گستران وب

روش های ایجاد گالری تصاویر در وردپرس

نمایش تصاویر در قسمت های مختلف از یک سایت وردپرسی هم سبب زیبایی و هم باعث جلب توجه بیشتر کاربران به وب سیات شما میشود

سلام خدمت کاربران وردپرسی گستران وب
نمایش تصاویر در قسمت های مختلف از یک سایت وردپرسی هم سبب زیبایی و هم باعث جلب توجه بیشتر کاربران به وب سیات شما میشود . ولی آیا نمایش این تصاویر به صورت ساده کار درستی است ؟!؟ جواب این سوال خیر است ! اگر شما قصد نمایش دسته ای از تصاویر را در وب سایت خو دارید توصیه میکنیم از نمایش به صورت گالری استفاده کنید . گالری می تواند تصاویر شما را با یک قالب زیبا و به ورت منظم در یک صفحه در وب سایت شما نمایش دهد و کاربرانتان با اشتیاق بیشتری به بررسی آن تصاویر خواهند پرداخت .

برای ساخت گالری در وردپرس شما می توانید از دو روش برای این کار استفاده کنید . روش اول استفاده از قابلیت نمایش تصاویر به صورت گالری در وردپرس است و روش دوم استفاده از افزونه هایی است که این کار را برای شما انجام میدهند .

روش اول : استفاده از قابلیت خود وردپرس

برای استفاده از این روش شما ابتدا باید وارد بخش پیشخوان مدیریتی وردپرس خود شوید . اگر در ورود به بخش پیش خوان وردپرس خود مشکل دارید می توانید از آموزش های گذشته ما استفاده کنید .

بعد از ورود به پیشخوان درست به همان شکل که مطلبی را در وب سایت خود قرار میدهید به بخش نوشته های وردپرس خود بروید . برای این منظور از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس خود ابتدا بر روی گزینه نوشته ها کلیک کنید . سپس در زیر نوشته ها در زیر منویی که برای شما باز شده است بر روی افزودن نوشته کلیک کنید . تا وارد این بخش شوید .

حال برای آپلود تصاویر خود در این بخش باید بر روی کلید افزودن پرونده چندرسانه ای کلیک کنید . تا پنجره ای جدید برایتان فعال شود .

حال پنجره ی جدیدی که برایتان فعال مشود افزودن پرونده چند رسانه ای نام دارد . در این بخش ابتدا باید از منوی سمت راست شما قرار دارد گزینه ی ایجاد گالری را انتخاب کنید . حال اگر تصاویری که برای این گالری مد نظر دارید در این بخش قرار دارد که هیچ ولی اگر قرار ندارد باید تصاویر خود ر آپلود کنید .

ما فرض را بر این می گذاریم که تصاویر شما در این قسمت وجود ندارد . برای آپلود تصاویر خود باید در تب های موجود که شما به طور پیش فرض بر روی تب کتاب خانه پرونده های چند رسانه ای قرار دارید ، تب کناری را که با عنوان بارگذاری پرونده ها نام دارد را انتخاب کنید .

حال شما به دو روش می توانید پرونده های خود را در این قسمت آپلود کنید . روش آپلود انتخاب و کشیدن تصاویر اتا این قسمت است و سپس رها کردنشان در پنجره مورد نظر و روش دوم در پنجره ای که برایتان باز می شود بر روی گزینه گزینش پرونده هاکلیک کنید .

ما در این مقاله از روش دوم استفاده می کنیم .

برای این کار بر روی کلیدی که در وسط تصویر وجود دارد و با عنوان گزینش پرونده ها می باشد کلیک کنید .

حال در این قسمت در پنجره جدید به محلی که تصاویر مورد نظر را در آن قرار داده اید بروید و تصاویر مورد نظر خود را انتخاب کنید و با انتخاب کلید open منتظر باگذاری تصاویر در این بخش بمانید .

بعد از این که تصاویر به صورت کامل آپلو شدند در سمت چپ در پایین صفحه بر روی کلید گالری تازه بسازید کلیک میکنید تا به صفحه ویرایش گالری بروید .

حال یک گالری که آماده ویرایش است دارید . در این بخش می توانید گالری خود را با تنظیمات پیش فرض قرار دهید و یا از قسمتی که برای تنظیمات برایتان تعبیه شده است آن را ویرایش کنید . این قسمت با عنوان تنظیمات گالری در بالای سمت چپ همان قسمت قرار دارد .

در این قسمت بخش هایی با عنواین پیوند به ، ستون ها ، چینش تصادفی و اندازه وجود دارد .

پیوند به ، به این معنی است که آیا شما می هخواهید لینکی را در هر عکس قرار دهید و کاربر با کلیک بر روی این متن میتواند به بخش دیگری که مربوط است منتقل شود .

ستون ها ، تعداد ستون هایی که شما قصد نمایش تصاویر آن را در را در وب سایت خود دارید را نمایش میدهد و از ۱ تا ۹ ستون را می تواند نمایش دهد .

چینش تصادفی ، قسمتی است که شما با فعال کردن تیک آن می توانید تصاویر خود را نه به آنگونه که مشخص کرده اید ، به صورت تصادفی یا رندوم در وب سایت شما نشان دهد .

اندازه ، شما در این بخش می توتنید میزان اندازه هر تصویر برای نمایش را مشخص کنید . این اندازه ها بندانگشتی ، میانه ، بزرگ و اندازه کامل می باشد .

در این بخش می توانید در زیر هر تصویر متنی قرار دهید تا در پایان در وب سایتتان نمایش داده شود .

بعد از انجام تنظیمات مورد نظر بر روی کلید گزاشتن گالری که در سمت چپ در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید .

اگر هر کدام از این تنظیمات را فراموش کردید که انجام دهید نگران نباشید چون با حرکت دادن اشاره گر ماوس خود بر روی گالریتان و انتخاب گلری یک علامت ویرایش را خواهید دید که با کلیک بر روی این علامت می توانید گالری خود را باز هم ویرایش کنید .

در انتها وقتی تمامی کارهایتان به پایان رسید بر روی کلید انتشار کلیک کند تا گالری شما به نمایش در آید .

روش دوم استفاده از افزونه

افزونه ها همیشه فابلیت های بهتری نسبت به ابزارهایی که در خود بخش پشخوان وردپرس قرار دارند دارد . شما به کمک افزونه قادرید تا یک گالری با قابلیت های شگفت انگیز را ایجاد کنید . پیشنهاد ما در این بخش استفاده از افزونه Simple Photo Gallery می باشد . که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و شما به راحتی در وب سایت وردپرس می توانید آن را دانلود کنید و از آن بهره ببرید .

در انتها امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد تا نحوه ایجا گالری ، ویرایش و استفاده از آن را بیاموزید . اگر این آموزش مورد پسند شما بود امتیاز دادن به آن را فراموش نکنید .

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *