گستران وب

معرفی پیشخوان وردپرس

صفحات یک سایت وردپرسی را به دو قسمت می توان تقسیم کرد.یک قسمت ازاین صفحات مربوط به نمای ظاهری است که بازدیدکنندگان سایت آن را مشاهده می کنند، قسمت بعدی مختص مدیران و نویسندگان است

با عرض سلام خدمت کاربران عزیز در جلسات قبلی آموزش وردپرس به نحوه نصب وردپرس در پنل های مدیریتی مختلف،ایجاد پایگاه داده در هاست و آپلود فایل ها پرداختیم.در مقاله امروز به معرفی پیشخوان وردپرس و اجزای مختلف آن صحبت خواهیم کرد.

تعریف پیشخوان وردپرس

صفحات یک سایت وردپرسی را به دو قسمت می توان تقسیم کرد.یک قسمت ازاین صفحات مربوط به نمای ظاهری است که بازدیدکنندگان سایت آن را مشاهده می کنند، قسمت بعدی مختص مدیران و نویسندگان است که برای آن ها به نمایش در می آید که به این قسمت پیشخوان گفته می شود. به کسی که وردپرس را نصب می کند و صاحب اصلی سایت باشد را مدیر اصلی گویند،بالاترین سطح دستزسی و امکانات به مدیر اصلی تعلق دارد.در کنار مدیر اصلی می توان مدیر میانی و نویسندگان با سطح دسترسی کمتر را به پیشخوان وردپرس اضافه کرد.پیشخوان وردپرس که تصویری از آن را در زیر مشاهده میکنید شامل قسمت های مختلف مدیریتی نظیر گالری تصاویر،برگه ها و … می باشد که بسته به نیازمان روی هر کدام کلیک و از آن ها استفاده میکنیم.در ادامه به بخش های مختلف وردپرس و معرفی آن ها می پردازیم.

معرفی پیشخوان وردپرس

پیشخوان

این بخش شامل دو قسمت خانه و بروز رسانی است.قسمت خانه که همان میزکار وصفحه اصلی پیشخوان سایت است.

قسمت بعدی که بروز رسانی است شامل بروز رسانی کل افزونه ها و  خود وردپرس است که اعلان بروز رسانی ها به صورت خودکار در این قسمت به نمایش در خواهد آمد.

معرفی بخش نوشته ها در پیشخوان وردپرس

  • همه نوشته ها:همان طور که از اسمش مشخص است این گزینه امکان دسترسی به تمام نوشته ها و مطالب را فراهم می کند.
  • افزودن نوشته: در این بخش می توان مطالب جدیدی نوشت و منتشر کرد و یا در پیش نویش ذخیره کرد.
  • دسته ها: از این قسمت می توان برای گروه بندی مطالب و نوشته ها استفاده کرد و گروه جدیدی ایجاد کرد،هر نوشته می تواند مرتبط به یک دسته خاص باشد.
  • برچسب ها: برچسب ها در واقع همان کلمات کلیدی هستند که کاربران از طریق جستجو آن ها در موتور جستجو مطالب و نوشته ها مشاهده نمایند.

معرفی بخش رسانه در پیشخوان وردپرس

در بخش رسانه دو گزینه کتابخانه و افزودن وجود دارد.شما در این بخش می توانید تصاویر،فایل های صوتی و ویدئو های خود را بارگذاری و مشاهده کنید.

معرفی بخش برگه ها در پیشخوان وردپرس

این بخش از دو قسمت همه برگه ها و  افزودن برگه تشکیل شده است.برگه ها نوعی نوشته دائمی هستند،به عبارت دیگر می توان کفت برگه ها بخشی از خود وردپرس هستند.صفحات اصلی و حتی فرعی را به کمک برگه ها می توان ایجاد کرد.

معرفی بخش دیدگاه ها در پیشخوان وردپرس

در این بخش میتوان تمام دیدگاه های کاربران را مشاهده و مدیریت کردن و به تمام سوالات آن ها پاسخ داد.

معرفی بخش نمایش در پیشخوان وردپرس

این بخش شامل قسمت های مختلفی است. شما در این بخش می توانید قالب یا پوسته مورد نظر سایت خودتون را بارگذاری،نصب و فعال نمایید.شما در این بخش میتوانید پوسته خود را سفارشی سازی،ویرایش و تنظیم نمایید.

معرفی بخش افزونه ها در پیشخوان وردپرس

برای توسعه وبهینه سازی بک سایت و کامل شدن نیاز به یک سری امکانات و دسترسی  هایی است که در جهت کامل شدن ، عملکرد بهتر و در اختیار داشتن امکانات بیشتری برای سایت وردپرسی نیاز به مکمل هایی است تا سایت کاملی داشته باشیم،بخش افزونه ها در وردپرس به این منظور طراحی شده است با استفاده از افزونه های مختلف نیازهای سایت خود را در جهت کامل شدن بر طرف کرد.

معرفی بخش کاربران در پیشخوان وردپرس

تمامی کاربران سایت نطیر مدیر اصلی، مدیر میانی، نویسندگان و کاربران معمولی در این قسمت ثبت می شوند و اطلاعات کامل آن ها در این بخش با عنوان شناسنامه قابل مشاهده خواهد بود.

معرفی بخش ابزارها در پیشخوان وردپرس

برای تکمیل بخش هایی نیاز به ابزارهایی است، وردپرس نیز ابزارهایی دارد.شما به راحتی می توانید ابزارها را برون بری و درون ریزی کنید.

معرفی بخش تنظیمات در پیشخوان وردپرس

تنطیمات همه بخش مهم در تمام برنامه ها و سیستم ها می باشد.بسیاری تنظیمات مهم در اینجا قابل مشاهده است.

 

تمامی این بخش ها به صورت جداگانه به آن پرداخته شده و به صورت کامل آن ها را آموزش داده ایم میتوانید از لینک دوره آموزشی رایگان وردپرسی آن ها را دنبال کنید

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *