گستران وب

آشنایی با نسخه ۵.۴ وردپرس

وردپرس ۵.۴ شامل چندین ویژگی جدید است که عمدتاً در حول پیشرفت های ویرایشگر بلوک متمرکز هستند. همچنین برخی تغییرات مهم برای توسعه دهندگان بوجود خواهد آمد.در این مقاله ، به شما نشان خواهیم داد که چه ویژگی هایی در وردپرس ۵.۴  موجود است

بهمن 29 , 1398

وردپرس ۵.۴ قرار است در ۳۱ مارس ۲۰۲۰ منتشر شود. این اولین نسخه بزرگ سال خواهد بود و با پیشرفت های چشمگیری ، روانه بازار خواهد شد.
وردپرس ۵.۴ شامل چندین ویژگی جدید است که عمدتاً در حول پیشرفت های ویرایشگر بلوک متمرکز هستند. همچنین برخی تغییرات مهم برای توسعه دهندگان بوجود خواهد آمد.در این مقاله ، به شما نشان خواهیم داد که چه ویژگی هایی در وردپرس ۵.۴  موجود است.

وردپرس ۵.۴ در مرحله انجماد ویژگی توسعه است. این بدان معنی است که ویژگی های جدیدی اضافه نمی شوند ، اما ویژگی های جدید موجود می توانند تغییر کنند و ممکن است به نسخه نهایی تبدیل نشوند.با ذکر این مطلب ، ویژگیهای ورد پرس ۵.۴ را بررسی می کنیم .

بهبود ویرایشگر بلاک

وردپرس ۵.۴ با درج ویژگی های جدید و گسترش بلوک های موجود ، به بهبود ویرایشگر بلوک متمرکز شده است.این یک خبر عالی برای سازندگان محتوا است زیرا هم اکنون می توانند با بلوک های موجود در ویرایشگر محتوا کارهای بیشتری انجام دهند.

پنجره ” راهنمای جدید خوش آمدید”

وردپرس ۵.۴ با یک پنجره راهنمای جدید خوش آمدگویی همراه خواهد بود تا کاربران جدید را با ویرایشگر بلاک معرفی کند. این یک نمایش اسلاید ساده است که بلوک ها ، کاربران را به کتابخانه بلوک و پیوندی برای آموزش ویرایشگر بلوک توضیح می دهد.

همچنین می توانید با کلیک کردن روی منوی سه نقطه ای در گوشه سمت راست بالای صفحه ویرایش و سپس انتخاب  راهنمایی ، راهنمایی را مجدداً راه اندازی کنید.

بلاک های جدید در وردپرس ۵.۴

وردپرس ۵.۴ همچنین دو بلوک جدید را به کتابخانه می آورد.

۱. بلوک آیکون های اجتماعی    “Social Icons

بلوک Icons Social به شما امکان می دهد به راحتی پیوندهایی را به پروفایل رسانه های اجتماعی در داخل پیام ها و صفحات وردپرس خود اضافه کنید.

 

سپس می توانید با کلیک روی دکمه افزودن و اضافه کردن یک آیکون ، نمادهای رسانه اجتماعی را اضافه کنید. همچنین می توانید بر روی آیکون کلیک کنید تا به صفحه رسانه های اجتماعی خود پیوند دهید.

توجه: این نمادهای رسانه های اجتماعی فقط به شما امکان می دهند پیوندهایی را به پروفایل های خود اضافه کنید. برای اشتراک گذاری اجتماعی ، شما همچنان به افزونه رسانه های اجتماعی ورد پرس نیاز دارید.

۲. دکمه های بلوک

بلوک دکمه ها ،توسط بلوک دکمه ها  جدید جایگزین می شوند. اکنون دکمه های جدید به شما امکان می دهد بیش از یک دکمه را در کنار هم اضافه کنید.

شما می توانید از دو سبک مختلف استفاده کنید ، از متن و رنگ پس زمینه خود استفاده کنید و همچنین رنگ پس زمینه شیب را نیز اضافه کنید.

پیشرفت های موجود در وردپرس ۵.۴

وردپرس ۵.۴ پیشرفت های بسیاری در ویرایشگر بلوک وردپرس و همچنین بلوک های فردی به همراه خواهد داشت. در زیر برخی از پیشرفتهای موجود در بتا ذکر شده است.

گزینه های رنگی بیشتر برای بلاک ها

وردپرس ۵.۴ گزینه های رنگی بیشتری را برای پوشش ، گروه و ستون ها معرفی خواهد کرد.

همچنین می توانید برای همه بلوک های موجود در یک بلوک گروه ، رنگ های پس زمینه و متن را انتخاب کنید.

به طور مشابه ، شما همچنین می توانید رنگ های پس زمینه و متن را برای بلوک ستون ها انتخاب کنید.

برای بارگذاری تصویر برجسته ، بکشید و رها کنید

در حال حاضر ، شما نمی توانید یک تصویر را بکشید و رها کنید تا آن را به عنوان یک تصویر برجسته تنظیم کنید. وردپرس ۵.۴ به کاربران امکان می دهد تا یک تصویر را به سادگی در بخش تصویر برجسته بکشند و رها کنند.

تغییر رنگ متن در داخل پاراگراف بلوک

پیش از این ، شما فقط قادر به تغییر رنگ متن برای کل بلوک پاراگراف بودید. با استفاده از ورد پرس ۵.۴  ،کاربران قادر خواهند بود به سادگی هر متنی را در یک پاراگراف انتخاب کرده و رنگ خود را تغییر دهند.

عنوان زیر جدول

کاربران می توانند یک زیرنویس را زیر یک جدول اضافه کنند.

نوار ابزار  ثابت بر روی تلفن همراه

در حال حاضر ، اگر مجبور بودید یک پست وبلاگ را با استفاده از دستگاه تلفن همراه ویرایش کنید ، هنگام نوشتن متوجه خواهید شد که نوار ابزار به دور بلوک حرکت می کند.وردپرس ۵.۴ این کار را با نوار ابزار شناور در بالا رفع می کند که بسته به نوع بلوکی که در حال ویرایش هستید تغییر می کند.

اندازه تصویر را به راحتی انتخاب کنید

وردپرس ۵.۴ به شما امکان می دهد برای همه تصاویر موجود در گالری ، به راحتی اندازه ای را انتخاب کنید.

بلوک آخرین ارسال های پیشرفته

کاربران با وردپرس ۵.۴ قادر به نمایش تصاویر برجسته در آخرین بلاک پست خواهند بود.

بلوک ها را به راحتی انتخاب کنید

وردپرس ۵.۴  ابزاری انتخابی را در اختیار شما قرار خواهد داد که به کاربران امکان می دهد به راحتی بلوکی را که می خواهند تغییر دهند انتخاب کنند. هنگامی که بلوک هایی مانند یک گروه یا ستون راانتخاب  کرده اید ، این کار مفید خواهد بود.

بلوک تعبیه شده TikTok

وردپرس ۵.۴ با یک بلوک تعبیه شده همراه خواهد بود تا به راحتی فیلم های TikTok را در پست ها و صفحات وردپرس خود اضافه کنید.

 تغییرات برای توسعه دهندگان  در وردپرس ۵.۴

وردپرس ۵.۴ پیشرفت های چشمگیری را برای توسعه دهندگان به همراه خواهد داشت. در زیر برخی از این تغییرات بیان می شوند:

  • وردپرس ۵.۴ خروجی HTML را برای ویجت تقویم تغییر می دهد. این پیوندهای ناوبری را مستقیماً بعد از عنصر <table> به یک عنصر <nav &> HTML منتقل می کند تا HTML معتبر تولید کند.
  • یک تابع  apply_shortcodes()   اعمال شده به عنوان نام مستعار برای عملکرد () do_shortcode معرفی می شود.
  • برخی از کلاسهای سفارشی سازی نشده در وردپرس ۵.۴ به طور رسمی کم می شوند.
  • در وردپرس ۵.۴ ، مؤلفه Button برای طراحی منطقه مدیر وردپرس با چندین تغییر و اضافی بهبود یافته است.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا ایده خوبی از آنچه در نسخه وردپرس ۵.۴ به دست می آید ، پیدا کنید. آرزوی ما موفقیت شماست .

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *