سئو تصاویر وردپرس چقدر مهم است ؟ ( اطلاعات کامل )

نوشته احمد عشوریان از تیم گستران وب
۵

یکی از عمده ترین بخش هایی که در جذب کاربر در گوگل وجود دارد تصاویر سایت است به هیچ عنوان نباید از این موضوع به آسانی رد شد و باید تصاویر سایت نگاه ویژه ای داشت . امروز باهم میخوایم این موضوع بررسی کنیم و بفهمیم سئو تصاویر وردپرس چقدر مهم است

سئو تصاویر وردپرس را جدی بگیرید

یکی از عمده ترین بخش هایی که در جذب کاربر در گوگل وجود دارد تصاویر سایت است به هیچ عنوان نباید از این موضوع به آسانی رد شد و باید تصاویر سایت نگاه ویژه ای داشت . امروز باهم میخوایم این موضوع بررسی کنیم و بفهمیم سئو تصاویر وردپرس چقدر مهم است . و طبق آماری که وبسایت raven قرار داده شده تقریبا ۷۸ % مطالب وردپرس مربوط به تصاویر سایت است . ما چگونه میتونیم تصاویر سایت وردپرس را بهینه کنیم ؟؟ و در این مسیر باید از چه افزونه هایی استفاده کنیم ، تا پایان با ما همراه باشد .

سئو تصاویر وردپرس چقدر مهم است ؟ ( اطلاعات کامل )

سئو وردپرس دارای یک سری فاکتور هاست که شما باید در هنگام ارسال مطالب به آن دقت کنید . در اولین چیزی که شما باید این نکته را در نظر داشته باشد مرتبط بودن تصاویر با مطالب و عنوان شماست .  در انتخاب تصاویر باید دقت بیشتری کنید تا یک تصویری انتخاب کنید که جدا از مرتبط بودن با مطلب اختصاصی باشد یعنی در سایت های رقیب ایرانی کسی از آن استفاده نکرده باشد . این ها مواردی بود که هر نویسنده وبلاگ و یا مدیر وبسایت باید آن را بداند و مربوط به سایت وردپرسی نیست .شما دوست وردپرسی باید بدانید که این آموزش در دسته بندی On page SEO قرار میگیرد .خیلی از آموزش های بهینه سازی تصاویر دیدم که فقط به گذاشتن alt بر روی تصاویر اکتفا کردن اما سئو عکس فقط همین نیست . مواردی که شامل میشود تا شما یک تصویر درست و سئو شده را انتخاب کنید را باهم بررسی میکنیم :

 تصویر انتخابی خاص و تکراری نباشد

در اولین قدم در انتخاب تصویر باید بدونید که چه عکسی باید انتخاب کنید . وقتی برای مطلبتون به دنبال تصویر میگردید باید این نکته در نظر داشته باشید که این تصویر کپی نباشد . و در سایت های ایرانی از آن استفاده نشده باشد اما چه بهتر که شما یک تصویر را درست کنید و مشابه آن در سایت های خارجی هم نباشد برای جستجو تصویر هم کافیست نام مقاله یا کلید واژه مطلب در گوگل به انگلیسی جستجو کنید و بهترین تصویر انتخاب کنید .

نام تصویر را انگلیسی کوتاه و مختصر انتخاب کنید

نامی که انتخاب میکنید باید کوتاه و مختصر و در عین حال مربوط به مطالب باشد به طور مثال موضوع همین پست ” سئو تصاویر وردپرس چقدر مهم است ” این است که نامک آن seo-image-wp می باشد ما از همین نامک برای نام تصویر خود استفاده کردیم .

فرمت تصاویر انتخابی باید png یا jpg باشد

شما میتوانید از فرمت های مختلف دیگیری هم استفاده کنید اما به طور معمول تصاویری که در محیط وب دیده میشود jpg , png هستند در بین آنها بنر ها و انیمیشن ها با فرمت gif قرار داده میشود .

حجم تصاویر را بدون افت کیفیت کم کنید

بعد از انتخاب یا ساخت تصویر مورد نظر قبل از آپلود در سایت باید تصویر را فشره کنیم و بعد آن را آپلود کنیم پس وارد سایت tinypng بشید ( دسترسی برای کاربران ایران بسته است باید از فیلتر شکن استفاده کنید ) تصاویر خود را در اینجا فشره سازی کنید . وبسایت معروفی که استفاده از آن کاملا رایگان است .

حجم تصاویر را بدون افت کیفیت کم کنید

از افزونه بهینه سازی خودکار تصاویر وردپرس استفاده کنید

افزونه های زیادی در زمینه سئو و بهینه سازی وجود دارد ، شما برای بهینه کردن تصاویر به صورت کاملا اتوماتیک از افزونه سئو تصاویر وردپرس  SEO Friendly Images Pro استفاده کنید تمام توضیحات در خصوص این افزونه در پست مربوط به خود داده شده .

بر روی تصاویر alt و title قرار دهید

در وردپرس شما میتوانید بر روی تصاویر title و alt قرار دهید در تصویر زیر به این موضوع اشاره شده و به این شکل میتوانید تصاویر خود را بهینه کنید . در دو کادر قرمز رنگی که مشاهده میکنید میتوانید نام تصویر را وارد کنید و سعی کنید نام را بر اساس عنوان موضوع خود وارد کنید .

سخن پایانی

سئو تصاویر را جدی بگیر با همین راه کارهای ساده میتوانید تصاویر را بهینه کنید و سرعت سایت را افزایش دهید . امیدوارم این آموزش مورد رضایت شما قرار گرفته باشد و آن را در سایت خود بکار بگیرید و در سایت خود تحول عظیمی ایجاد کنید .

آرزوی موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید
سعید چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷ پاسخ

آموزش خوبی بود موفق باشید

احمد عشوریان چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷ پاسخ

نظر لطف شماست دوست عزیز

آرزوی موفقیت

محمد رئیسی چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷ پاسخ

سلام بسیار ممنون آموزش کار با افزونه  SEO Friendly Images Pro کی قرار میدید من از شما تهیه کنم ؟

احمد عشوریان چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷ پاسخ

سلام دوست عزیز
ممنون از توجه شما
بزودی قرار داده میشه

ناشناس پنجشنبه , ۲۶ مهر ۱۳۹۷ پاسخ

امتیاز بینندگان:۵ ستاره