نحوه ایجاد فرم توافق نامه با امضاهای دیجیتال در وردپرس

چرا یک فرم توافق نامه آنلاین ایجاد می کنید؟

فرم توافق نامه انعقاد قرارداد آنلاین به راحتی پر و ارسال می شود. به طور معمول ، توافق نامه را به صورت PDF ارسال می کنند ، که طرف مقابل مجبور به چاپ ، پر کردن ، اسکن و ارسال مجدد است.این کار زیادی است. با ایجاد فرم توافق نامه آنلاین در وب سایت شما ، کاربران می توانند آن را بلافاصله پر کرده و به صورت دیجیتالی با امضای الکترونیکی امضا کنند.

این نرم افزار به هیچ نرم افزاری با قیمت بیش از حد SaaS احتیاج ندارد و برای بسیاری از انواع مختلف اسناد قانونی بسیار خوب کار می کند.به عنوان مثال ، می توانید از آن برای ایجاد یک کد رفتار ، فرم های اشتغال ، فرم های درخواست غیرانتفاعی یا داوطلبانه و موارد دیگر استفاده کنید.

آیا امضاهای دیجیتال قانونی هستند؟

امضاهای دیجیتالی و اسناد امضا شده دیجیتالی از نظر قانونی قابل اجرا هستند. اگر هر دو طرف با امضاهای دیجیتال موافقت کنند و نرم افزار مورد استفاده ضبط امضاهای دیجیتالی را حفظ کند ، از نظر قانونی لازم الاجرا هستند.اما ، آنها نمی توانند برای انواع اسناد قانونی استفاده شوند. به عنوان مثال ، اسناد و مدارک قانونی یا فرمهایی که نیاز به اسناد رسمی دارند ، به تمبرهای دادگاه یا شاهد نیاز دارند.

تهیه فرم توافق نامه شما

اگر در حال حاضر پیمانی را تهیه نکرده اید ، ایده خوبی است که با یک وکیل مشورت کنید. شما می خواهید مطمئن باشید که قرارداد شما قانونی است و در آینده هیچ مشکلی احتمالی برای شما ایجاد نمی کند.
به غیر از شرایط قرارداد ، فرم قرارداد شما احتمالاً به فضایی نیاز دارد:

  • نام شخص امضا کننده
  • آدرس شخص امضا کننده
  • تاریخ انعقاد قرارداد.
  • فضا برای مشتری (یا کارمند جدید) برای امضای قرارداد واقعی.

نحوه ایجاد فرم قرارداد دیجیتال امضا شده در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه WPForms است. WPForms  افزونه ای است که باید خریداری کنید. و  برای دسترسی به افزونه امضاها حداقل به برنامه Pro آنها نیاز دارید.
پس از فعال سازی ، برای وارد کردن کلید مجوز خود باید به صفحه تنظیمات WPForms »مراجعه کنید. می توانید این اطلاعات را در زیر حساب خود در وب سایت WPForms پیدا کنید.

در مرحله بعد ، باید به صفحه WPForms »Addons مراجعه کرده و افزونه Signature را نصب کنید.

 

اکنون آماده هستید تا فرم توافق نامه قرارداد خود را با ویژگی امضای دیجیتال بسازید.
به سادگی به صفحه WPForms بروید »صفحه جدید را اضافه کنید تا فرم خود را ایجاد کنید. این کار رابط سازنده فرم WPForms را راه اندازی می کند که در آن باید عنوان خود را برای فرم خود تهیه کنید و سپس یک الگوی را انتخاب کنید.
ما برای این مثال می خواهیم از الگوی “فرم خالی” استفاده کنیم ، اما در صورت تمایل می توانید الگوی دیگری را انتخاب کنید. برای بارگیری بر روی قالب کلیک کنید

 

احتمالاً می خواهید متن قرارداد خود را نیز در صفحه بالای فرم درج کنید. این می تواند شامل امضای شخصی شما به عنوان تصویر باشد.در فرم خود ، فقط کافی است فیلدها (عناصر فرم) را که باید پر شوند اضافه کنید.
برای افزودن یک فیلد جدید ، به سادگی روی یک قسمت از ستون سمت چپ کلیک کنید. می توانید با حرکت دادن آنها در ستون پیش نمایش ، زمینه ها را دوباره مرتب کنید.

اگر می خواهید یک نسخه از امضا شده را نیز به کاربر ارسال کنید ، فراموش نکنید که یک زمینه ایمیل اضافه کنید که در آن کاربران بتوانند آدرس ایمیل خود را ارائه دهند.هنگامی که از زمینه هایی که اضافه کرده اید مطمئن شدید ، وقت آن است که مهمترین قسمت فرم را اضافه کنید: یعنی قسمت امضا.
به قسمت “Fancy Fields” بروید و برای افزودن Signature به فرم خود ، کلیک کنید.

در مرحله بعد ، باید مطمئن شویم که تنظیمات صحیح است.دراین مرحله باید تنظیمات فرم توافق نامه قرارداد را پیکربندی کنید.
برای مشاهده تنظیمات فرم ، روی برگه  ‘Settings”تنظیمات” کلیک کنید. تنظیمات پیش فرض در بیشتر موارد کار خواهد کرد ، اما ممکن است بخواهید تغییراتی ایجاد کنید.به طور خاص ، می خواهید بررسی کنید که “اعلان ها” صحیح هستند.
به طور پیش فرض ، فرم توافق نامه امضا شده به آدرس ایمیل سرپرست ارسال می شود. این به طور معمول آدرس ایمیل هرکسی است که سایت وردپرس شما را راه‌اندازی کند. اگر این شخص  شما نیستید ، به جای آن آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
همچنین ممکن است بخواهید یک نسخه از فرم را برای کاربر نیز ارسال کنید. برای انجام این کار ، به برگه Settings » Notifications “تنظیمات اطلاعیه ها “بروید و بر روی دکمه Add New Notification کلیک کنید.

 

در قسمت “ارسال به آدرس ایمیل” ، روی پیوند Smart Tags کلیک کرده و قسمت Email را انتخاب کنید.

 

تمام تنظیمات دیگر را مرور کرده و آنها را با نیاز خود تنظیم کنید. WPForms اکنون ایمیل تأیید فرم را نیز به کاربر ارسال می کند.
در مرحله بعد ، روی برگه «تأیید» بروید ، می توانید پیام تأیید را که مشتری (یا کارمند یا داوطلب) قسمت امضاء فرم را امضا می کند ویرایش کنید.هنگامی که از تنظیمات مطمئن شدید ، روی دکمه “ذخیره” در بالای صفحه کلیک کنید. اکنون می توانید سازنده فرم را ببندید و از آن خارج شوید.

فرم توافق نامه خود را به سایت خود اضافه کنید

سرانجام ، باید فرم توافق نامه خود را بر روی وب سایت خود قرار دهید.یک صفحه جدید ایجاد کرده یا صفحه موجود را ویرایش کنید. ابتدا باید متن شرایط قرارداد خود را قبل از وارد کردن فرم خود اضافه کنید.پس از آن ، به سادگی بلوک WPForms را به قسمت محتوای خود اضافه کنید.

 

فرم توافق نامه قرارداد خود را از کادر کشویی انتخاب کنید و WPForms بطور خودکار پیش نمایش فرم را در ویرایشگر بارگذاری می کند.

اکنون می توانید صفحه خود را ذخیره یا منتشر کنید تا فرم شما در دسترس عموم قرار گیرد.

پس از آن ، به صفحه مراجعه کنید تا فرم توافق نامه خود را در عمل مشاهده کنید. فراموش نکنید که فرم توافق نامه را امتحان کنید. باید بتوانید با استفاده از ماوس ،  یا صفحه لمسی ، امضای خود را وارد کنید.

اطمینان حاصل کنید که پیام تأیید را مشاهده کرده و پس از ارسال فرم ، ایمیل دریافت کنید.
اگر نامه الکترونیکی دریافت نمی کنید ، نگران نباشید. این یک مشکل شایع است و ما دستورالعمل هایی در مورد چگونگی رفع وردپرس برای ارسال ایمیل نداریم.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه یک قرارداد توافق نامه با امضاهای دیجیتال در وردپرس ایجاد کنید. شاد و پیروز باشید.

[black-button link=”https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-create-a-contract-agreement-form-with-digital-signatures-in-wordpress/” target=”_blank” title=”منبع آموزش”]

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه گستران وب هدف مشخصي دارد و اعضاي تيم براي آن شب و روز تلاش ميکنند . آشنايي کاربران با دنياي متن باز وردپرس و راه اندازي کسب و کارها در بستر وردپرس يکي از اهداف اصلي مجموعه گستران وب است . ارائه آموزش با کيفيت و محصولات اورجينال براي کاربران وردپرسي براي مجموعه شعار نيست بلکه يک هدف است .

با ما همراه باشید

اطلاع از تخفیف و محصولات جدید

مشاوره رایگان : 01154213057 ,
آدرس دفتر :مازندران ، تنکابن ، میدان هفت تیر ، مجتمع فردوسی ، طبقه م واحد 29
تمامي حقوق اين وبسايت به گروه گستران وب متعلق مي باشد و هر گونه کپي برداري پيگرد قانوني دارد !
ارائه شده توسط تیم گستران وب
ارائه خدمات طراحی و پشتیبانی سایت به صورت 24 ساعته در خدمت شما عزیران هستیم

دریافت مشاوره رایگان

011-54213057
خدمات مجموعه ما