از وب سایت شما مطلبی را جستجو کردند نتیجه آن جستجو از طریق موتور جستجوگر گوگل برای آن ها نمایش داده شود .
مزیتی که این نوع جستجو برای سایت شما می تواند داشته باشد این است که نتیجه جستجو برای هر کلمه از طریق گوگل بوده و این به مانند این است که کاربران از گوگل مطلبی را جستجو کرده و به وب سایت شما وارد شده اند و از این طریق جستجو در سایت شما بهینه می شود .
در این مقاله تیم گستران وب قصد دارد تا افزونه ایی را به شما معرفی کند تا به وسیله ی آن قادر باشید امکانی را که در بالا به آن پرداختیم را در سایت خود فراهم کنید . در ادامه با آموزش و دانلود این افزونه کاربردی با ما همراه باشید .

افزودن جستجوی گوگل در وردپرس با wp google search

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان wp google search در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۹.۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴.۵ را ازآن خود نماید .

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مطابق تصویر زیر منویی با عنوان wp google search در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید .

مشابه تصویر بر روی لینک آبی رنگ که در زیر فیلد Google Search Engine ID قرار دارد کلیک کنید تا به آدرس مورد نظر در گوگل مراجعه کرده و آی‌ذی اختصاصی برای سایت خود را ایجاد کرده و دریافت کنید.

پس از مراجعه به صفحه مورد نظر بر روی دکمه Add کلیک کرده و در صفحه‌ای که مطابق تصویر فوق خواهد بود به ترتیب آدرس سایت، زبان مورد نظر و نام سایت را وارد کرده و بر روی دکمه Create کلیک کرده و منتظر بمانید تا به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت شوید .

پس از هدایت به این صفحه بر روی دکمه Control panel که در تصویر نیز مشخص شده است کلیک کنید تا آی‌دی جستجو از طریق گوگل در وردپرس را برای سایت خود کپی کنید .

دریافت آی دی فرم جستجوی گوگل

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در این مرحله نیز بر روی دکمه Searche engine ID کلید کنید و در کادر باز شده آی‌دی خود را که مشابه تصویر به صورت محو شده قابل مشاهده است را کپی کنید.

حال به صفحه تنظیمات افزونه در پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و آی‌دی دریافتی را در فیلد Google Search Engine ID وارد کرده و در نهایت آن را ذخیره کنید.

سفارشی کردن نتایج جستجوی گوگل

برای اینکه نتایج به صورت سفارشی نمایش داده شوند لازم است تا در بخش کاربری صفحه گوگل مشابه تصویر زیر بر روی گزینه look and feel که در سمت چپ تصویر قرار دارد کلیک کرده و سپس از قسمت layout گزینه Results only را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه صرفا نتایج به صورت تمام صفحه در فرم جستجو نمایش داده خواهند شد.

انتخاب قالب برای فرم جستجو وردپرس

کار به اتمام رسیده است و حال زمان آن رسیده تا فرم جستجوی خود را در سایت جهت نمایش قرار دهید. برای این کار به مسیر نمایش> ابزارک‌ها مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر ابزارکی که با عنوان wp google search قرار دارد را در مکان مورد نظر که قصد دارید فرم شما نمایش داده شود قرار دهید.

ابزارک فرم جستجو حرفه ای در وردپرس

یک عنوان برای فرم جستجو وارد کنید و در صورتی که قصد دارید تا عنوان ابزارک نمایش داده نشود می‌توانید تیک گزینه Hide title را فعال کرده و در نهایت ابزارک ساخته شده را با کلیک بر روی دکمه ذخیره ایجاد نمایید .

 

دانلود افزونه صفحه افزونه
دیدگاهتان را بنویسید

گستران استور

حال خوب

    محبوب ترین ها
متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد
  • متاسفیم , هیچ پستی پیدا نشد.