گستران وب

چرا مشتریان وفادار خود را از دست می دهید ؟

یقینا تلاشهای زیادی لازم است تا نظر مشتریان برای خرید از فروشگاه شما ، جلب شود.واقعا دشوار است که مشتریان از بین فروشگاههای زیاد ، محصول مورد نظر خود را از فروشگاه شما خریداری نمایند.

قبل از بیان دلایل از دست دادن مشتریان ، لازم است که به این نکته کلیدی توجه کنید :  حتی وفادارترین مشتریان شما هم تضمین نداده اند که تا ابد در کنار شما بمانند . آنها در حالی که مشتری شما هستند ، به اوضاع سایر رقبای شما هم توجه دارند. اما دلایلی که ما در این نوشتار ارائه داده ایم عبارتند از :

۱- کیفیت محصول شما رو به وخامت گذاشته است

شما باید کیفیت کالاهایی را که می فروشید بررسی کنید. اگر خود احساس رضایت نمی کنید ، چگونه انتظار دارید مشتریان وفادار شما از آن کالاها رضایت داشته باشند. این در شرایطی است که رقبای شما برای ارتقای کیفیت محصولات خود تلاش می کنند. واین موضوع از دید مشتریان شما مخفی نمی ماند. لذا دیدگاه بدی در ذهن مشتری وفادار شما برای خرید محصول بی کیفیت ، شکل می گیرد.

۲- قیمت های شما به طرز چشمگیری افزایش یافته است

شاید شما تلاش زیادی برای بهبود کیفیت محصولات خود کرده و برای تحقق این منظور ، هزینه زیادی کرده اید. لابد می خواهید برای جبران این هزینه ها ، قیمت محصولات را افزایش دهید. شما باید مراقب باشید این هزینه های اضافی ، از طریق افزایش قیمت به مشتریان ،  منتقل نشود. در غیر اینصورت در این شرایط سخت اقتصادی ، مشتریان شما ، کیفیت را رها کرده و دنبال کالای  ارزان  می روند .این یعنی شما مشتریان خود را از دست داده اید.

۳- برای مشتریان وفادار امتیازی ندارید

شما باید به مشتریان وفادار خود با دید متفاوتری نسبت به سایر مشتریان نگاه کنید. فروشگاه شما باید یک سیستم پاداش برای مشتریان وفادار تان داشته باشد. هر بار که تخفیفی برای برخی از کالاها در نظر می گیرید ، مشتریان وفادار شما باید در اولویت باشند . حتی اگر قرار است در آینده محصولی با شرایط ارزانتری فروخته شود ، مشتری وفادارشما باید اولین کسی باشد که از این موضوع اطلاع دارد.

۴- به بهبود وب سایت خود توجه ندارید

شما باید روی طراحی وب تمرکز کنید. برخی از مردم اهمیت زیادی به کیفیت محصول نمی دهند ، اما می خواهند خرید آنلاین از فروشگاه ، آسان باشد. آنها عجله دارند و دیگر وقت خود را برای مرور در سایت ندارند. اگر طراحی وب سایت شما به گونه ای باشد که ورود مشتریان را پیچیده نماید ، احتمال رهاکردن سایت شما وجود دارد.بنابراین به این موضوع اهمیت بدهید.اگر می خواهید طرح کلی وب سایت را بهبود بخشید ، می توانید با یک شرکت طراحی وب  شریک شوید یا با افراد متخصص مشورت کنید .

۵- شما یک کمپین بازاریابی وحشتناک دارید

آیا توجه دارید که نحوه رقابت شما با سایر فروشندگان چگونه است ؟ آیا بازاریابی شما مناسب است ؟ اگر بازاریابی شما درخشان وجذاب نباشد ، مطمئنا مشتریان ، جذب فروشگاههای دیگر خواهند شد . لذا لازم است در این مورد استراتژی  مناسب و قوی داشته باشید.

با توجه به این دلایل ، اگر شما جزء فروشندگانی هستید که  ، مشتریان وفادار خود را در حال از دست دادن می بینید ، برنامه های فروشگاه خود را تجدید نظر کنید و با اتخاذ تصمیمات صحیح ، اعتماد مشتریان را جلب کنید و به پاس وفاداری مشتریان قدیمی تان ،از ایده های مخرب و تصمیمات نامناسب ، پرهیز کنید و همانطور که اشاره شد ، شما برای جذب مشتریان و تبدیل آنها به لیست وفاداران فروشگاه خود ، قبلا زحمت زیادی کشیده اید  پس برای زحمات خود دلسوزی کنید.  موفق باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

One thought on “چرا مشتریان وفادار خود را از دست می دهید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *