ویکس یا وردپرس ، کدام یک بهتر است ؟

ویکس یا وردپرس کدام یک بهتر است ؟

آیا می خواهید بین ویکس و وردپرس تصمیم بگیرید  تا وب سایت خود را با کدام یک ایجاد کنید ؟ در حالی که وردپرس محبوب ترین سازنده وب سایت در جهان است ، ولی تنها گزینه نیست . Wix یکی دیگر از سازندگان محبوب است که به شما اجازه می دهد به راحتی یک وب سایت ایجاد کنید . در این مقاله ، ویکس و وردپرس را مقایسه خواهیم کرد و جوانب مثبت و منفی را در نظر خواهیم گرفت . امید ما این است که با این بررسی و مقایسه بین این دو سازنده سایت ، شما قادر خواهید بود تصمیم بگیرید که کدام پلت فرم برای شما مناسب است .

ویکس یا وردپرس کدام یک بهتر است ؟

توجه : این مقاله مقایسه بین دو پلت فرم ویکس و وردپرس است .

ما این مقایسه را به 5 دسته تقسیم کردیم :

  • هزینه ها
  • راحتی در استفاده
  • طرح
  • انعطاف پذیری
  • تجارت الکترونیک
حال دو پلت فرم ویکس و وردپرس برای این 5 دسته با هم مقایسه می کنیم .

1. قیمت گذاری و هزینه

هزینه ساخت یک وب سایت یک عامل مهم در انتخاب پلت فرم شما است . هزینه های کل توسعه و نگهداری سایت شما کاملا به نیازهای شما بستگی دارد . هدف ما این است که مطمئن شوید که می توانید هر چیزی که در بودجه شما نیاز دارید انجام دهید .

بیایید قیمت گذاری ویکس و وردپرس را مقایسه کنیم تا متوجه شویم که کدام یک بیشتر به شما کمک می کند .

Wix :

Wix یک سازنده وب سایت رایگان است . با این حال ، دارای دو مشکل عمده می باشد . اول ، آگهی مارک Wix را در بالا و پایین وب سایت شما اضافه می کند . دوم ، شما نمیتوانید از یک نام دامنه سفارشی برای سایت خود استفاده کنید ، بنابراین آدرس سایت شما : username.wix.com/sitename خواهد بود که این یک مشکل اصاصیبه حساب می آید .

به غیر از این ، طرح اولیه افزونه های ضروری مانند Google Analytics، Favicons ، تجارت الکترونیک و غیره را ارائه نمی دهد. برای حذف تبلیغات و دریافت ویژگی های اضافی ، شما باید به یکی از طرح های حرفه ای که ارائه می دهد ارتقا دهید .

هر طرح حرفه ای Wix دارای محدودیت های مختلف ذخیره سازی و پهنای باند است . شما می توانید ماهانه پرداخت کنید یا یک طرح سالانه را انتخاب کنید .

بهترین طرح در  Wix طرح نامحدود است و اگر شما می خواهید یک فروشگاه تجارت الکترونیک داشته باشید ، پس شما باید طرح تجارت الکترونیکی  را انتخاب کنید .

وردپرس :

پلت فرم وردپرس برای استفاده همه رایگان است . هزینه در یک وب سایت وردپرسی افزایش می یابد اگر شما به عنوان یک مدیر وب سایت ویردپرسی تصمیم بگیرید که از یک قالب حرفه ای وردپرس و یا افزونه های خاصی در وب سایت خود استفاده کنید . با این حال ، هزاران قالب رایگان و افزونه رایگان وردپرس وجود دارد که میتوانید برای کاهش هزینه ها از آنها استفاده کنید . شما می توانید هر گونه ویژگی به سایت وردپرس خود را با استفاده از یک افزونه بدون ارتقاء برنامه میزبانی خود اضافه کنید .

نتیجه :

با توجه به گفته های بالا و هزینه در یک سایت وردپرسی فقط برای قالب و افزونه می باشد که در صورت نیاز نداشتن به قالب حرفه ای شما می توانید از قالب های رایگان استفاده کنید که در ویکس به این صورت نیست . وردپرس هزینه کمتری دارد پس برنده این بخش وردپرس است .

راحتی در استفاده

اکثر مبتدیان نمی خواهند زمان زیادی را برای یادگیری مهارت های جدید صرف کنند. هر دو پلت فرم ویکس و وردپرس به شما اجازه ایجاد وب سایت بدون یادگیری برای کد کردن را می دهد .

ویکس :

Wix با ابزارهای قدرتمند و استفاده آسان طراحی شده است . دارای یک افزونه برای سفارشی سازی است که با کشیدن و رها کردم کار می کند که در آن می توانید هر عنصر را در وب سایت خود انتخاب کنید و شروع به ویرایش آن کنید .

شما می توانید موارد را در هر نقطه از سایت خود بکشید و رها کنید ، موارد مختلف را در صفحات خود مرتب کنید ، مطالب را بنویسید و رسانه ها را در یک محیط کاربر پسند اضافه کنید . بسیاری از مبتدی ها این ویژگی را دوست دارند ، زیرا دیگر لازم نیست برای کار خود شروع به نوشتن کد بکنند .

وردپرس :

وردپرس همواره به همراه یک ویرایشگر ارائه می شود . شما به راحتی می توانید منون ،عکس ، فیلم و موارد دیگر را ویرایش کنید . با این حال ، به طور پیش فرض وردپرس با یک سازنده صفحه که می توان با کشیدن و رها کردن صفحه را ساخت نمی باشد ( برعکس ویکس ) .

برای کنترل کامل ظاهر ، کاربران باید خود را با بخش های مختلف مانند منوهای ناوبری ، سفارشی سازی ، ویرایشگر پست و غیره آشنا کنند . به این معنی است که وردپرس برای یک مبتدی نیاز به مقداری یادگیری دارد . از سوی دیگر ، هزاران قالب وجود دارد که سفارشی سازی آن ها بسیار آسان است .

نتیجه گیری :

ویکس به وضوح برنده است . کاربران قبل از اینکه بتوانند وبسایتی را ایجاد کنند ، وقت زیادی برای یادگیری پلتفرم یا نصب هر افزونه ندارند . از سوی دیگر، آنها نیاز به درک مفاهیم وردپرس دارند و ممکن است نیاز به نصب افزونه ها برای ساختن سایت خود داشته باشند .

با این حال شما می توانید از سازندگان صفحه قدرتمند وردپرس مانند BeaverBuilder یا Divi استفاده کنید که قدرت بیشتری نسبت به سازنده مستقل ویکس را ارائه می دهد .

طراحی و طرح بندی

طراحی و طرح سایت شما نقش مهمی در موفقیت شما ایفا می کند . هر صاحب سایت نیاز به یک طراحی دارد که هم کاربر پسند باشند و هم معرف نام تجاریشان است .

Wix:

Wix دارای بیش از 500 نمونه از پیش ساخته شده برای انتخاب است . تمام طرح های Wix به طور کامل واکنشگرا هستند و در HTML5 نوشته شده است . با استفاده از ابزارهای داخلی ، شما می توانید طراحی سایت خود را سفارشی کنید ، تغییر طرح و تغییر اقلام مناسب با کار شما .

طرح های موجود برای هر نوع سایت وجود دارد . قالب ها به دسته هایی مانند کسب و کار ، تجارت الکترونیک ، سرگرمی ، هنر و صنایع دستی ، شخصی و غیره تقسیم می شوند .

یک نقطه ضعف بزرگ این است که هنگامی که یک الگو را انتخاب کرده اید، نمیتوانید آن را تغییر دهید . شما می توانید آن را تغییر دهید و آن را به همان اندازه که می خواهید با استفاده از ابزارهای داخلی بسازید سفارشی کنید ، اما نمی توانید به یک الگو دیگر بروید ، یعنی قالب خود را نمی توانید عوض کنید .

وردپرس :

هزاران قالب رایگان برای وردپرس وجود دارد . قالب های رایگان با پشتیبانی محدود هستند ، اما آنها نیز از طریق یک روند بررسی دقیق می شوند . قالب های حرفه ای به طور کلی ویژگی های بیشتری را ارائه می دهد و با گزینه های پشتیبانی حرفه ای می آیند .

قالب های وردپرس از سایت های شخصی کوچک تا سایت های تجارت الکترونیک کامل هستند . اکثر قالب ها با گزینه های سفارشی ساخته شده در خود ساخته می شوند . شما همچنین می توانید آنها را با استفاده از قالب ها و افزونه های خود سفارشی کنید .

کاربران می توانند قالب های رایگان را از دایرکتوری وردپرس دانلود کنند . برای قالب های حرفه ای ، چند فروشگاه های وردپرس زیادی وجود دارد ، شما با کلیک بر روی اینجا می توانید قالب های حرفه ای مار رامشاهده فرمایید ، همچنین ما در گستران وب انواع قالب های رایگان را نیز ارائه می دهیم کهبا کلیک بر روی اینجا می توانید آنها را مشاهده کنید .

علاوه بر این ، شما می توانید یک توسعه دهنده را استخدام کنید یا یاد بگیرید که یک تم را کاملا سفارشی سازی کنید .

نتیجه :

وردپرس طیف وسیعی از قالب ها و پوسته های طراحی را نسبت Wix دارد . کاربران وردپرس همچنین می توانند به راحتی قالب ها را تغییر دهند و یا آنها را سفارشی کنند بدون هیچ گونه محدودیتی ، با توجه به این نتیجه گیری برنده این قسمت وردپرس است .

افزونه ها و برنامه ها:

افزونه ها و برنامه ها مواردی هستند که می توانید برای اضافه کردن ویژگی های بیشتر به پلت فرم خود از آن ها استفاده کنید . Wix آنها را برنامه ها می نامد و در وردپرس آنها افزونه ها نامیده می شوند .

اجازه دهید مقایسه بین برنامه ها و افزونه های موجود در هر دو سیستم عامل و آنچه شما می توانید با آنها انجام دهید را بررسی کنیم .

Wix:

Wix همراه با نزدیک به +200 برنامه که شما می توانید به سایت خود اضافه کنید همراه است . این برنامه ها طیف گسترده ای از ویژگی های مانند اضافه کردن فرم های تماس ، گالری ، نظرات ، لیست ایمیل و غیره را ارائه می دهند .

اکثر برنامه ها رایگان هستند یا دارای یک نسخه کوچک هستند . برنامه های دیگر نیاز به پرداخت ماهانه دارند و در قیمت متفاوت هستند . با وجود اینکه مجموعه ای محدود از برنامه ها وجود دارد ، آنها معمولا ویژگی های درخواست شده توسط صاحبان سایت ها را پوشش می دهند .

وردپرس :

در زمان نوشتن این مقاله ، بیش از 55،000 + افزونه رایگان موجود در دایرکتوری افزونه وردپرس وجود داشت . لازم  به ذکر است ، افزونه های حرفه ای در فروشگاه های وردپرس دیگر هم به غیر لز وب سایت رسمی وردپرس موجود است .

گفته می شود : اگر شما به موضوعی خاص در روز فکر می کنید ، احتمالا یک افزونه وردپرس وجود دارد که این کار را برای شما انجام می دهد .

این که آیا می خواهید یک فرم تماس را ایجاد کنید ، Google Analytics را نصب کنید ، یک وب سایت عضویت ایجاد کنید یا دوره های آنلاین را برگذار کنید ، یک افزونه برای این کارها وجود دارد .

شما می توانید فقط به هر چیزی که در مورد یک وب سایت فکر می کنید با وردپرس انجام دهید . بسیاری از افزونه ها رایگان و حرفه ای وجود دارد که  شما می توانید بلافاصله پس از دانلود بر روی سایت خود از آن ها استفاده کنید .

نتیجه گیری :

وردپرس به آسانی نیز Wix را در این قسمات شکست می دهد . با وجود اینکه کتابخانه برنامه Wix در حال رشد است ، هنوز هم در مقایسه با گزینه های گسترده موجود برای کاربران وردپرس محدود است . برنده این قسمت وردپرس است .

تجارت الکترونیک :

فروش اقلام آنلاین یکی دیگر از ویژگی های مهم است که بیشتر کسانی که قصد افتتاح یک وب سایت را دارند به دنبال آن هستند . بیایید ببینیم چگونه وردپرس و ویکس در تجارت الکترونیک مقایسه می شوند .

Wix :

Wix تجارت الکترونیک را با برنامه های حرفه ای ( پولی ) خود ارائه می دهد . این به این معنی است که کاربران با برنامه رایگان نمیتوانند فروشگاه تجارت الکترونیک خود را در Wix بدون ارتقا به برنامه پرداختی اجرا کنند . با WixStores ، فقط می توانید پرداخت ها را با استفاده از PayPal یا Authorize.net انجام دهید .

چند برنامه وجود دارد که می توانید آنها را برای فروش آنلاین به کار ببرید ، اما این برنامه ها هزینه های ماهانه شما را بیشتر می کنند . لازم به ذکر است که شما دروازه پرداخت محدود و با قابلیت های محدود را خواهید داشت .

وردپرس :

وردپرسکار را برای شما فوق العاده آسان می کند فروشگاه اینترنتی خود را با استفاده از ووکامرس ایجاد کنید که بیش از 42 درصد از تمام وب سایت های تجارت الکترونیک در جهان را تأمین می کند . همچنین بسیاری از افزونه های تجارت الکترونیک دیگر برای وردپرس وجود دارد که می توانید از آنها برای فروش کالاها ، خدمات ، رویدادها ، اشتراک ها و موارد دیگر استفاده کنید .

اکثر افزونه های تجارت الکترونیک برای وردپرس حتی قالب های اختصاصی خود را دارند و بسیاری از قالب های طراحی شده به طور خاص برای کار با آن افزونه ها وجود دارد .

نتیجه گیری :

اگر می خواهید یک فروشگاه آنلاین مناسب ایجاد کنید و روند رو به رشد را پیش بگیرید ، وردپرس در مقایسه با ویکس بسیار انعطاف پذیر تر ، آزادی و انتخاب بیشتری را ارائه می دهد .

خلاصه موارد بالا :

وردپرس به مراتب برتر از ویکس به عنوان یک پلت فرم وب انتشار برای هر نوع وب سایت است . در حالی که ویکس یک سازنده وب سایت با استفاده آسان است ، شما می توانید با وردپرس در طولانی مدت بیشتر کار کنید .

ما امیدواریم که این مقاله به شما در مقایسه بین ویکس و وردپرس کمک کند و جوانب مثبت و منفی را به خوبی یاد بگیرد . همچنین با کلیک بر روی این متن می توانید آموزش های رایگان گذشته ما را مطالعه فرمایید .

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه گستران وب هدف مشخصي دارد و اعضاي تيم براي آن شب و روز تلاش ميکنند . آشنايي کاربران با دنياي متن باز وردپرس و راه اندازي کسب و کارها در بستر وردپرس يکي از اهداف هاي اصلي مجموعه گستران وب است . ارائه آموزش با کيفيت و محصولات اورجينال براي کاربران وردپرسي براي مجموعه شعار نيست بلکه يک هدف است .

با ما همراه باشید

اطلاع از تخفیف و محصولات جدید

مشاوره رایگان : 01154213057 ,
آدرس دفتر :مازندران ، تنکابن ، میدان هفت تیر ، مجتمع فردوسی ، طبقه م واحد 29
تمامي حقوق اين وبسايت به گروه گستران وب متعلق مي باشد و هر گونه کپي برداري پيگرد قانوني دارد !
ارائه شده توسط تیم گستران وب
ارائه خدمات طراحی و پشتیبانی سایت به صورت 24 ساعته در خدمت شما عزیران هستیم

دریافت مشاوره رایگان

011-54213057
خدمات مجموعه ما