گستران وب

استفاده از شورت کد ها در وردپرس + فیلم آموزشی

یکی از مواردی که در وردپرس وجود دارد و شما میتوانید با آن امکانات زیادی را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید شورت کد است . شورت کد از وردپرس ۲.۳ به بالا به آن اضافه شده و محتویات آن با علامت [ شروع و با علامت ] است . که دستور های افزونه ها و فایل فانکشن functions.php را در قالب اجرا میکند .

یکی از مواردی که در وردپرس وجود دارد و شما میتوانید با آن امکانات زیادی را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید شورت کد است . شورت کد از وردپرس ۲.۳ به بالا به آن اضافه شده و محتویات آن با علامت [ شروع و با علامت ] است . که دستور های افزونه ها و فایل فانکشن functions.php را در قالب اجرا میکند .

کدهایی که بسیار پرکاربد هستند و وردپرس از آنها استفاده میکند را بعضی از آنها را در زیر لیست مکنیم

  • کد کوتاه پخش موسیقی یا فایل صوتی [ audio ]
  • شورتکد پخش فیلم یا ویدیو [ video ]
  • کد کوتاه ساخت لیست پخش موسیقی یا فیلم [ playlist ]
  • شورت کد ساخت گالری عکس و تصاویر [ gallery ]
  • کد کوتاه embed قرار دادن فیلمهای یوتیوب و …
  • قرار دادن توضیحات کپشن برای تصاویر توسط [ caption ]

نحوه قرار دادن شورت کد در نوشته ها و برگه ها وردپرس

آسان ترین قسمت برای قرار دادن شورت کد در بخش نوشته ها و برگه های وردپرس است . شما بدون نیاز به چیزی میتوانید کد مورد نظر خود را در بخش نوشتن قرار دهید و با ذخیره این کد به اجرا در می آید .

نحوه قرار دادن شورت کد در ابزارک وردپرس

افزونه ای که برای قرار دادن شورت کد در وردپرس وجود دارد افزونه Shortcode Widget  و افزونه Widget and Posts  با نصب این افزونه ها هر کدام به تنهایی شما میتوانید بخش ابزارک ها شورت کد را به راحتی قرار دهید . این افزونه را از مخزن وردپرس جستجو کنید بعد از نصب و فعال سازی از شورت کدها در ابزارک استفاده کنید .

استفاده از شورت کد ها در وردپرس + فیلم آموزشی

نحوه قرار دادن شورت کد در قالب وردپرس

قرار دادن شورت کد به حالت عادی [ شروع و با علامت ] ممکن نیست . یعنی اگر شما یک فرم تماس داشته باشید و بخواهید آن را در پوسته وردپرس اجرا کنید نباید شورت کد را به همان شکل در قالب قرار دهید . یا کار نمیکند یا اینکه سفحه سفید به شما نشان داده میشود  پس برای قرار دادن شورت کد از کد زیر استفاده میکنیم .

<?php echo do_shortcode("[your-shortcode]"); ?>

یا

<?php echo do_shortcode('[your-shortcode]'); ?>

 

 

کد مورد نظر خودمون در your-shortcode کپی میکنیم و آن را در جایی که قرار است فرم تماس به اجرا در بیاید قرار میدهیم . در اینجا ما مثال افزونه فرم تماس با ما زدیم اما شما میتوانید برای هر افزونه استفاده کنید

استفاده از شورت کد ها در وردپرس + فیلم آموزشی

۳.۷/۵ - (۴ امتیاز)

One thought on “استفاده از شورت کد ها در وردپرس + فیلم آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *