افزونه وردپرس ساخت اسلایدر ریسپانسیو با Responsive Slider

نوشته علیرضا اسکندری از تیم گستران وب
۰

وجود اسلایدرها در وب سایت شما می تواند کمک شایانی به زیبایی وب سایت شما بکند و توجه کاربرانتان را وب سایت شما جلب کند . با استفاده از این امکان ( اسیلادرها ) شما می توانید مطالب مهم وب سایت خود از جمله اخبار و یا محصولا تموجود در فروشگاه خود را به کاربران […]

وجود اسلایدرها در وب سایت شما می تواند کمک شایانی به زیبایی وب سایت شما بکند و توجه کاربرانتان را وب سایت شما جلب کند . با استفاده از این امکان ( اسیلادرها ) شما می توانید مطالب مهم وب سایت خود از جمله اخبار و یا محصولا تموجود در فروشگاه خود را به کاربران و بازدید کنندگانوب سایتتان معرفی کنید . اسلایدر ها قابلیت دسترسی سریعتر به این مطالب را برای کاربران وب سایتتان فراهم می کند .
در این مقاله تیم گستران وب قصد دارد تا افزونه ایی را به شما مکعرفی کند تا به وسیله ی ـآن قادر باشید اسلایدرهای ریسپانسیو را در وب سایت وردپرسی خود ایجاد کنید . در ادامه با آموزش و دانلود این افزونه کاربردی با ما همراه باشید .

شروع کار با افزونه اسلایدر ریسپانسیو  Responsive Slider

با دریافت افزونه، باید به پنل وردپرس بروید و افزونه را نصب و فعال نمایید. با فعالسازی می توانید گزینه تنظیمات اسلایدر را در پنل تنظیماتی سایت مشاهده کنید. بدین منظور برای ایجاد اسلایدر بر روی گزینه ی Huge Sliders کلیک نمایید .

سپس با کلیک بر روی گزینه Huge Sliders وارد صفحه ی تنظیمات افزونه می شوید. به صورت پیش فرض یک اسلایدر ایجاد شده است! اما برای ایجاد اسلایدر باید بر روی دکمه ی Add New Slider کلیک نمایید .

در صفحه جدیدی که مشاهده می کنید، بایستی بر روی Add Image Slide کلیک نمایید. سپس تصاویر مورد نظر برای اسلایدر را انتخاب نمایید.

توجه: در صورتی که می خواهید مطالب و ویدئو برای اسلایدر خود انتخاب کنید!! بایستی نسخه پرمیوم این افزونه را خریداری نمایید.

پس از انتخاب تصاویر اسلایدر، نوبت به تعیین عنوان و خلاصه متن برای اسلایدر می رسد!! که شما همانند تصویر زیر عنوان و متن مناسبی را وارد کنید.

اما در ادامه باید تنظیمات کلی و اصلی مربوط به اسلایدرها را انجام دهید. بدین منظور به بررسی تنظیمات جعبه Current Slider Options که در سمت چپ صفحه است، می پردازیم. در این بخش می توانید تنظیمات عرض، ارتفاع، افکت، مدت زمان توقف، سرعت اسلایدر، محل نمایش اسلایدر و… را انجام دهید. پس از شخصی سازی تنظیمات اسلایدر، بایستی این تغییرات را ذخیره نمایید.

مشاهده تنظیمات افزونه

در نهایت با ذخیره سازی تنظیمات از انتهای صفحه و بخش Shortcode، می توانید کدهای نمایش اسلایدر را مشاهده کنید!!

توجه!! اگر می خواهید اسلایدر را در یکی از برگه های سایت نمایش دهید، باید از شورت کد بخش Shortcode for posts/pages/plugins استفاده کنید. اما اگر می خواهید اسلایدر را در قالب وردپرس سایت خود قرار دهید، کد Shortcode for templates/themes را در یکی از فایل ها قالب و در محل مناسبی کپی کنید.

قابلیت های دیگر افزونه

این افزونه دارای ابزارک برای نمایش اسلایدر می باشد. با مراجعه به بخش ابزارک ها و انتخاب ابزارک Huge Sliders، اسلایدری را که ساخته اید در محل مناسبی نمایش دهید!!

با استفاده از این آموزش توانستید اسلایدر واکنش گرا با افکت های حرفه ای برای وب سایت خود طراحی کنید…

 

 

دیدگاهتان را بنویسید