گستران وب

جلوگیری سایت وردپرسی از لیست سیاه گوگل

آیا متوجه شدید […]

فروردین 3 , 1397

آیا متوجه شدید که ترافیک ناگهانی در وب سایت شما وجود دارد؟ تبلیغات عجیب و غریب برای محصولات سایه ای که در صفحات شما فلاش می زنند؟ اگر موافق هستید، می توانید صفحات وب خود را از فهرست گوگل گم نکنید. به سادگی، گوگل ممکن است سایت شما را به لیست سیاه اضافه کند، زیرا به نظر بازدیدکنندگان آن را ناامن می کند. برای جلوگیری از این اتفاق در وب سایت شما، مهم است که بدانید چگونه وب سایت خود را از لیست سیاه سیاه گوگل حفظ کنید.

 

سایت وردپرس خود را از فهرست سیاه گوگل جلوگیری کنید

 

لیست سیاه گوگل چیست؟

موتورهای جستجو مانند Bing، Norton Safe Web، McAfee SiteAdvisor و غیره تلاش می کنند تا بهترین تجربه ممکن را برای کاربران فراهم کنند و گوگل هیچ گاه متفاوت از آن نیست. گوگل به طور مداوم در جستجوی محتوای مخرب در وب سایت هایی است که می تواند به طور بالقوه به بازدید کننده آسیب برساند. سپس این وب سایت ها را قرنطینه می کند.

در حالی که گوگل هیچ لیست سیاه رسمی را منتشر نمی کند، به طور مداوم اینترنت را برای تهدیدات احتمالی پاک می کند. پس از آن این وبسایتهای ناامن را به منظور محافظت از بازدیدکنندگان، نشان می دهد. مدیران وب باید توجه زیادی به این امر داشته باشند، زیرا این امر می تواند منجر به از دست رفتن ترافیک شدید شود.

گوگل مظنون است که این وب سایت ها کدهای مخرب را به طور بی سر و صدا نصب کرده و برنامه هایی را اجرا می کنند که از هر سوء استفاده از نرم افزار در رایانه شما استفاده می کنند. سپس این برنامه ها می توانند ایمیل های اسپم ارسال کنند و حتی یک رایانه بازدید کننده را خراب کنند یا آن را کاهش دهند. آنها همچنین می توانند اطلاعات شخصی شما مانند گذرواژه یا اطلاعات کارت اعتباری را سرقت کنند.

در بسیاری از موارد، لیست سیاه یک چیز خوب است زیرا از بازدیدکنندگان ناخواسته محافظت می کند. در واقع، یک خریدار آینده نگر از یک وب سایت باید بررسی کند که آیا وب سایت در لیست سیاه به عنوان بخشی از روند رسیدگی به حسابرسی است.

چه چیزی باعث می شود گوگل وب سایت را ناامن کند؟

گوگل بسیاری از جنبه ها را قبل از اینکه وب سایت خود را از دسترسی بازدیدکنندگان محروم کند، در نظر می گیرد. گاهی اوقات این امر به دلیل تغییرات الگوریتمی اتفاق می افتد، اما اغلب به دلیل امنیت و سایر مسائل که نیاز به اصلاح دارند، بیشتر است.

تروجان ها یا ویروس ها در سرورهای میزبان یا در رایانه یا شبکه شما.
محتوای کم کیفیت یا محتوای پورنوگرافی یا ناخواسته، محتوای بحث انگیز / غیر قانونی، محتوایی که اصلی نیست و هر گونه حق نسخه برداری را نقض می کند.
میزبانی فیشینگ یا صفحات کلاهبرداری
هدایت به سایر صفحات وب
ایجاد پشت صحنه، ارسال لینک ها، خرید و فروش لینک ها.

پیوند به صفحات هرزنامه و مخرب
روش های جستجوگر غیرقابل استفاده مانند کلمات کلیدی پنهان و یا بهینه سازی کلمات کلیدی.

این جنبه ها می تواند مجازات از گوگل، از جمله حذف از فهرست جستجوی گوگل است.

چه اتفاقی می افتد اگر وب سایت شما در فهرست سیاه قرار دارد؟

تاثیر مضرترین رویارویی با لیست سیاه گوگل کاهش تعداد بازدیدکنندگان است. علاوه بر تلفات جدی درآمد، شهرت و اعتبار وبسایت نیز می تواند ضرب و شتم باشد.

Google شروع به نشان دادن علائم هشدار دهنده برای ترساندن بازدید کنندگان از وب سایت شما می کند. و هنگامی که شما در لیست سیاه هستید، می توانید راه حلی برای بهبودی پیدا کنید.

۱۵ نشانه هایی که وب سایت شما توسط Google به لیست سیاه اضافه می شود

 

گاهی اوقات گوگل به مدیران وب درباره نمایه سازی وب سایت اطلاع می دهد. اما شما همچنین می توانید برای این علائم نگاه کنید.

پیام های هشدار مانند «این سایت ممکن است هک شده باشد» یا «این سایت ممکن است به کامپیوتر شما آسیب برساند، آیا می خواهید ادامه دهید؟» شروع به فلاش می کند.
گوگل هشدار می دهد که بازدید کنندگان سایت شما ممکن است به خطر بیافتد یا به طور بالقوه ناامن باشد.
وب سایت شما یک صفحه خالی را بارگذاری می کند یا صفحه اصلی شما به یک URL دیگر هدایت می کند.
جستجوی وب سایت شما در Google صفحه های عجیب و غریب را باز می کند.
لینک های اسپم و رجیستری در SERPs.
جستجوی کلمات کلیدی عجیب و غریب برای محصولات سایه دار دارو در صفحه شما.
ایمیل های شما شروع به گزاف گویی می کنند.
پرهای ناآشنا شروع به فلاش، محتوای اسپم یا تبلیغات عجیب و غریب در سایت شما ظاهر می شوند.
مرورگر شما محتوای عجیب و غریب از منابع خارجی را بارگیری می کند.
هنگامی که Ctrl + U را کلیک میکنید، عبارات کد عجیب را در هدر یا پایین صفحه وب خود مشاهده می کنید.
وب سایت شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
مصرف پهنای باند افزایش می یابد.
ترافیک به وب سایت شما روز به روز کاهش می یابد.
حساب Google Webmaster Tools شما هشدارها در مورد کد مخرب در وب سایت شما را دریافت می کند.
وب سایت شما دیگر در فهرست گوگل نمایش داده نمی شود.

چگونگی چک کردن اینکه آیا سایت وردپرس شما در فهرست سیاه گوگل است

کاملا ممکن است که وب سایت شما از طریق موتورهای جستجو از فهرست حذف شده باشد بدون اینکه حتی در مورد آن اطلاع داشته باشید. در حالی که نشانه های بالا می توانند لیست سیاه را نشان دهند، برخی از چک های خاصی که می توانید انجام دهید برای تأیید همان موارد وجود دارد:

 

یک بررسی دستی انجام دهید

آدرس وب سایت خود را در نوار جستجوی Google تایپ کنید. اگر سایت شما نمایش داده نشود، و این قبیل پیش نیامده است، شانس این است که سایت توسط Google غیرفعال شده باشد. مطمئنا این کار برای یک سایت جدید کار نخواهد کرد، زیرا ممکن است موتورهای جستجوگر آن را نمایه نکنند.


ابزار رایگان آنلاین

ابزارهای آنلاین اسکن یک چک سریع برای پیدا کردن اینکه آیا وب سایت شما توسط گوگل جریمه شده است، ارائه می دهد. Visit IsMyWebsitePenalized و URL وب سایت خود را وارد کنید. این ابزار یک سرویس رایگان است که برای مدیران وب و متخصصان جستجوگرها مفید است.

این ابزار وب سایت شما را اسکن می کند و اطلاعات خود را درباره وضعیت مجازات می داند. نتایج کاملا دقیق است. مهم است که توجه داشته باشید که دامنه های پارک شده، دامنه های هدایت شده یا وب سایت های جدید، وضعیت مجازات را منعکس می کنند.

 

سایت Sucuri SiteCheck

 

یکی دیگر از ابزار موثر که می توانید استفاده کنید، اسکنر Sucuri SiteCheck است. این می تواند نرم افزارهای مخرب و تعدادی از مسائل امنیتی را شناسایی کند، از جمله لیست سیاه لیست وب سایت شما. علاوه بر این، اسکنر روش هایی را برای رفع مشکل پیشنهاد می کند.

Google Webmaster Tools

اما تا به حال، بهترین راه برای رفتن به آن، استفاده از Google Webmaster Tools برای بررسی نقص امنیتی در وب سایت شماست.

 

مسائل مربوط به امنیت در ابزارهای Google Webmaster یک بار از اطلاعات مفید در مورد سایت شما، از جمله لینک ها به سایت شما، نمایش های جستجوی شما، سلامت سایت و ۴۰۴ خطا، نشان می دهد.
نکاتی برای نگه داشتن وب سایت خود از فهرست سیاه گوگل

تعمیر آسیب ناشی از انهدام یک روند طولانی مدت است. بنابراین، عاقلانه تر (و ساده تر) اقدامات پیشگیرانه اتخاذ می شود. در اینجا چند مورد از مواردی وجود دارد که می توانید در کنار هم قرار بگیرید:

یک دیوار آتش را نصب کرده و نرم افزار ضد ویروس را به صورت منظم اجرا کنید.
سایت خود را پاک کنید و محتوای مخرب را حذف کنید.
از اتصال به وب سایت های اسپم، و همچنین خرید و فروش لینک ها اجتناب کنید.
اطمینان محتوای اصلی بدون کلمه کلیدی پر کردن.
بسته های میزبانی وب خود را با دقت انتخاب کنید.
به طور منظم وردپرس خود را به روز کنید، از تم ها و پلاگین های قابل اعتماد استفاده کنید.
نام کاربری و رمز عبور خود را به طور مرتب تغییر دهید، صفحات ورود خود را حفظ کنید.
فایل wp-config.php و همچنین فایل htaccess را امن کنید.
شما باید با شرایط و ضوابط Google آشنا شوید و با تغییرات الگوریتم همخوانی داشته باشید.

به یاد داشته باشید اینها تضمین نیستند (از آنجایی که ما نمیدانیم دقیقا چه کاری در وبسایت شما انجام میدهیم)، اما همه آنها شیوه خوبی برای پیگیری برای کمک به حفظ وب سایت شما در لیست سفید است.
نتیجه

همانطور که می بینید، توسط Google به لیست سیاه اضافه شده است، عواقب منفی عظیمی دارد که زمان برای بازیابی آنها را می گیرد. ایده عالی برای ایجاد یک حساب کاربری با ابزار Google webmaster برای انجام بررسی منظم وب سایت شما است. شما همچنین می توانید به پست قبلی خود در بازیابی از وب سایت هک اشاره کنید.

هنگامی که متوجه شدید که دیگر در فهرست نیستید، اولین گام شما این است که وب سایت خود را بصورت آفلاین به عنوان یک اندازه گیری کنترل آسیب پذیری به کار ببرید. میزبان خود را اعلام کرده و سایت را غیرفعال کنید. اگر بتوانید وارد شوید، آنچه را که می بینید را ضبط کنید و آن را به ارائه دهندگان خدمات میزبانی خود انتقال دهید.

توجه داشته باشید گوگل در حفظ یک سایت پاک شده را جستجو کنید، و در صورت لزوم، برای تمیز کردن سایت خود، کمک حرفه ای بگیرید. پس از اتمام کار، Google با درخواست بازبینی به Google اطلاع میدهد. سپس Google شروع به خزیدن سایت شما و بارگذاری مجدد صفحات وب خود خواهد کرد. وقت آن است، اما شما می توانید بازیابی کنید.

آیا شما راهنمایی های مفید برای اضافه کردن دارید؟ یا سوالاتی در مورد بهترین شیوه ها برای حفظ وب سایت وردپرس شما؟ یک نظر را در زیر بنویسید!

۵/۵ - (۲ امتیاز)

2 دیدگاه در “جلوگیری سایت وردپرسی از لیست سیاه گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *