گستران وب

آموزش ایجاد یک وبلاگ سفرنامه و کسب درآمد از آن

آموزش ایجاد یک […]

شهریور 16 , 1397

آموزش ایجاد یک وبلاگ سفرنامه و کسب درآمد از آن

آیا می خواهید یک وبلاگ سفرنامه برای خود ایجاد کنید و از آن کسب درآمد کنید اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید ؟ ویلاگ های سفرنامه نوعی رسانه محبوب برای به اشتراک گذاشتن تجربیاتتان از سفرهایتان با نه تنها خانواده و دوستانتان بلکه با تمام جهان است . در این مقاله ما قصد داریم تا نحوه چگونگی راه اندازی یک وبلاگ سفرنامه را به صورت گام به گام و کاملا ابتدایی و بدون داشتن هیچ گونه مهارت خاصی به شما بیاموزیم .

برای شروع نیاز به چه چیزی دارید ؟

سه چیز وجود دارد که شما برای ایجاد یک وبلاگ سفرنامه به آن نیاز دارید :

یک نام دامنه (این نام وبلاگ شماست که افراد برای یافتن شما ، مانند gostaranweb.com تایپ می کنند) .

حساب میزبانی وب (این جایی است که فایل های شما در اینترنت ذخیره می شود) .

زمان کافی برای انجام کار .

شما می توانید در کمتر از ۳۰ دقیقه وبلاگ یا وب سایت سفرنامه خود را ایجاد کنید .

در این مرحله از طریق آموزش گام به گام ، موارد زیر را پوشش خواهیم داد :

  • ثبت دامنه
  • چگونه بهترین میزبانی وب را انتخاب کنید
  • نحوه نصب وردپرس
  • چگونگی پیدا کردن یک قالب مناسب
  • چگونه مطالب را اضافه کنیم
  • چگونه می توان ترافیک بیشتری را از موتورهای جستجو دریافت کرد
  • چگونه از وب سایت یا وبلاگ سفرنامه خود کسب درآمد کنید
  • از چهمنابعی برای یادگیری بیشتر در مورد داشتن یک وب سایت یا وبلاگ استفاده کنیم

با توجه به نکات بالا شروع می کنیم .

مرحله ۱. انتخاب پلت فرم

برای اکثر مبتدیان ، بزرگترین اشتباه این است که با پلت فرم درست وبلاگ نویسی را آغاز نمی کنند . از آنجا که شما در اینجا هستید ، یعنی این اشتباه را انجام نخواهید داد .

توصیه میکنیم از وردپرس استفاده کنید . این پلتفرم قدرتمندترین و رایجترین پلت فرم وبلاگ نویسی در جهان است که به شما امکان آزادی کامل برای شروع ، رشد و کسب درآمد از وبلاگ شما را می دهد .

مهم است که WordPress.org را با WordPress.com اشتباه نگیرید ( شما باید از WordPress.org استفاده کنید ) ، زیرا این دو سیستم عامل متفاوت هستند . WordPress.com یک راه حل میزبانی است و WordPress.org پلت فرم خود میزبانی است .

برای شروع به کار یک وبلاگ سفرنامه با WordPress.org، به یک نام دامنه و حساب میزبانی وردپرس نیاز خواهید داشت .

به طور معمول شما باید هزینه ای را برای ثبت نام دامنه خود و میزبانی وب خود در سال پرداخت کنید .

مرحله ۲. نصب وردپرس

بعد از نصب وردپرس به داشبود مدیریت خود بروید .

در حال حاضر شما آماده سفارشی کردن ظاهر وبلاگ سفرنامه خود و شروع به اضافه کردن محتوا هستید .

مرحله ۳. انتخاب قالب مناسب برای وبلاگ سفرنامه شما

قالب ها یکی از بهترین چیزها در مورد وردپرس هستند . آنها طراحی و ظاهر وبسایت شما را کنترل می کنند .

وردپرس توسط انواع وب سایت ها استفاده می شود بنابراین قالب های وردپرس با گزینه های زیادی می آید . قالب وردپرس طراحی شده برای وب سایت های کسب و کار ممکن است برای وبلاگ های بزرگ بسیار عالی نگاه کنید.

شما به قالبی نیاز دارید که مطالبق با نیاز شما یعنی یک وبلاگ یا وب سایت سفرنامه باشد . شما باید قالبی را پیدا کنید که بین تعادل و قابلیت در تعادل باشد .

پس از آنکه یک قالب مناسب پیدا کردید ، اقدام به نصب آن بکنید .

مرحله ۴. اضافه کردن محتوا

پس از نصب و راه اندازی یک قالب وردپرس ، گام بعدی شروع به اضافه کردن محتوا است . وردپرس با دو نوع محتوای پیش فرض همراه است ، آنها به عنوان پست ها و صفحات نامیده می شود . در حالی که پست ها نوشته های وبلاگ شما هستند و صفحات برای اضافه کردن مطالب استاتیک به وب سایت شما هستند .

ما توصیه می کنیم ابتدا محتوای استاتیک را اضافه کنید زیرا به ساختار وب سایت کمک می کند . برای مثال ، صفحه فرم تماس ، صفحه درباره ما ، صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی و موارد دیگر . لیست ما از صفحات مهم که هر وبلاگ وردپرس باید داشته باشند را مشاهده کنید .

حال می خواهید شروع به اضافه کردن مقالات و پست به وبلاگ سفرنامه خود کنید . به قسمت نوشته ها »اضافه کردن صفحه جدید برای اضافه کردن اولین پست وبلاگ خود بروید .

شما می توانید هر نوع محتوایی را که میخواهید اضافه کنید . شما می توانید مقالات را بنویسید ، تصاویر را اضافه کنید ، گالری تصاویر ایجاد کنید ، فیلم های جاسازی شده ، فایل های صوتی و غیره را ایجاد کنید .

مرحله ۵. ایده های محتوا برای یک وبلاگ یا وب سایت سفرنامه بزرگ

پست های مسافرتی سفر شما جایی است که صدای خود را توسعه می دهید و مخاطبان خود را درگیر می کنید. آنها باید آموزنده، سرگرم کننده و مفید باشند.

ایجاد یک پست در زمینه سفرنامه بسیار مهم است چون هم باید مفید باشد هم باید سرگ کننده باشد تا بتوانید مخاطبان خود بسیاری را جلب کند .

شما ممکن است بتوانید سریع چند پست اول را اضافه کنید اما به طور مرتب وجود ایده های جدید برای پست های وبلاگتان مشکل ساز خواهد شد . شما می تواتنید از تجربیات دیگر رقابایتان در این زمینه نیز بهره ببرید وب سایتها یا وبلاگ های آنها را ببینید و از نکات مثبتشان در وب سایت یا وبلاگ خود استفاده کنید . توصیه می کنیم به طور مداوم آنها را بررسی کنید و برای خود استفاده کنید .

ما به شما توصیه نمیکنیم که همان محتوای را دزدیده یا پخش کنیم. ولی هرگز محتوای آن ها را برای خود کپی نکنید زیرا این کار اشتباه است . شما فقط باید ایده ها ، الهام و موضوعات را بدست آورید و سپس از آنها برای ایجاد محتوای منحصر به فرد خود استفاده کنید .

مرحله ۶. گرفتن ترافیک بیشتر برای خود

هنگامی که شما شروع به اضافه کردن مطالب به وبلاگ یا وب سایت خود کنید ، قدم بعدی این است که به کاربران کمک کنید وب سایت خود را پیدا کنید . برای انجام این کار باید مراحل زیر را انجام دهید .

۱. کار SEO در وبلاگ شما

موتورهای جستجو منبع اصلی ترافیک برای بسیاری از وب سایت ها و وبلاگ ها در اینترنت هستند . آنها از صاحبان وب سایت ها برای استفاده از برخی از بهترین روش ها برای افزایش دید سایت خود در نتایج جستجو توصیه می کنند . این بهترین شیوه بهینه سازی موتور جستجوگر یا جستجوگر نامیده می شود . وردپرس دارای سئو بسیار عالی است .

۲. بهبود سرعت وب سایت و عملکرد وب سایت

هیچ کس وبسایت آهسته را دوست ندارد کاربران شما بلافاصله وب سایت خود را با تجربه کاربری بد ترک می کنند و احتمالا هرگز آنها را دوباره دریافت نخواهید کرد . همچنین بر رتبه بندی جستجوی وب سایت شما تاکید می کند زیرا برای گوگل سرعت یکی از عوامل رتبه بندی به شمار می رود . برای سرعت بخشیدن به وب سایت شما ، تنظیمات عملکرد وردپرس خاصی را انجام نخواهید داد .

۳. ردیابی آمار کاربران

اکثر مبتدیان از بهترین حدس های خود استفاده می کنند تا تصمیم بگیرند که کاربران چه خواسته دارند . شما لازم نیست این کار را انجام دهید ، زمانی که می توانید داده های واقعی را به دست آورید تا دقیقا همان چیزی را که کاربران شما در وب سایت شما به دنبالش هستند . با استفاده از این داده ها می توانید تصمیمات آگاهانه ای برای برنامه ریزی استراتژی محتوا و رشد وب سایت خود داشته باشید .

برای دریافت این بینش شما باید از Google Analytics استفاده کنید . که به شما می گوید بازدید کنندگان از وبسایت شما به دنبال چ چیزی هستند ، از کجا می آیند و بسیاری موارد دیگر .

Google Analytics چندین داده را ارائه می دهد . با این حال ، به عنوان یک مبتدی ، شما ممکن است بدانید که چه چیزی باید در کجا ببیند و چه گزارشهایی برای نظارت داشته باشد .

۴. یک کانال یوتیوب بسازید

یوتیوب نه تنها بزرگترین سایت اشتراک گذاری ویدیو در جهان است ، بلکه دومین موتور جستجوی محبوب جهان است . شما می توانید یک کانال یوتیوب را به صورت رایگان ایجاد کنید و شروع به آپلود فیلم های سفر ، vlog ها و فیلم های راهنمایی سفر کنید .

کانال های سفر در یوتیوب زیاد است . در واقع ، در حال حاضر vloggers سفر در یوتیوب درآمد شش رقمی از طریق sponsorships ، تبلیغات و تایید برند وجود دارد .

حتی اگر نمیخواهید به یک YouTuber تبدیل شوید ، هنوز می توانید با استفاده از این پلتفرم برای ردیابی ترافیک در وبلاگ سفر خود استفاده کنید .

مرحله ۷. کسب درآمد

تا کنون فکر کرده اید که چگونه این وبلاگ نویس های مسافرتی بزرگ به تمام این مکان های عجیب و غریب در سراسر جهان می روند . مسافرت بسیار گران است و برخی از این وبلاگنویسان سفر هیچ کاری جز سفر ندارند . چگونه پول درمی آورند ؟

در اینجا به شما توضیح خواهیم داد که چگونه وبلاگ های سفر کسب درآمد می کنند و شما چگونه از این راه کسب درآمد کنید .

۱. حمایت مالی

حق بیمه مسافرتی برای وبلاگنویسان مشهور مسافرتی ، حمایت مالی است . این حمایت های مالی از هتل ها ، خطوط هوایی ، کشتی های کروز ، اپراتورهای تور ، و حتی سازمان های دولتی که گردشگری را تبلیغ می کنند ، می آیند .

هنگامی که وبلاگتان به مقدار قابل توجهی از ترافیک منظم وارد می شود ، می توانید به این سازمان ها خودتان دسترسی داشته باشید . در عوض برای چیزهای رایگان ، آنها می خواهند شما را به محل و یا خدمات خود را در وبلاگ خود ذکر کنید .

چگونه می توانید متوجه شوید که چه کسی به چنین معامله ای علاقمند است ؟ ببینید که شرکت های دیگر در حال حاضر از دیگر وبلاگ نویس های سفر پشتیبانی می کنند و یا به طور تصادفی شانس خود را با هتل ها و خطوط هوایی برای مکان هایی که می خواهید بازدید کنید ، امتحان کنید .

در حالی که معاملات اسپانسری برخی مزایا را به شما میدهند ، برای شما پولی نخواهند داشت .

۲. تبلیغات

نه تنها وبلاگهای سفر ، بلکه تقریبا همه وبلاگهای محبوب اینترنت به تبلیغاتی متکی هستند . محبوب ترین روش نمایش تبلیغات در وبلاگ شما با استفاده از Google AdSense است .

این وبلاگنویسان مانند شما به تبلیغاتی که مخاطبان هدف را دنبال می کنند ، متصل می کنند . تبلیغ کنندگان گوگل بعد از واریز وجه مبلغ کمی را برداشت کرده و باقی را به شما می دهند .

۳. بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته شما را قادر می سازد که محصولات مسافرتی را که استفاده می کنید و دوست دارید توصیه کنید . هنگامی که کاربران خود را پس از کلیک روی پیوند مربوطه هدایت کردید ، کمیسیون ارجاع را دریافت می کنید .

برای کسب درآمد با بازاریابی وابسته ، باید محصولات و مارک های سفر را با یک برنامه وابسته پیدا کنید. اینها می توانند تولیدکنندگان کوله پشتی، دوربین های ماجراجویی ، دوربین های خودکار ، شرکت های بیمه مسافرتی ، شرکت های تور و غیره باشند .

۴. یوتیوب سفر Vlogger

همانطور که قبلا ذکر شد ، یوتیوب فرصت های زیادی برای سفر برای وبلاگ نویسان فراهم می کند . از آنجا که فیلم ها بسیار جذاب تر از متن ساده و حتی عکس هستند ، مارک های برتر و تبلیغ کنندگان در تبلیغات و تبلیغات YouTube هزینه های زیادی را صرف می کنند .

یوتیوب برنامه تبلیغاتی خود را نیز اجرا می کند که درآمد شما را تولید می کند . با این وجود ، به شما کمک می کند تا با مارک ها و تبلیغ کنندگان ارتباط برقرار کنید در حالی که مشترکان و پیروان جدید را همزمان دریافت می کنید .

مرحله ۸. مهارت های وردپرس خود را تسلط دهید

وردپرس کاملا آسان برای استفاده و مدیریت است . با این حال ، منحنی یادگیری در هر زمان که شما با یک پلت فرم جدید شروع می کنید وجود دارد. شما کشف چیزهای جدید برای یادگیری ادامه خواهید داد .

شما با رجوع به آموزش های اریگان ما در قسمت های قبا و با کلیک بر روی این متن می توانید به راحتی یک وبلاگ یا وب سایت وردپرسی خود را مدیریت کنید .

ما امیدواریم این مقاله به شما کمک کند که چگونه یک وب سایت یا وبلاگ سفرنامه ایجاد کنید و از آن کسب درآمد کنید .

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *