گستران وب

اگر سایت شما سایت پرترافیکی است توصیه ما به شما استفاده از این افزونه است . این افزونه در یک قسمت از نوشته ، بالا یا پایین کلمه ای را ایجاد می کند تحت عنوان لینک کوتاه نوشته که حاوی یک لینک نیز می باشد و کاربر با کلیک بر روی آن لینک کپی شده و شما با مراجعه کردن به آن لینک همین نوشته را مشاهده خواهید کرد .
در این آموزش تیم وردپرس گستران وب قصد دارد تا افزونه ایی را به شما معرفی کند تا به وسیله آن قادر باشید موضوعی را که در بالا به آن پرداختیم در وب سایت خود عملی کنید . در ادامه با آموزش و دانلود این افزونه کارردی با ما همراه باشید .

ساخت لینک کوتاه مطالب با Short URL

افزونه‌ای که قصد معرفی ان را داریم در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۶.۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴.۲ را ازآن خود نماید .

با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا لینک کوتاه برای مطالب خود را با قابلیت انتخاب تعداد کاراکتر، انتخاب درج عدد در لینک‌های کوتاه، امکان تعیین حروف بزرگ و کوچک در لینک‌های کوتاه و … را اعمال کنید .

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه به صفحه تنظیمات آن مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر تنظیمات مورد نظر خود را سفارشی سازی کنید. همانطور که در تصویر می‌بینید در تب parameters تعیین کنید که لینک کوتاه نوشته‌ها شامل چه نوع کاراکترهایی باشد که در اینجا سه نوع انتخاب دارید که عبارتند از :

حروف کوچک

حروف بزرگ

اعداد

بنابراین اگر تیک هر سه گزینه را فعال کنید لینک کوتاه نوشته شما شامل کاراکترهایی ترکیبی از اعداد و حروف بزرگ و کوجک خواهد بود .

در بخش prefix نیز می توانید یک پیشوند دلخواه وارد کنید تا قبل از کاراکترهای لینک کوتاه شامل شود که این پیشوند می‌تواند شامل نام کوتاهی از سایت شما باشد به عنوان مثال برای کلمه دکتر وردپرس می توان از پیشوند DW در آنها استفاده کرد .

از بخش length نیز قادر خواهید بود تا حداکثر تعداد کاراکتر را انتخاب کنید. دقت کنید در صورتی که پیشوند فعال باشد کاراکترهای پیشوند شامل این طول کاراکتر ها نخواهد بود .

حال از این پس هر مطلبی که در سایت منتشر کنید حاوی یک لینک کوتاه خواهد بود که می‌توانید انها را مدیریت کرده و برای شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر که تعداد کاراکتر در آن محدود است از آنها استفاده کنید .

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *