گستران وب

چگونه می توان با یک وبلاگ وردپرس درآمد کسب کرد

یکی از بزرگترین جستجوها در وب نحوه کسب درآمد است. و هنگامی که عبارت خاص تر نحوه کسب درآمد با وردپرس را جستجو می کنید ، هنوز هم نتیجه چشمگیر بالاتر از۱۱ میلیون  پیدا خواهید کرد. بر اساس این اعداد می توان نتیجه گرفت که افراد واقعاً در حال بدست آوردن درآمد از وبلاگ خود هستند

بهمن 26 , 1398

۱. پیوندهای وابسته

شاید ساده ترین راه برای شروع کسب درآمد  از وبلاگ شما با لینک های وابسته باشد. پیوندهای وابسته (پیوندهای ارجاع نیز نامیده می شوند) پیوندهایی هستند که در متن خود یا تصاویر قرار می دهید که خوانندگان شما را ، به وب سایت شخص ثالث راهنمایی می کند. سپس اگر خوانندگان شما اقدام به خرید در سایت شخص ثالث می کنند ، کمیسیونی برای مراجعه به آنها ایجاد می کنید.
ثبت نام در برنامه های وابسته آسان است. اکثر وب سایتهایی که کالا یا خدمات می فروشند ، پیوندی در صفحه یا صفحه اصلی آنها برای “شرکت های وابسته” در اختیار شما قرار می دهند. فقط کافی است روی آن کلیک کنید تا نحوه ثبت نام در آن برنامه خاص را پیدا کنید. برخی سایت ها از برنامه وابسته خود استفاده می کنند در حالی که برخی دیگر از طریق شبکه وابسته کار می کنند. پیوستن به  شبکه ها، برنامه ها را برای شما آسان تر می کنند زیرا می توانید به طور معمول برای فروشندگان جستجو کنید و فقط کافی است روی یک دکمه کلیک کنید تا برنامه خود را اعمال کنید.

ما طی سالها به بسیاری از برنامه ها و شبکه های وابسته پیوسته ایم و یکی از موفق ترین ما Themeforest بوده است. با مراجعه به کاربران به محصولاتی که ایجاد کرده ایم یا دوست داریم کمیسیون کوچکی ایجاد کنیم. و تاکنون ما توانسته ایم به ۱۶۰۰۰+ نفر کمک کنیم تا موضوع ایده آل وردپرس خود را در Themeforest پیدا کنند.

پس از ورود به یک برنامه ، می توانید برای کپی کردن پیوندهای وابسته خود وارد حساب خود شوید. هنگام افزودن پیوند به محتوای خود ، از متن لنگر توجه داشته باشید. شما می خواهید آن را حس کنید تا خوانندگان شما بدانند که با کلیک روی پیوندی که در “بهترین تم های وردپرس” قرار داده اید ، آنها را به یک لیست یا بازار تم های وردپرس منتقل می کنند.

شما همچنین می توانید  پیوندهای وابسته خود را همانطورکه هست اضافه کنید . ما افزونه Pretty Link را توصیه می کنیم زیرا استفاده از آن آسان است و گزینه هایی برای nofollow را شامل می شود و به طور پیش فرض روی پیگیری کلیک می کند. به این ترتیب می توانید پیوندهایی را که تبدیل می کند یا خیر ، را پیگیری کنید.
مهم نیست که پیوندهای وابسته خود را در یک پست چگونه اضافه می کنید ، اما باید فاش کنید که از لینک های وابسته استفاده می کنید. نکته اصلی در اینجا اضافه کردن افشاگری در هر صفحه با پیوندهای وابسته است که در صورت کلیک بر روی آن توسط خوانندگان ،  می توانید کمیسیون ایجاد کنید .
توجه: در این زمینه لازم است به قوانین FTC برای صنایع مانند بهداشت ،  املاک و مستغلات و سایر موضوعات پیچیده  توجه کنید. در پاره ای از موارد ، این قوانین می تواند بسیار سخت تر از قوانین طراحی وب باشد. لطفاً قبل از افزودن پیوندهای وابسته به سایت خود ، به وب سایت FTC مراجعه کرده و در مورد قوانین مربوط به صنعت خود مطالعه کنید تا مطمئن شوید که تمام قوانین مناسب را دنبال می کنید.

۲. نقاط تبلیغ

به غیر از پیوندهای وابسته ای که مستقیماً به محتوا اضافه می کنید ، تبلیغات  با توصیه سایر محصولات در وب ، راهی عالی برای کسب درآمد در وبلاگ شما است. با کمک تبلیغات می توانید:

  •  تبلیغات خود را با استفاده از پیوندهای وابسته به سایتهای دیگر ایجاد کنید
  • نقاط تبلیغ خود را با هزینه ماهانه به تنهایی بفروشید.
  • به یک شبکه تبلیغاتی بپیوندید که فضای تبلیغاتی شما را برای شما بفروشد.

می توانید مدیریت تبلیغ و جایی که تبلیغات در آن پیوند دارند را خودتان کنترل کنید.در این صورت تبلیغات در سایت شما ممکن است معنای بیشتری داشته باشد.
وقتی نقاط تبلیغ خود را با هزینه ماهانه به مشاغل دیگر می فروشید ، مهم نیست که چند بار مردم روی تبلیغات شما کلیک کنند. این خوب است از آنجا که می دانید درآمد مداوم از تبلیغات شما حاصل می شود ، اما مشکل این است که خریداران شما در صورت عدم دستیابی به تبلیغات ، قصد ندارند هر ماه تمدید کنند.

آخرین گزینه شما این است که به یک شبکه تبلیغاتی بپیوندید و به آنها اجازه دهید کار سختی را برای شما انجام دهند. شبکه های تبلیغاتی مانند Adsense ، تبلیغات CPM آمازون و BuySellAds فضای تبلیغاتی شما را به دست می گیرند و آن را به خریداران می فروشند. BuySellAds کنترل بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد زیرا می توانید تبلیغات ماهانه یا CMP (هزینه برای برداشت) را از طریق سایت خود بفروشید و درآمد نهایی را پایان ماه  دریافت کنید.
با Adsense و Amazon CPM کنترل بسیار کمی روی آنچه در وب سایت شما نشان داده شده است دارید ، اما هر دو شبکه از سیستم های پیشرفته ای برای ارائه تبلیغات مرتبط با محتوای شما و  یا خوانندگان استفاده می کنند .همچنین بخاطر داشته باشید که تبلیغات Adsense به طور معمول روی وب سایت های Pay-Per-Click پرداخت می شوند ، بنابراین فقط هنگامی که خوانندگان روی یک تبلیغ با نرخ هر کلیک بالاتر کلیک می کنند ، پرداختی دریافت می کنید. از طرف دیگر آمازون مبلغ کمتری را پرداخت می کند اما آنها روی یک سیستم Cost-Im-Impression کار می کنند ، بنابراین هر زمان که خوانندگان شما تبلیغ را می بینند ، پول دریافت می کنید. از هر شبکه ای که استفاده کنید ، فقط بخاطر داشته باشید که تمام شبکه های تبلیغاتی با استفاده از خدمات آنها ، درآمد تبلیغاتی را که شما تولید می کنید ، کاهش می دهند.

۳. خبرنامه

خبرنامه یکی دیگر از فرصتهای عالی برای درآمد است. خبرنامه ها مانند عکس فوری وبلاگ شما هستند زیرا احتمالاً پست ها یا خبرهای اخیر را با مشترکین خود به اشتراک می گذارید و دقیقاً مانند وبلاگ ، شما این فرصت را دارید که نقاط تبلیغ را درج کنید. درست مانند تبلیغات ، می توانید نقاط خبرنامه را به صورت خود و یا از طریق شبکه ای مانند BuySellAds بفروشید.

در حالی که تبلیغات به طور معمول برای کسب درآمد از خبرنامه مناسب است ، برخی از خدمات بازاریابی ایمیل مانند MailChimp و MadMimi اجازه استفاده از لینک های وابسته در خبرنامه ارسال شده  آنها را نمی دهند. علاوه بر این ، بسیاری از برنامه های وابسته (مانند شرکت های وابسته به آمازون) بدون توجه به ارائه دهنده خدمات ایمیل شما ، اجازه ورود پیوندهای وابسته به آنها در خبرنامه ها را نمی دهند.

۴. پست ها و بررسی های حامی

اگر می توانید شخصی را پیدا کنید که از شما حمایت مالی کند ، فقط با نوشتن مقاله می توانید درآمد کسب کنید. با ارسال پست های حامی ، یک شرکت ممکن است به شما نزدیک شود (یا می توانید پیشنهادی را به آنها ارائه دهید) اگر محصول را به صورت رایگان به شما ارائه دهند یا هزینه ای را برای نوشتن مقاله به شما پرداخت کنند. عالی استبه شرطی که :

  •  در بررسی محصول یا خدمات خود صادق باشید
  • به یاد داشته باشید باید بیان کنید که این پست حامی مالی است (درست مثل اینکه لینک های وابسته را فاش می کنید).
  •  هنگام تنظیم توافق نامه برای پست حامی یا بررسی ، شرایط را بررسی کنید تا ببینید آیا می توانید از لینک های وابسته خود در پست استفاده کنید. به این ترتیب حتی پس از دریافت کالا یا پرداخت اولیه برای نوشتن مقاله ، هنوز می توانید در آینده با مراجعه به خوانندگان برای خرید خود محصول ، درآمد کسب کنید.

۵ .محتوای اختصاصی (از طریق عضویت ها یا اشتراک ها)

علاوه بر تمام روشهای فوق می توانید با محتوای اختصاصی نیز درآمد کسب کنید. اگر چه وب سایتهای زیادی وجود دارند که عضویت در آنها جهت دسترسی به محتوای مقالات  ، رایگان است  اما وب سایت های بسیاری وجود دارند که با ارائه محتوای منحصر به فرد از مخاطبان خود حق عضویت دریافت نموده و درآمد کسب می کنند.

یک نمونه بزرگ در مقیاس بالا ، وال استریت ژورنال است که تعداد کمی از مطالب رایگان برای خواندن پست ها را نشان می دهد ، اما بیشتر  مقالاتی را ارائه می دهدکه شما باید برای باز کردن آنها باید عضو باشید. یکی دیگر از نمونه ها ، وب سایت Envato Tuts + است. در این وب سایت  تعداد زیادی مقاله و آموزش عالی وجود دارد که  که فقط با عضویت قابل دسترسی هستند.
اگر می خواهید یک وب سایت عضویت یا اشتراک مبتنی بر خود ایجاد کنید ، توصیه می کنیم از افزونه استفاده کنید. توجه داشته باشید که وقتی شروع به فروش اشتراک یا حق  عضویت می کنید مراقب باشید که کلیه قوانین مربوط به جمع آوری داده ها و تجارت الکترونیکی را رعایت کنید. هر زمان که فروش را به صورت آنلاین پردازش می کنید ، باید نوعی از داده های مشتری را جمع آوری کنید ، این بدان معنی است که باید قوانین مربوط به حریم خصوصی و امنیت را رعایت کنید.  همچنین از قوانین مالیات بر فروش در محل خود آگاه باشید. از آنجایی که عضویت در وبلاگ ، کالاهای دیجیتال نامحسوس است ، بسیاری از دولتها  از شما مالیات فروش نمی خواهند ، اما برخی هم هستند که قوانین مالیاتی را برای اینگونه سایتها اعمال می کنند.

۶.فروش وبلاگ
می توانید با ایجاد یک وبلاگ و تنها با هدف فروش آن ، درآمد کسب کنید. تعداد زیادی از توسعه دهندگان و وبلاگ نویسان وجود دارند که بدون قصد درآمدزایی کامل از آنها ، سایتهایی ایجاد نموده و وبلاگ خود را می فروشند.قاعده کلی این است که یک وبلاگ  به اندازه دو سال از درآمد ماهانه ای که در حال حاضر ایجاد می کند،  ارزش دارد. بنابراین اگر وبلاگ شما مبلغ ۱۰۰۰ دلار در ماه از تبلیغات و فروش سهام دریافت کند ، احتمالاً قیمت خرید آن حدود ۲۴۰۰۰ دلار است. البته شما ، هر مبلغی را که مایل هستید و خریدار شما هم تمایل دارد می توانید برای وبلاگ خود اختصاص بدهید.

اگر می خواهید وبلاگ خود را بفروشید تعدادی وب سایت وجود دارد که می توانند به شما در تسهیل فروش کمک کنند. Flippa گزینه خوبی برای حراج کردن وب سایت ، دامنه یا برنامه شما است. به علاوه آنها گزینه ای را برای طبقه بندی سایت شما به عنوان یک سایت مستقر یا راه اندازی شده ارائه می دهند تا خریداران بدانند که چه چیزی را باید انتظار داشته باشند و چه چیزی را پیشنهاد دهند.

نکته: اهمیت ترافیک وب سایت

قبل از شروع تصمیم گیری برای درآمد زایی وبلاگ ، بسیار مهم است که بخاطر بسپارید که به ترافیک وب سایت نیاز دارید تا بتوانید تمام وقت وبلاگ نویسی کنید. در حالی که تمام راه های کسب درآمد از وبلاگ خود که در بالا ذکر شد قابل استفاده است ، شما به میزان مناسبی از ترافیک نیاز دارید تا در واقع درآمد قابل توجهی کسب کنید. وبلاگ نویسی یک برنامه  “سریع ثروتمندشدن ” نیست ، اگر بود ، همه می توانستند تمام وقت به وبلاگ نویسی بپردازند!  محتوای با کیفیت ، ترافیک خوب و خوانندگان درگیر است که یک وبلاگ را سودآور می کند.

محتوای با کیفیت

آسانترین راه برای کمک به خود در دراز مدت این است که اطمینان حاصل کنید که از کالاهای باکیفیت و اصلی برای وبلاگ خود استفاده می کنید. هرگز  از سایتهایی با محتوای نامناسب  استفاده نکنید. وقت بگذارید ، مقالات خود را به قول خودتان بنویسید و آن را به روش صحیح انجام دهید.

سئو خوب

برای اطمینان از اینکه موتورهای جستجو به راحتی  وب سایت شما را در نتایج خود لیست می کنند ، همراه با محتوای خوب ، باید از شیوه های خوب سئو پیروی کنید. موتورهای جستجو یکی از منابع برتر ترافیک جدید هستند.

 نقش خواننده

اگر خوانندگان شما مشغول به کار نباشند ، به سایت شما بازگردند و روی پیوندهای شما کلیک کنند ، پیوندها و تبلیغات وابسته هیچ درآمد کسب نمی کنند. روشهای زیادی برای تقویت فعالیت بازدید کنندگان شما وجود دارد که برخی از این روشها عبارتند از :

  • استفاده ازافزونه های وردپرس برای افزایش تعامل و جذابیت مخاطبان
  • استفاده از یک طرح ساده برای افزایش مشارکت در وبلاگ وردپرس خود
  • راهنمای نحوه ایجاد لینک در وبلاگ وردپرس خود برای افزایش مشارکت

امیدواریم از محتوای این مقاله جهت کسب درآمد وبلاگ خود به نحو شایسته استفاده نمایید. برایتان بهترینها را آرزو می کنیم.

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *