آموزش چگونگی حل مشکل ۵۰۲ Bad Gateway Error در وردپرس | گستران وب

آموزش چگونگی حل مشکل ۵۰۲ Bad Gateway Error در وردپرس

آموزش چگونگی حل مشکل ۵۰۲ Bad Gateway Error در وردپرس

آیا میخواهید Bad Gateway error 502 را در سایت خود رفع کنید ؟ این خطا کاملا مزاحم است زیرا ممکن است توسط بسیاری از چیزهای مختلف ایجاد شود . این بدان معنی است که عیب یابی خطای Bad Gateway error 502 می تواند یک زمان باشد . در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی Bad Gateway error 502 را در وردپرس را حل کنید .

آموزش چگونگی حل مشکل 502 Bad Gateway Error در وردپرس

خطای Bad Gateway error 502 چیست ؟

خطای Bad Gateway error 502 زمانی رخ می دهد که سرور میزبانی وردپرس شما یک پاسخ نامناسب برای صفحه درخواست شده را دریافت می کند .

خطای Bad Gateway error 502 یکی از خطاهای معمول وردپرس است که ممکن است در سایت شما رخ دهد . می تواند به دلایل مختلف و بسته به سرور شما ایجاد شود ، پیام خطا نیز ممکن است کمی متفاوت باشد .

هنگام بازدید از یک وب سایت، مرورگر شما درخواست سرور میزبان را ارسال می کند . سرور میزبان سپس صفحه را پیدا می کند و با کد وضعیت به مرورگر شما می فرستد .

به طور معمول ، شما این کد وضعیت را نمی بینید. با این حال ، در صورت خطا ، کد وضعیت با یک پیام خطا نمایش داده می شود . نمونه هایی از چنین خطاهایی شامل ۴۰۴ یافت نشد ، ۵۰۳ سرویس غیر قابل دسترس ، ۴۰۳ خطای ممنوعه و غیره است .

رایج ترین دلیل برای خطای ۵۰۲ خطای Gateway زمانی است که درخواست شما طول می کشد تا سرور پاسخ دهد . این تاخیر می تواند ناشی از ترافیک بالا باشد یا می تواند ناشی از قالب و افزونه وردپرس ضعیف کد شده باشد . و در آخر ، همچنین می تواند به دلیل یک سرور اشتباه تنظیم شده باشد .

به این ترتیب، نگاهی به چگونگی رفع خطای Bad Gateway 502 در وردپرس خواهیم کرد .

رفع خطای Bad Gateway 502 :

این خطا معمولا زمانی رخ می دهد که سرور شما قادر به یافتن علت پاسخ نادرست باشد . این به این معنی است که ما تا زمانی که مشکلی را پیدا کنیم ، اقدامات عیب یابی دیگری خواهیم کرد .

گام ۱: وب سایت خود را بارگیری کنید

گاهی اوقات ممکن است سرور شما به دلیل افزایش ترافیک یا منابع سرور کم ، دیر بالا بیاید . در این صورت ، این مشکل ممکن است به طور خودکار در چند دقیقه ناپدید شود . شما باید سعی کنید مجدد صفحه وب را که مشاهده می کنید رفرش کنید تا ببیند آیا به این دلیل بوده است یا خیر .

مرحله ۲: پاک کردن کش مرورگر

مرورگر شما ممکن است صفحه خطا را از حافظه پنهان نشان دهد . حتی پس از اینکه مشکل حل شد ، خطای ۵۰۲ را می بینید زیرا مرورگر وب سایت شما را از حافظه پنهان بارگذاری می کند .

برای رفع این مشکل ، کاربران با سیستم عامل های ویندوز / لینوکس می توانند دکمه های Ctrl + F5 را فشار داده و کاربران سیستم عامل مک می توانند دکمه های CMD + Shift + R را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا صفحه را به روز رسانی کنید. شما همچنین می توانید کش را به صورت دستی از تنظیمات مرورگر خود حذف کنید .

شما می توانید از یک مرورگر دیگر برای رفع مشکل استفاده کنید اگر مشکلی به دلیل حافظه پنهان مرورگر رخ می دهد . اگر خطا را در تمام مرورگرها مشاهده کنید ، پس مشکل از این قسمت نیست .

مرحله ۳: CDN یا فایروال را غیرفعال کنید

اگر شما در وب سایت خود از یک سرویس CDN یا فایروال وب سایت استفاده می کنید ، ممکن است سرورهای آنها اقدام کنند. برای بررسی این مشکل ، باید CDN را به طور موقت غیر فعال کنید .

پس از غیر فعال کردن ، لایه اضافی ایجاد شده بین مرورگر شما و سرور میزبان را حذف می کند . وب سایت شما در حال حاضر به طور کامل از سرور شما بارگذاری می شود و اگر این مسئله توسط سرویس CDN / فایروال ایجاد شده باشد، اکنون آن را حل خواهد کرد .

سپس می توانید با ارائه دهنده خدمات CDN خود تماس بگیرید . پس از حل مسئله ، می توانید CDN را دوباره فعال کنید .

مرحله ۴: به روز رسانی قالب و پلاگین وردپرس

اگر خطا هنوز وجود دارد، گام بعدی این است که قالب یا پلاگین های خود را بررسی کنید.

ابتدا ، شما باید تمام پلاگین های وردپرس را از طریق FTP غیرفعال کنید . پس از آن ، از وب سایت خود دیدن کنید تا ببینید آیا خطا حل شده است یا خیر .

در صورتی که ، یکی از پلاگین های شما این موضوع را ایجاد می کند . اکنون شما باید همه پلاگین ها را به صورت یکپارچه فعال کنید تا بتوانید خطا را دوباره تولید کنید . این به شما کمک می کند پلاگین مسئول خطا را پیدا کنید .

اگر غیرفعال کردن پلاگین ها مشکل شما را حل نکرد ، پس شما می خواهید قالب وردپرس خود را بررسی کنید . شما باید قالب وردپرس را از طریق phpMyAdmin تغییر دهید .

پس از تعویض قالب خود به قالب وردپرس به طور پیش فرض ، وب سایت خود را ببینید تا ببینید که آیا آن کار می کند . اگر هنوز خطا را مشاهده می کنید ، ادامه قاله ما را بخوانید تا مشکل شما حل شود .

مرحله ۵: سرور میزبان را بررسی کنید

اگر تمام مراحل عیب یابی فوق نتوانستد مشکل شما را حل کنند ، احتمالا مشکل از سرور میزبانی شماست .

شما باید با تیم پشتیبانی ارائه دهنده خدمات میزبانی خود تماس بگیرید و آنها را مطلع کنید . شما همچنین می توانید تمام مراحل عیب یابی را که گرفته اید ذکر کنید .

همه شرکت های میزبانی وب وردپرس خوب ، می توانند به سرعت این مشکل را حل کنند ، زیرا این آسیب پذیری ناشی از یک خطای سرور است .

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند که نحوه رفع خطای Bad Gateway 502 را در وردپرس بیاموزید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *