گستران وب

یک وبلاگ چیست و چه فرقی با یک وب سایت دارد ؟

یک وبلاگ چیست […]

مرداد 24 , 1397

یک وبلاگ چیست و چه فرقی با یک وب سایت دارد؟

ما از بیشتر مبتدیان که قصد کار در حوضه اینترنت را دارند در مورد یک وبلاگ و فرق ۀن با یک وب سایت پرسیده ایم و تقریبا نیمی از آنها دقیقا نمی دانند که یک وب سایت می خواهند یا یک وبلاگ . ما در این مقاله به شکا کمک خواهیم کرد تا به درک این موضوع برسید که یک قصد راه اندازی چه چیزی را دارید و به شما به طور کامل در مورد ویژگی های یک وبلاگ و یک وب سایت و فرق آن ها با هم توضیح خواهیم داد .

یک وبلاگ چیست و چه فرقی با یک وب سایت دارد ؟

یک وبلاگ چیست ؟

یک وبلاگ یک نوع وب سایت است که محتوای آن در یک نظم زمانی معین ارائه می شود (محتوای جدیدتر ظاهر می شود) . محتوای وبلاگ اغلب به عنوان نوشته یا “پست وبلاگ” نامیده می شود .بلاگ ها به طور معمول توسط یک فرد یا یک گروه کوچک از افراد برای ارائه اطلاعات در یک سبک گفتگو اجرا می شود .

پست های معمول وبلاگ همچنین دارای بخش نظراتی هستند که کاربران می توانند به مقاله پاسخ دهند .

تاریخچه وبلاگ ها

وبلاگها از روزنامه ها و مجلات آنلاین در اواسط دهه ۹۰ تکامل یافته بودند .

اصطلاح وبلاگ برای اولین بار در اواخر دهه ۹۰ استفاده شد ، که در ابتدا “ما وبلاگ” شد ، و سپس امروزه به آن “وبلاگ” گفته می شود .

با توجه به زیاد شدن این صفحات ابزاراتی لازم بود تا کار کردن با آن ها را آسان تر کند . این ابزار باعث شد وبلاگ نویسی رونق پیدا کند و کار را برای وبلاگ نویسان غیر حرفه ای آسان تر کند .

در سال ۱۹۹۹ وب سایت وبلاگ نویسی محبوب Blogger.com راه اندازی شد، که بعدها در فوریه ۲۰۰۳ توسط گوگل خریداری شد .

در همان سال ، وردپرس اولین نسخه خود را به عنوان پلت فرم وبلاگ نویسی در ماه مه ۲۰۰۳ منتشر کرد . امروز ، وردپرس محبوبترین پلتفرم وبلاگ نویسی جهان است که بیش از ۳۰ درصد از تمام وبسایت ها را فعال می کند .

تفاوت بین وبلاگ و وب سایت چیست ؟

وبلاگ ها یک نوع وب سایت هستند . تنها تفاوت واقعی بین یک وبلاگ و دیگر انواع وبسایت این است که وبلاگها به طور مرتب با محتوای جدید نمایش داده شده در یک نظم زمانی معین (جدیدتر اول) به روز می شوند .

وب سایت های معمولی که در فضای مجازی هستند محتوای آنها در صفحات سازمان یافته است و اغلب آنها به روز نمی شود . در حالی که یک وب سایت پویا است و معمولا بیشتر به روز می شود . برخی از مدیران وب سایت ها چندین مقاله جدید را در روز منتشر می کنند .

وبلاگ ها می توانند بخشی از وب سایت بزرگتر باشند . اغلب کسب و کار ها یک بخش وبلاگ دارند که در آنها به طور مرتب مطالب را برای اطلاع دادن و آموزش مشتریان خود ایجاد می کنند . از آنجا که شما می توانید از وردپرس برای ایجاد وب سایت و وبلاگ استفاده کنید ، بسیاری از صاحبان کسب و کار از وردپرس برای ساخت وب سایت کسب و کار خود استفاده می کنند .

به عبارت ساده ، تمام وبلاگ ها می توانند یک وب سایت یا بخشی از وب سایت باشند . با این حال ، همه وب سایت ها را نمی توان به عنوان وبلاگ ها نامید .

به عنوان مثال ، گستران وب یک وبلاگ و یک وب سایت است . وب سایت ما دارای محتوای دیگر است که در قالب غیر بلاگ مانند درباره ما و صفحات تماس و …. منتشر شده است .

تفاوت بین پست ها و صفحات وبلاگ چیست؟

وردپرس محبوب ترین وبلاگنویسی است و دارای دو نوع محتوای پیش فرض : پست ها و صفحات است . اغلب مبتدیان این دو را با هم اشتباه می گیرند .

پست های وبلاگ به صورت معکوس (جدیدترین به قدیمی ترین) در صفحه وبلاگ شما نمایش داده می شوند .

صفحات معمولا برای ایجاد یک ساختار وب سایت و طرح استفاده می شود . حتی وبلاگ ها می توانند صفحاتی را در کنار آنها داشته باشند .

چرا یک نفر باید وبلاگ بزند ؟ مزایای وبلاگ نویسی چیست ؟

هر وبلاگ نویس انگیزه شخصی خود را برای وبلاگ نویسی دارد . بسیاری از آنها به عنوان یک جایگزین ، برای نگهداری دفتر خاطرات یا مجله استفاده می کنند .

مارک های برتر و کسب و کار وبلاگ ها را برای آموزش مشتریان خود ، به اشتراک گذاری اخبار و رسیدن به مخاطبان گسترده تر ایجاد می کنند . وبلاگ نویسی بخش مهمی از استراتژی بازاریابی آنلاین برای بسیاری از کسب و کارها است .

در زیر چند مزیت وبلاگ نویسی را برای شما نام می بریم :

  • یک راه برای سازماندهی افکار و ایده های شما فراهم می کند .
  • به شما امکان می دهد تا مهارت ها، خلاقیت و استعدادهای خود را به نمایش بگذارید .
  • به افراد کمک می کند که در صنعت خود یک قدرت باشند .
  • کمک می کند تا شما را با افراد جالب و دوست داشتنی در فضای اینترنت آشنا کند .
  • بسیاری از وبلاگ نویسان با استفاده از روش های مختلف کسب درآمد از وبلاگهایشان کسب در آمد می کنند .
  • صاحبان کسب و کارها از وبلاگ نویسی استفاده می کند تا مشتریان بالقوه بیشتری را به وب سایت های خود برساند .
  • می توانید از وبلاگ ها برای افزایش آگاهی ، اجرای کمپین ها و تأثیرگذاری بر افکار عمومی استفاده کند .

برخی از نمونه های وبلاگ های خوب کدام وبلاگ ها هستند ؟

وبلاگ نویسی عظیم است!

میلیون ها نفر از افراد و شرکت های تجاری از سراسر جهان دارای وبلاگ هستند . این به این معنی است که در مورد هر موضوعی که می توانید فکر کنید ، وبلاگ ها وجود دارد.

چگونه وبلاگ نویسان کسب درآمد می کنند ؟

معمولا باید ازوبلاگنویسان به عنوان علاقمندان به این کار یاد کرد . برخی از وبلاگ نویسان از وبلاگهایشان کسب در آمد می کنند  . این کار آنها را باعث می شود تا بیشتر بر روی وبلاگ خود تمرکز کنند ، کار روزانه خود را ترک کنند و یک کسب و کار موفق ایجاد کنند .

در زیر چند راهکار که اکثر وبلاگ نویسان برای کسب درآمد از وبلاگهایشان از آن استفاده می کنند آورده شده است :

رایج ترین و شاید ساده ترین راه برای کسب درآمد آنلاین ، نمایش تبلیغات است . با این حال ، به عنوان یک وبلاگ نویس جدید ، نمیتوانید به طور مستقیم با تبلیغ کنندگان تماس بگیرید یا آنها را خود مدیریت کنید .

این جایی است که گوگل AdSense وارد می شود . برای پیدا کردن تبلیغات ، نمایش آنها ، جمع آوری پرداخت ها از تبلیغ کنندگان .

بسیاری از وبلاگ نویسان نیز از طریق بازاریابی وابسته کسب درآمد می کنند . اساسا ، آنها محصولات خود را در وب سایت های خود توصیه می کنند و زمانی که کاربران این محصولات را خریداری می کنند ، کمیسیون دریافت می کنند .

سایر روش های کسب درآمد معمول عبارتند از عضویت ، فروش دوره های آنلاین یا اضافه کردن یک فروشگاه آنلاین به وبلاگ .

چه کسی می تواند یک وبلاگ را راه اندازی کند ؟

هر کسی که می خواهد وبلاگ خود را بسازد ، می تواند به راحتی این کار را انجام دهد .

در روزهای اولیه وبلاگ نویسی ، کاربران به مهارت های برنامه نویسی نیاز داشتند تا حتی وبلاگ های خود را به روز کنند. در حال حاضر، ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد بدون ایجاد یک کد ، به راحتی یک وبلاگ ایجاد کنید . با استفاده از این ابزار ها شما میتوانید در عرض چند ثانیه یک وبلاگ را راه اندازی کنید .

انتخاب یک پلت فرم غلط وبلاگ نویسی برای شروع یک وبلاگ ، اشتباهی رایج از مبتدیان است . با این حال ، از آنجا که شما درحال خواندن این مقاله هستید ، شما این اشتباه را انجام نخواهید داد .

توصیه می کنیم از وردپرس استفاده کنید . این محبوب ترین پلت فرم وبلاگ نویسی و سازنده وب سایت محبوب جهان است . بیش از ۳۰٪ از تمام وب سایت های اینترنتی با استفاده از وردپرس ساخته شده اند .

دو نوع وردپرس وجود دارد: WordPress.com و WordPress.org .

توصیه می کنیم از WordPress.org استفاده کنید زیرا به شما امکان دسترسی سریع به تمام ویژگی های WordPress را می دهد . همچنین اجازه می دهد تا بدون محدودیتی به راحتی از وبلاگ خود درآمد کسب کنید .

برای شروع وبلاگ خود در WordPress.org به موارد زیر نیاز خواهید داشت :

یک نام دامنه (این آدرس وبلاگ شما خواهد بود و کاربران در مرورگر خود تایپ می کنند، به عنوان مثال : GosTaranweb.com )

حساب کاربری وب سایت .

۲۰ دقیقه ا زمان شما .

به طور معمول ، نام دامنه شما حدود ۱۲۰ هزار تومان در سال و وب سایت میزبانی حدود ۶۰ هرار تومان در هر سال هزینه دارد .

ما امیدواریم که این مقاله در پاسخ به سوالات شما در مورد یک وبلاگ و تفاوت بین یک وبلاگ و یک وب سایت کمک کرده باشد .

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *