بررسی رتبه بندی کلمات کلیدی مطالب وردپرس

بسیاری از مبتدیان به صورت دستی رتبه بندی مقالات خود را با تایپ کردن کلمات کلیدی در گوگل بررسی می کنند. این روش به شما در انتخاب کلمات و کلید واژه ای دقیق کمک نمی کند.

اکتبر 27 , 2018

آیا میخواهید پستهای وردپرس خود را برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی کنید؟

بسیاری از مبتدیان به صورت دستی رتبه بندی مقالات خود را با تایپ کردن کلمات کلیدی در گوگل بررسی می کنند. این روش به شما در انتخاب کلمات و کلید واژه ای دقیق کمک نمی کند.  ابزار جستجوگر در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چطور می توانید پست های وبلاگ وردپرس خود را برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی کنید.

چرا رتبه بندی کلمات کلیدی را برای پست های وردپرس خود را باید بررسی کنید؟

اگر شما راهنمای جست و جو  وردپرس را نبال کنید،نحوه بهینه سازی هر مقاله و کلمات کلیدی خاص هر مقاله را فرا خواهید گرفت و این به شما در بازدید بیشتر وب سایتتان کمک خواهد کرد.

اکثر مبتدیان به سادگی در گوگل جستجو می کنند تا ببینند آیا پست های آنها برای این کلمات کلیدی ظاهر می شوند. حتی پس از آن، آنها معمولا تنها صفحه اول یا احتمالا صفحه دوم را در بهترین حالت بررسی می کنند.

مسئله این است که گاهی اوقات مقاله شما ممکن است در کلید واژه هایی که میخواهید رتبه بندی نکند.

اگر بر روی دستیابی به رتبه بندی کلمات کلیدی خود به صورت دستی تکیه کنید، در این صورت اطلاعات مفیدی را که می توانید برای بهبود رتبه بندی جستجوگرها و افزایش بازدید استفاده کنید از دست می دهید.

به این ترتیب، نگاهی داریم به نحوه مرتب سازی رتبه بندی کلمات کلیدی برای پست های وبلاگ وردپرس شما:

1. SEMRush

SEMRush یکی از بهترین افزونه کلید واژه در بازار است. این یک مجموعه جامع SEO با تمام ابزارهای مفید است که شما نیاز دارید.

یک ابزار قدرتمند است که می تواند رتبه بندی کلمات کلیدی برای هر نام دامنه را نشان می دهد. شما نیازی به تایپ لینک ها برای مقاله های خاص ندارید. این به طور خودکار نتایج را برای همه لینک های آن نام دامنه دریافت می کند.

نگران نباشید، نام دامنه ای را که میخواهید جستجو کنید را وارد کنید و SEMRush چندین اطلاعات دریافت می کند. پس از آن، روی برگه تحقیقات کلیک کنید تا لیست کامل کلیه کلمات کلیدی وب سایت شما رتبه بندی شود.

شما می توانید نتایج را بر اساس موقعیت، لینک، ترافیک و موارد دیگر مرتب کنید. شما همچنین می توانید نتایج را به یک فایل CSV و تحقیق آفلاین با استفاده از برنامه های مورد علاقه خود در برنامه های گسترده وارد کنید.

شما همچنین می توانید کلمات کلیدی خاص را با SEMRush ردیابی کنید، و آنها آن کلمات کلیدی را در داشبورد خود پیگیری می کنند، بنابراین شما می توانید بلافاصله عملکرد خود را ببینید.

SEMRush می تواند همین کار را برای هر نام دامنه انجام دهد که بدین معنی است که شما می توانید نام دامنه رقیب خود را وارد کنید و ببینید کدام کلمات کلیدی آنها رتبه بندی می کنند. شما همچنین می توانید ترافیک جستجو پرداخت شده خود را، کلمات کلیدی پرداخت شده و سایر اطلاعات مفید که می توانید از آنها استفاده کنید را مشاهده کنید.

2. کنسول جستجوی گوگل

گوگل کنسول جستجو (قبلا ابزار وب مسترها) مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل برای کمک به جست و جو و نمایش سایت  برای مدیران سایت ها است. راهنمای ما در مورد چگونگی اضافه کردن وب سایت خود به کنسول جستجوی گوگل را ببینید.

شما می توانید عملکرد وب سایت خود را در نتایج جستجو، نمایش ها، کلیک کنید از رتبه، موقعیت و موارد دیگر را ببینید. همچنین به شما اجازه می دهد XML نقشه سایت را ارائه دهید که به گوگل کمک می کند هوشمندانه وب سایت شما را بررسی کند.

برای مشاهده موقعیت های کلیدی خودتان، بر روی گزارش عملکرد و سپس بر روی میانگین امتیازات کلیک کنید.

 

کنسول جستجو اکنون بارهای شما را با ستون موقعیت متوسط درج می کند. بعد، شما نیاز به کمی بررسی برای دیدن لیست کامل کلمات کلیدی سایت خود را برای رتبه بندی دارید.

در کنار هر کلمه کلیدی، شما می بینید که تعداد کلیک ها، نمایش ها و موقعیت در نتایج جستجو چگونه است.

شما می توانید نتایج را بر اساس کلیک، نمایش ها و ستون های موقعیت مرتب سازی کنید. با مرتب سازی با استفاده از موقعیت، شما قادر خواهید بود تا کلمات کلیدی رتبه بندی برتر خود را مشاهده کنید. همانطور که پایین حرکت می کنید، شما قادر خواهید بود که کلمات کلیدی را ببینید که در آن سایت شما بهتر  در نتایج جستجو ظاهر می شود.

شما همچنین می توانید این اطلاعات را با نرم افزار صفحه گسترده مورد علاقه خود باز کنید.

3. Ahrefs

 

Ahrefs یکی دیگر از ابزار جستجوگر محبوب در میان مدیران سایت های  حرفه ای است.رابط کاربری آن آسان برای استفاده است و تلاش می کند اطلاعات را حتی برای کاربران جدید قابل فهم کند.

به سادگی نام دامنه وب سایت خود را در جعبه جستجو وارد کنید، و یک گزارش منظم سازمان یافته با نمودار ها و نمودار های زیبا ایجاد می کند.

شما تمام رتبه بندی کلمات کلیدی خود را در زیر نتایج کلیدی کلمات کلیدی پیدا خواهید کرد. در کنار هر کلمه کلیدی، شما قادر به مشاهده حجم جستجو، موقعیت رتبه بندی کلمه کلیدی، حجم کلمات کلیدی و غیره خواهید بود.

با استفاده از رتبه بندی کلمات کلیدی ترافیک بازدید در وردپرس را افزایش دهید.

حالا که یاد گرفته اید که چگونه رتبه بندی کلمات کلیدی را برای سایت وردپرس خود بررسی کنید، بیایید درباره بهبود رتبه بندی  صحبت کنیم.

تجزیه و تحلیل اینکه چه کلمات کلیدی نیاز به بهبود دارد:

مهم است که توجه داشته باشیم که همه کلمات کلیدی برابر نیستند.

به عنوان مثال، رتبه بندی شماره 5 در یک کلیدواژه بازدید بالا بهتر از رتبه بندی # 1 برای یک کلیدواژه بازدید کمتر است.

بهبود رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص

کمی جلوتر برویم مشاهده خواید کرد که کلماتی کلیدی که روی آن کار کردید کدام  بر اساس آن کلمات کلیدی رتبه بندی می شود نیاز به بهینه سازی بهتر دارد.

به نکات زیر توجه کنید:

تراکم کلیدی: ببینید چند بار که کلمه کلیدی در محتوای شما ظاهر می شود. شما می توانید با استفاده از افزونه Yoast SEO انجام دهید. به سادگی “کلید واژه” را در متا جعبه جستجوگر وارد کنید و آن تجزیه و تحلیل از  تراکم کلمه کلیدی را به شما نشان می دهد.

 

اطلاعات نادرست: مقاله شما می تواند قدیمی باشد، محتوای کافی نداشته باشد یا حاوی اطلاعات نادرست باشد. به روز رسانی آن با اطلاعات جدیدتر و فقط بهبود محتوای می تواند به افزایش جستجوگرها کمک کند.

پیوند داخلی: پیوند داخلی زمانی است که یک مقاله را از صفحات دیگر سایت خود پیوند دهید. پیوند به یک مقاله در سایر محتوای مرتبط می تواند آن را به یک کلید واژه جستجوگرها تبدیل کند. در هنگام پیوند دادن به آن از مقالات دیگر در وب سایت خود، کلمه کلیدی خود را به عنوان متن برچسب استفاده کنید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آشنايي کاربران با دنياي متن باز وردپرس و راه اندازي کسب و کارها در بستر وردپرس يکي از اهداف اصلي مجموعه گستران وب است . ارائه آموزش با کيفيت و محصولات اورجينال براي کاربران وردپرسي براي مجموعه شعار نيست بلکه يک هدف است .
عضواتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی نشان ملی ثبت Enamad Enamad Enamad
تمامي حقوق اين وبسايت به گروه گستران وب متعلق مي باشد