آموزش اضافه کردن منوی بوت استرپ به وردپرس

نوشته علیرضا اسکندری از تیم گستران وب
۰

این سوالی است که شاید برای شما که قصد طراحی یک قالب وردپرسی را به وسیله ی بوت استرپ دارید پیش آمده باشد . آموزش های گوناگونی در وبسایت های مختلف موجود می باشد که به جرات می توانم بگویم ۹۰% این آموزش ها کاربردی نبوده و مشکل شما را حل نخواهد کرد .

چگونه منوی بوت استرپ را به وردپرس اضافه کنم ؟

این سوالی است که شاید برای شما که قصد طراحی یک قالب وردپرسی را به وسیله ی بوت استرپ دارید پیش آمده باشد . آموزش های گوناگونی در وبسایت های مختلف موجود می باشد که به جرات می توانم بگویم ۹۰% این آموزش ها کاربردی نبوده و مشکل شما را حل نخواهد کرد . این مشکلی است که من به عنوان نویسنده ی این مطلب با آن روبرو شدم و به سختی توانستم آن را پشت سربگذارم . در اینجا سعی کرده ام تا به ساده ترین شکل این مشکل را برای شما حل کنم .

برای حل این مشکل شما باید ۶ مرحله را طی کنید که البته مرحله ی اول تکراری می باشد .

مرحله ی اول

ابتدا باید فایل های بوت استرپ را در هدر قالب خود فراخوانی کنید . برای این کار می توایند از دستورات html  استفاده کنید . به دلیل تکراری بودن این بخش از آموزش آن صرف نظر می کنیم .

مرحله ی دوم

در این مرحله باید منوی پیش فرضی را که بوت استرپ برای شما در نظر گرفته است در قسمت منوی قالب خود قرار دهید . کدهای زیر منوی پیش فرض بوت استرپ می باشد .

مرحله ی سوم

فایل wp_bootstrap_navwalker.php را از طریق لینک زیر دانلود کرده و در پوشه ی قالب خود در کنار فایل style.css قرار دهید .

دانلود فایل

مرحله ی چهام

در این مرحله فایل functions.php قالبتان که قبلا آن را ایجاد کرده اید را باز کرده و کد زیر را به انتهای آن اضافه کنید .

مرحله ی پنجم

در این مرحله شما باید منو را به قالب خود اضافه کنید . اگر بخواهیم به زبان ساده تر این موضوع را بیان کنیم باید به قالب خود بفهمانید که فهرست ها را برای شما ایجاد و اجرا کنند . برای این کار کد زیر را در فایل functions.php قالب خود قرار دهید .

در این کد در قسمت Primary Menu یک نام انگلیسی برای منوی خود در نظر بگیرید و در قسمت THEMENAME یک نام فارسی را می توانید برای منو خود در نظر بگیرید . توجه داشته باشید که با اضافه کردن کد بالا تنها یک منو می توانید به قالب خود اضافه کنید و با اضافه کردن کد زیر به کد بالا می توانید تعداد منو های خود را اضافه کنید .

به عنوان مثال :

مرحله ی ششم

کد زیر را به جای کل قسمت ul منوی خود قرار دهید .

حال شما می توانید یک منو به قالب وردپرسی خودا اضافه کنید .

برای این کار به قسمت نمایش > فهرست ها رفته و منوی جدید را ایجاد و برای قالب خود انتخاب کنید .

اگر این مطلب برای شما کاربردی بود امتیاز دادن و معرفی به دوستان خود را فراموش نکنید .

دیدگاهتان را بنویسید