نحوه تمیز کردن کتابخانه رسانه وردپرس با 2 روش آسان

نحوه تمیز کردن کتابخانه رسانه وردپرس با 2 روش آسان

چرا باید کتابخانه رسانه وردپرس را تمیز کنید؟

وردپرس چندین نسخه از هر تصویری که در وب سایت خود بارگذاری می کنید ایجاد می کند.قالب ها و افزونه های ووردپرس همچنین ممکن است اندازه های اضافی تصویر را درخواست کنند.

جدای از این اندازه های تصویر ، ممکن است در آخر بارگذاری تصاویری ایجادشوند که در در هیچ کجای وب سایت خود استفاده نمی کنید.

این پرونده های رسانه ای فضای دیسک را در سرور میزبان وردپرس شما می گیرند. بنابراین باید اندازه های پشتیبان وردپرس خود را نیز افزایش دهید ، به این معنی که برای تهیه نسخه پشتیبان ، انتقال و بازیابی وب سایت شما زمان بیشتری می برد.

اگر مدتی است که وب سایت وردپرس را اداره می کنید ، می توانید از تمیز کردن کتابخانه رسانه ای وردپرس بهره مند شوید.

پس اجازه دهید نگاهی به نحوه تمیز کردن کتابخانه رسانه وردپرس بیندازیم.

برای این آموزش دو افزونه مختلف را پوشش خواهیم داد و شما می توانید یکی از مواردی را انتخاب کنید که به نظر راحت تر است.

توجه: با پاک کردن آنها برای همیشه پرونده های رسانه ای استفاده نشده را پاک خواهید کرد. این عمل قابل بازگشت نیست. قبل از ادامه کار مطمئن شوید که از پشتیبان گیری کامل وردپرس در محل خود برخوردارهستید.

روش اول :  کتابخانه رسانه ای وردپرس را با استفاده از Media Cleaner پاک کنید

برای این روش ، ما از افزونه Media Cleaner استفاده خواهیم کرد. به صورت یک افزونه رایگان با نسخه حرفه ای در دسترس است که دارای چند ویژگی دیگر است.

اولین کاری که شما باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Media Cleaner است. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مرحله به مرحله ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

پس از فعال سازی ، به صفحه رسانه »Cleaner بروید تا کتابخانه رسانه وردپرس خود را تجزیه و تحلیل کنید. این افزونه ممکن است از شما بخواهد تنظیم مجدد شود ، در طی این فرآیند می تواند جدول جدیدی را در بانک اطلاعات وردپرس شما برای ذخیره داده ایجاد کند.

پس از آن ، برای اجرای تحلیل رسانه باید بر روی دکمه Start Scan کلیک کنید.

 

Media Cleaner اکنون به دنبال پرونده هایی در کتابخانه رسانه شما و در داخل پست ها و صفحات وردپرس شما خواهد بود. این فایلها را که در کتابخانه رسانه شما هستند اما در وب سایت شما استفاده نمی شوند ، پیدا خواهید کرد.

این ممکن است بسته به اندازه کتابخانه رسانه شما و مطالبی که در اختیار دارید مدتی طول بکشد.

پس از اتمام ، لیستی از نتایج را مشاهده خواهید کرد. تمام پرونده های رسانه ای که در حال حاضر در وب سایت شما استفاده نمی شوند را به شما نشان می دهد.

 

می توانید پرونده هایی را که نمی خواهید آنها را نگه دارید و باید آنها راحذف کنید انتخاب کنید. همچنین می توانید بر روی دکمه Delete All کلیک کنید تا فوراً تمام پرونده های رسانه ای استفاده نشده حذف شود.

روش دوم : با استفاده از Media Dedupper ، کتابخانه رسانه ای وردپرس را تمیز کنید

برای تمیز کردن کتابخانه رسانه ای وردپرس با استفاده از Media Dedupper ، ما از پلاگین Media Dedupper استفاده خواهیم کرد. این نسخه به صورت نسخه رایگان و پولی نیز موجود است.

با این حال ، ما توصیه می کنیم از نسخه حرفه ای استفاده کنید زیرا به شما امکان می دهد از حذف تصاویر تکراری در گالری وردپرس ، یوآست سئو ،ووکامرس و موارد دیگر جلوگیری کنید.

ابتدا ، باید افزونه Media Dedupper را نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مرحله به مرحله ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

پس از فعال سازی ، لازم است به صفحه رسانه »صفحه مدیریت Duplicates مراجعه کرده و بر روی دکمه Index Media کلیک کنید تا کتابخانه رسانه خود را تجزیه و تحلیل کنید.

این افزونه تجزیه و تحلیل کتابخانه رسانه شما را آغاز می کند و تمام تصاویر کپی شده را لیست می کند. سپس می توانید ببینید که آیا یک تصویر تکراری در وب سایت شما استفاده شده است؟

پس از بررسی پرونده ها ، می توانید تمام پرونده ها یا کپی های خاص را انتخاب کنید. متن بعدی ، فقط از فهرست کشویی اقدامات Smart Delete  “حذف هوشمند” را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Apply کلیک کنید.

از ویژگی های  Smart Delete  (حذف هوشمند ) اطمینان حاصل می شود که تصاویری که در وب سایت شما حذف شده اند حذف نمی شوند. همچنین تصاویر تکراری را به شما امکان می دهد بدون استفاده مجدد از همان پرونده ، از فایلهای رسانه ای استفاده مجدد کنید.

بهینه سازی پرونده های رسانه ای خود

حالا که به تصاویر کپی بر روی وب سایت خود اهمیت داده اید ، قدم بعدی بهینه سازی پرونده های رسانه موجود است.

بسیاری از مبتدیان ، مستقیماً تصاویر را از تلفن و دوربین خود بارگذاری می کنند. این تصاویر با کیفیت بالا اغلب در پرونده سازی بسیار بزرگ هستند. آنها فضای دیسک را می گیرند ، اندازه های پشتیبان را افزایش می دهند و بر سرعت و عملکرد وردپرس تأثیر می گذارند.

همچنین می توانید یک افزونه فشرده سازی تصویر وردپرس را برای بهینه سازی پرونده های رسانه ای خود بدون از دست دادن کیفیت بدست آورید و نیز می توانید با استفاده از مطالب ما در مورد چگونگی بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب قبل از بارگذاری آنها در سایت خود استفاده کنید (این خیلی بهتر است).

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه می توانید کتابخانه رسانه ای وردپرس را تمیز کنید. خوشحالیم که با ارایه این مقاله راهنمای شما در آموزش ورد پرس هستیم.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه گستران وب هدف مشخصي دارد و اعضاي تيم براي آن شب و روز تلاش ميکنند . آشنايي کاربران با دنياي متن باز وردپرس و راه اندازي کسب و کارها در بستر وردپرس يکي از اهداف اصلي مجموعه گستران وب است . ارائه آموزش با کيفيت و محصولات اورجينال براي کاربران وردپرسي براي مجموعه شعار نيست بلکه يک هدف است .

با ما همراه باشید

اطلاع از تخفیف و محصولات جدید

مشاوره رایگان : 01154213057 ,
آدرس دفتر :مازندران ، تنکابن ، میدان هفت تیر ، مجتمع فردوسی ، طبقه م واحد 29
تمامي حقوق اين وبسايت به گروه گستران وب متعلق مي باشد و هر گونه کپي برداري پيگرد قانوني دارد !
ارائه شده توسط تیم گستران وب
ارائه خدمات طراحی و پشتیبانی سایت به صورت 24 ساعته در خدمت شما عزیران هستیم

دریافت مشاوره رایگان

011-54213057
خدمات مجموعه ما