گستران وب

مجنتو یا ووکامرس کدام بهتر است ؟ (مقایسه)

مجنتو  یا ووکامرس […]

مرداد 29 , 1397

مجنتو  یا ووکامرس کدام بهتر است ؟ (مقایسه)

آیا می خواهید بین مجنتو و ووکامرس برای فروشگاه آنلاین خود تصمیم گیری کنید ؟ مجنتو و ووکامرس دو سیستم عامل محبوب eCommerce در بازار هستند . در این مقاله ما مگنتو و وردپرس را مقایسه خواهیم کرد و مزایا و معایب آنها را توضیح خواهیم داد ، بنابراین شما می توانید بهترین پلت فرم برای نیازهای خود را انتخاب کنید .

Magento یا WooCommerce - کدام بهتر است ؟ (مقایسه)

مرور کلی مجنتو و ووکامرس

قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم ، بیایید نگاهی سریع به هر دو سیستم عامل محبوب eCommerce داشته باشیم و این که چه چیزی باعث می شود تل از آنها استفاده کنیم .

مجنتو چیست ؟

مجنتو یک پلت فرم فروشگاهی تجارت الکترونیک سورس باز است که به کسب و کارها اجازه می دهد تا فروشگاه های آنلاین خود را ایجاد کنند و می تواند قبول پرداخت ها و مدیریت محصولات را فراهم کند . این افزونه برای دانلود رایگان موجود است .

ووکامرس چیست ؟

ووکامرس یک پلت فرم تجارت الکترونیک سورس باز است که در بالای وردپرس (محبوب ترین وبسایت ساز دنیا) ساخته شده است . که به شما این امکان را می دهد تا به راحتی یک فروشگاه آنلاین ایجاد کنید ، قبول پرداخت ، مدیریت موجودی و غیره از ویژگی های آن است . این برنامه به شما امکان دسترسی به هزاران افزونه و تم وردپرس را میدهد تا تجارت تجارت الکترونیک خود را رشد دهید .

هر دو سیستم عامل سورس باز هستند ، می توانند با پسوند گسترش داده شوند و قالب ها را برای طراحی استفاده کنند . با این حال ، آنها هر دو دارای جوانب مثبت و منفی مختلف است که آنها را منحصر به فرد می کند .

چه چیزی در پلتفرم تجارت الکترونیک شما جستجو می شود ؟

اگر شما قصد شروع به کار را دارید ، در هنگام انتخاب یک پلتفرم می بایست چند چیز را در ذهن داشته باشید . این عوامل اساسی زمانی مهم است که تصمیم بگیرید که راه حل تجارت الکترونیک برای کسب و کار شما بهتر است .

بودجه : هزینه شروع به کار فروشگاه شما و هزینه های تکراری که بر کسب و کار شما تأثیر می گذارد .

سهولت استفاده : قابل استفاده برای مبتدیان

روش های پرداخت : باید دروازه های متعدد پرداخت را پشتیبانی کند . اگر شما نیاز به روش های پرداخت خاصی دارید ، باید مطمئن شوید که از آنها پشتیبانی می کند .

مقیاس پذیری : پلت فرم تجارت الکترونیک شما باید قادر به مقیاس پذیری متناسب با نیازهای کسب و کار در حال رشد شما باشد .

این ها فقط برخی از چیزهایی است که باید قبل از شروع کار به آن ها توجه کنید. بسته به کسب و کار شما ، همچنین می توانید در نظر بگیرید که چه پلت فرمی چیزهای دیگری مانند موجودی ، مالیات ، فاکتورها و موارد دیگر را انجام می دهد .

در مقایسه مجنتو و ووکامرس ، ما بررسی خواهیم کرد که هر دو سیستم عامل در مقایسه با این نیازهای اساسی جوابگو هستند یا خیر .

هزینه مجنتو یا ووکامرس

برای اکثرکسانی که قصد راه اندازی یک فروگاه آنلاین را دارند ، هزینه یکی از مهمترین عوامل تصمیم گیری است .

هزینه بستر تجارت الکترونیک مجنتو

مجنتو یک نرم افزار self-hosted open source است . ابتدا ، شما یک نسخه دارید شما می توانید خود را در هر ارائه دهنده میزبانی دانلود کنید و نصب کنید. این شامل تمام ویژگی ها نیست و هیچ گونه پشتیبانی نمی کند.

در مرحله ی بعد ، اکنون شما سیستم مجنتو  را بر روی وردپرس خود نصب کرده اید که شامل برنامه های پرداخت شده با میزبانی ابری گنجانده شده است . قیمت این برنامه ها در وب سایت مگنتو ذکر نشده است . طرح کسب و کار کوچک به نام مگنتو  Commerce به عنوان یک اشتراک ماهانه با مقداری هزینه مشخص شده است .

طرح های مجنتو هزینه ی بالایی دارند . پشتیبانی بسیار عالی از ویژگی های خاص آن است . احتمالا شما نیاز به یک افزونه پرداخت هم خواهید داشت .

البته لازم به ذکر است که ساده ترین نسخه مجنتو که Magento community نام دارد هم از قیمت بالایی برخوردار است .

این به این معنی است که حتی اگر شما از نسخه رایگان استفاده می کنید، هزینه میزبانی شما همچنان بسیار بیشتر از یک برنامه میزبانی مشترک است .

اگر شما پسوند پرداخت ، تم ها را خریداری کنید یا یک توسعه دهنده را برای کار در فروشگاه مجنتو خود داشته باشید ، پس همه این هزینه ها به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت .

هزینه ووکامرس

WooCommerce همیشه در دسترس است به عنوان یک افزونه رایگان است که هر کسی می تواند دانلود و نصب کند . این برنامه در بالای وردپرس قرار دارد که بدین معنی است که شما می توانید آن را در هر وبسایت وردپرس نصب کنید .

ووکامرس رایگان است ، با این حال ، شما باید نام دامنه ، گواهینامه SSL و یک حساب وردپرس را برای ثبت فروشگاه ووکامرس خود ثبت کنید .

به طور معمول ، شما می توانید یک نام دامنه ، ssl و میزبانی را به صورت ماهانه خریداری کنید .

هزینه برای شروع به کار یک فروشگاه ووکامرس بسیار پایین تر از Magento Community است . گزینه های زیادی برای برنامه های ووکامرس میزبانی از مجنتو وجود دارد که به شما کمک می کند برنامه ای را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد .

به غیر از میزبانی ، با استفاده از افزونه های پرداخت شده و تم ها برای ووکامرس  نیز هزینه های شما را تحت تاثیر قرار می دهد . با این حال ، ووکامرس به شما اجازه می دهد به بیش از ۵۵،۰۰۰+ پسوند وردپرس و هزاران تم رایگان وردپرس دسترسی داشته باشید .

شما به راحتی می توانید پلاگین های ووکامرس را به عنوان جایگزین برای افزونه های پرداخت شده پیدا کنید . همچنین تعداد زیادی از تم های رایگان ووکامرس وجود دارد که می توانید از آنها برای کاهش بیشتر هزینه های خود استفاده کنید .

برنامه های میزبانی مقرون به صرفه فراوانیوجود دارد کهباعث کاهش هزینه های شما می شود ، ووکامرس به وضوح ارزان تر از مجنتو است .

برنده این بخش : ووکامرس

سهولت استفاده  مجنتو یا ووکامرس

اکثر افرادی که تجارت الکترونیک را شروع می کنند ، برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب نیستند . آنها نیاز به پلتفرمی دارند که به راحتی بتوانند بدون پرداخت هزینه از آن در انجام کارهای اساسی استفاده کنند .

حتی کاربران مجرب ترجیح می دهند که از پلتفرمی استفاده کنند که به آنها کمک می کند تا به جای اینکه با نرم افزار مبارزه کنند، به رشد کسب و کار خود تمرکز کنند .

بیایید نگاهی به مجنتو و ووکامرس بیندازیم تا ببینیم از کدام یک می توان آسانتر استفاده کرد .

مجنتو : سهولت استفاده

مجنتو یک پلتفرم خاص تجارت الکترونیک است که بسته های متنوعی از ویژگی های ساخته شده در آن را در اختیارتان قرار می دهد . با فرآیند راه اندازی پیشرفته که می تواند برای کاربران جدید پیچیده باشد ، می آید .

این نصب آسان نیست و اغلب شرکت های میزبانی سازنده نصب پیکربندی شده برای مجنتو را ارائه نمی دهند . زبان برنامه نویسی بسیار سخت است که ممکن است .

پس از راه اندازی ، شما باید برخی از اصول اولیه کار را یاد بگیرید . نصب برنامه های افزودنی یا سفارشی کردن تم ها همیشه آسان نیست و ممکن است شما را درگیر خود کرده تا زمان زیادی از شما بگییرد .

به طور کلی ، مجنتو بسیار قدرتمند است و دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد . اما استفاده از آن ساده نیست .

سهولت استفاده : ووکامرس

ووکامرس در مقایسه با مجنتو کمی ساده تر است . نصب آن آسان است زیرا بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی ووکامرس به طور خودکار آن را برای شما همراه با وردپرس نصب می کنند .

از آنجا که ووکامرس پلاگین وردپرس است ، ابتدا باید وردپرس را نصب کنید . حتی اگر میزبان شما به طور خودکار وردپرس را نصب نکند ، شما این شانس را دارید که از نصب خودکار استفاده کنید که به شما اجازه می دهد با چند کلیک آن را انجام دهید .

ووکامرس همراه با نصب اتوماتیک است که شامل را از طریق راه اندازی اولیه مانند ایجاد صفحات ، راه اندازی پرداخت ، انتخاب ارز ، تنظیم حمل و نقل و گزینه های مالیاتی است .

 تم ها و پلاگین های ووکامرس دارای نصب آسان و تنظیمات بسیار آسان است .

برنده این قسمت : ووکامرس

روش های پرداخت : مجنتو یا ووکامرس

به عنوان یک فروشگاه آنلاین ، شما پرداخت آنلاین را در وب سایت خود دریافت خواهید کرد . بسیاری از شرکت هاییی که درگاه پرداخت ارائه می دهند وجود دارند که به شما اجازه می دهند تا پرداخت ها را در وب سایت خود دریافت کنید .

بیایید ببینیم که گزینه های پرداخت در فروشگاه مجنتو و ووکامرس چگونه است.

مجنتو : گزینه های پرداخت

مجنتو همراه با PayPal، Authorize.net ، تحویل نقدی ، تحویل بانک ، و روش پرداخت سفارش خرید به طور پیش فرض است . همچنین دارای پسوند برای بسیاری از درگاههای های پولی محبوب مانند Stripe ، ۲Checkout، Braintree، WePay، Google Checkout، Skrill و غیره است .

API های مجنتو اجازه می دهد تا توسعه دهندگان به راحتی درگاه های پرداخت را ادغام کنند . اگر درگاه پرداختی که به دنبال آن هستید هنوز در دسترس نیست ، پس میتوانید کسی را برای ایجاد یک پسوند سفارشی برای آن استخدام کنید .

ووکامرس : گزینه های پرداخت

ووکامرس به طور پیش فرض پرداخت PayPal و Stripe را ارائه می دهد . همچنین از تمام درگاه های پرداخت عمده از طریق extensions و addons پشتیبانی می کند .

ووکامرس حتی از بسیاری از شرکت های پرداخت کننده منطقه ای و کمتر شناخته شده پشتیبانی می کند . از آنجایی که گسترش آن بسیار آسان است ، هر شرکت پرداخت می تواند افزودنیی برای WooCommerce ایجاد کند و لز آن پشتیبانی کند. ما احساس می کنیم که در هر دو Magento و WooCommerce انجام کار به همان اندازه از نظر پشتیبانی از پرداخت یکسان است . هر دو سیستم عامل از گزینه های پرداخت چندگانه پشتیبانی می کنند .

برنده ان قسمت : هر دو

بررسی افزونه های مجنتو یا ووکامرس

محدودیت هایی برای ویژگی هایی است که پلت فرم تجارت الکترونیک شما می تواند به نرم افزار اصلی اضافه کند . این امر باعث می شود که برنامه های افزودنی ، ابزار و یکپارچگی شخص ثالث برای گسترش پلتفرم با ارائه ویژگی های اضافی امکان پذیر باشد.

افزونه های مجنتو

مجنتو دارای یک انجمن فعال توسعه دهندگان ، سازمان ها و مترجمان آزاد است . تعداد زیادی از افزونه های رایگان و پرداخت شده موجود برای مجنتو وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید .

این افزونه ها به شما امکان می دهد به راحتی ویژگی های جدیدی را اضافه کنید و دیگر ابزارها و خدمات را به فروشگاه اینترنتی خود اضافه کنید .

در زمان نوشتن این مقاله ، Magento Marketplace دارای ۳۷۵۱ پسوند بود که ۱۱۸۲ مورد آن رایگان بود . این یک مقدار مناسب از افزونه های رایگان است به این معنی که مجنتو دارای قابلیت های زیادی در هسته خود است .

افزونه های ووکامرس

از آنجا که ووکامرس در بالای وردپرس اجرا می شود ، به شما امکان دسترسی به بیش از ۵۵،۰۰۰ پلاگین وردپرس رایگان و هزاران پلاگین پرداخت را می دهد .

این که آیا می خواهید فرم های تماس را اضافه کنید ، Google Analytics ، فرم lead generation و یا هر ویژگی دیگر قابل تصور دیگر .

تعداد زیادی افزونه وجود دارد که شما می توانید از آن ها در فروشگاه ووکامرس  خود استفاده کنید این افزونه ها خدماتی شامل : ایمیل مارکتینگ ، نرم افزار CRM، درگاه های پرداخت ، و بسیاری موارد دیگر را ارائه می دهند .

برنده این قسمت : ووکامرس

مقیاس کسب و کار شما در مجنتو و ووکامرس

رشد کسب و کار شما در تجارت الکترونیک با چالش های خاص خود می آید. به عنوان مثال ترافیک و فروش وب سایت شما رشد می کند ، به منابع بیشتر سرور نیاز دارید تا به اهداف تجاری و مسیر رشد خود ادامه دهید .

هر دو مجنتو و ووکامرس می توانند فروشگاه های بزرگ تجارت الکترونیک را با تکان های عظیمی در ترافیک اداره کنند . با این حال ، آنها دو سیستم عامل متفاوت هستند که بر مقیاس پذیری و الزامات زیربنایی آنها تاثیر می گذارد .

بیایید نگاهی به چگونگی مقیاس پذیری مجنتو و ووکامرس در وب سایت های تجارت الکترونیک بیندازیم .

مقیاسه مجنتو

مجنتو طراحی شده تا یک پلتفرم تجارت الکترونیک قوی باشد . با این حال ، ممکن است باعث افزایش هزینه های شما و افزایش چالش های فنی شما باشد .

اگر از مجنتو استفاده می کنید ، مجبورید آن را به تنهایی انجام دهید . مجنتو نرم افزار منابع فشرده است ، پس باید سرور اختصاصی خود را ارتقا دهید و سپس به سرویس میزبانی ابری نظیر بروید .

شما همچنین باید فروشگاه خود را برای ذخیره سازی ، مدیریت پشتیبان گیری ، محافظت در برابر حملات DDOS با استفاده از فایروال وب سایت و غیره بهینه سازی کنید . اگر تجربه در مدیریت وب سایت های بزرگ نداشته باشید، باید متخصصان مجنتو را استخدام کنید .

اگر کسب و کار شما می تواند هزینه های رو به رشد را تامین کند ، گزینه ی ساده تر این است که به برنامه های کسب و کار و سرمایه گذاری پرداخت شده مجنتو بروید .

مجنتو یا ووکامرس کدام یک از بسترهای تجارت الکترونیک بهتری برای شما است ؟

مجنتو و ووکامرس هر دو سیستم عامل تجارت الکترونیک کامل هستند که شما می توانید برای ساخت انواع فروشگاه آنلاین استفاده کنید . با این حال ، محاسبه هزینه ها و مهارت های شخصی در این زمینه را هم در نظر بگیرید .

ووکامرس بدیهی است که  ازمزیت یک پایگاه کاربری بزرگ برخوردار است و سهم بازار را دارد . این برنامه در وردپرس اجرا می شود که در حال حاضر محبوب ترین سازنده وب سایت در جهان است . کاربران وردپرس در هنگام کار بر روی ووکامرس احساس راحتی می کنند .

همچنین مجنتو را از لحاظ سهولت استفاده ، و هزینه ساخت و جابجایی یک فروشگاه الکترونیکی خوب است .

اگر شما قصد راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی را دارید و هزینه ، مقیاس و بسیاری موارد که باعث سهولت استفاده می شود برایتان مهم است توصیه می کنیم از ووکامرس استفاده کنید .

مجنتو ، از سوی دیگر، مناسبتر است برای کسب و کارهای سازمانی با تیم های توسعه خود و یا کسب و کارهایی که می توانند پول خود را برای استخدام فرد صرف کنند.

از سوی دیگر مجنتو برای کسب و کارهای سازمانی مناسب تر است ، برای کسب و کارهایی که شما توانایی استخدام افرادی را برای کار خود دارید .

ما امیدواریم که این مقاله به شما در مقایسه مزایا و معایب مجنتو و ووکامرس کمک کند .

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *