گستران وب

آموزش بلاک کردن یک کاربر وردپرس بدون نیاز به حذف آن

آیا می خواهید یک کاربر وردپرس را در وب سایت خود مسدود کنید ؟ ساده ترین راه برای رسیدن به این هدف این است که پروفایل کاربر را حذف کنید ، اما با این کار به طور کامل آن کاربر حذف خواهد شد . در این مقاله ما به شما نحوه ی مسدود کردن یک کاربر وردپرس را بدون حذف حساب کاربری آن کاربر نشان خواهیم داد .

شهریور 22 , 1397

آموزش بلاک کردن یک کاربر وردپرس بدون نیاز به حذف آن

آیا می خواهید یک کاربر وردپرس را در وب سایت خود مسدود کنید ؟ ساده ترین راه برای رسیدن به این هدف این است که پروفایل کاربر را حذف کنید ، اما با این کار به طور کامل آن کاربر حذف خواهد شد . در این مقاله ما به شما نحوه ی مسدود کردن یک کاربر وردپرس را بدون حذف حساب کاربری آن کاربر نشان خواهیم داد .

آموزش بلاک کردن یک کاربر وردپرس بدون نیاز به حذف آن

چرا شما نباید یک حساب کاربری را حذف کنید ؟

ساده ترین راه برای مسدود کردن یک کاربر وردپرس ، حذف حساب کاربری آن کاربر است . با این حال ، حذف یک حساب کاربری در وردپرس به شما این امکان را می دهد که همه محتوای آن کاربر را به کاربر دیگری اختصاص دهید . این کار اطلاعات نویسنده برای مقالاتش را تغییر خواهد داد .

یکی از راه های مقابله با این مسئله تغییر رمز عبور کاربر و آدرس ایمیل با ویرایش مشخصات کاربر است . این کار دسترسی آنها را مسدود میکند و آنها نمیتوانند وارد سیستم شوند . با این حال ، تصویر Gravatar خود را تغییر دهید .

حال این سوال پیش می آید که تنها راه حذف آن کاربر است و آیا این که نمی توان آن کاربر را  تنها فقط مسدود کرد ؟ به این ترتیب ، هیچ محتوایی منتقل نخواهد شد و شما نیازی ندارید تا اطلاعات پروفایل کاربری را حذف کنید . ویژگی مسدود کردن می تواند برای وبلاگ ها ، انجمن ها و سایت های مختلف چندگانه مفید باشد .

حال بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه شما به راحتی می توانید یک کاربر وردپرس را بدون اینکه حساب کاربری آن کاربر را حذف کنید مسدود کنید .

مسدود کردن یک کاربر وردپرس بدون حذف حساب کاربری

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه Blocker User را نصب و فعال کنید . پس از فعال شدن ، افزونه یک آیتم منوی جدید با عنوان Blocker User را به منوی مدیریت وردپرس اضافه می کند . با کلیک بر روی آن شما را به صفحه تنظیمات افزونه که به سه زبانه تقسیم شده است ، می برد .

مسدود کردن کاربر توسط زمان

در زیر مسدود کردن کاربر بر اساس جدول زمانی را نشان خواهیم داد ، شما لیستی از تمام کاربران ثبت نام شده را مشاهده خواهید کرد . شما می توانید یک کاربر را انتخاب کنید و محدوده زمانیی را اضافه کنید که می خواهید این کاربر مسدود شود .

شما همچنین می توانید تمام کاربران را در یک محدوده زمانی متوقف کنید . برای جلوگیری از زمان ، به پایین بروید ، زمان را برای هر روز به صورت جداگانه اضافه کنید و روی دکمه «اعمال به همه» کلیک کنید .

پس از اضافه شدن ، شما باید بر روی دکمه Block User کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود .

مسدود کردن کاربر با تاریخ

اگر می خواهید کاربری را با تاریخ مسدود کنید ، می توانید بر روی منوی Block User By Date بروید . شما می توانید کاربران را از لیست انتخاب کنید و یک محدوده تاریخی را اضافه کنید تا آنها را برای این تاریخ ها مسدود کنید .

شما همچنین می توانید تمام کاربران را در یک زمان انتخاب کنید و آنها را برای یک محدوده تاریخی مشابه مسدود کنید .

مسدود کردن دائمی کاربر

برای مسدود کردن یک کاربر به صورت دائم ، باید از Tab Block Permanent Block دیدن کنید . از اینجا شما باید کاربر را انتخاب کنید و روی دکمه Block User کلیک کنید .

وضعیت را به رنگ قرمز تغییر دهید .

کاربر با استفاده از نقش کاربر مسدود کند

اگر وبسایت شما دارای حسابهای کاربری زیادی است و شما می خواهید با استفاده از یک کاربر خاص ، کاربر را مسدود کنید ، باید بر روی منوی کشویی  User / Category کلیک کنید و سپس نقش را انتخاب کنید . اکنون لیستی از نقش های کاربری وردپرس را نشان خواهد داد . شما باید یک نقش را انتخاب کنید و بر روی دکمه Block User کلیک کنید تا همه کاربران با این نقش کاربر را مسدود کنند .

توجه : شما نمیتوانید کاربران را با نقش کاربر و مجوزهای مدیر کاربری مسدود کنید .

در همه این اقدامات ، شما می توانید یک پیام عمومی برای کاربران مسدود شده اضافه کنید . شما همچنین می توانید یک پیام سفارشی برای هر کاربر اضافه کنید . اگر فیلد را خالی بگذارید ، پس از آنکه سعی در ورود به حساب کاربری خود در وبلاگ خود را دارید ، پیام پیش فرض برای کاربران مسدود شده نمایش داده می شود .

پس از مسدود شدن ، یک پیام خطا در صفحه ورود وردپرس نشان می دهد که حساب آنها به طور موقت یا دائمی مسدود شده است .

توجه : شما باید افزونه را نصب کنید و فعال کنید . غیرفعال کردن یا حذف افزونه به طور خودکار تمامی کاربران مسدود شده را مسدود کرده و دوباره قادر به ورود به سیستم خواهند بود .

نحوه انحلال یک حساب کاربری

برای غیرفعال کردن کاربر ، شما باید از صفحه Blocked User List در نوار مدیریت وردپرس بازدید کنید . شما همان ۳ زبانه را همانطور که قبلا مشاهده کرده اید با لیستی از کاربران مسدود شده طبقه بندی کنید . یک لیست اضافی لیست کاربر مسدود شده وجود دارد که لیستی از کاربران مسدود شده از ۳ دسته را نشان می دهد .

شما می توانید به زبانه لیست کاربر مسدود شده بروید و بر روی گزینه Reset زیر هر کاربر کلیک کنید تا آنها را مسدود کنید .

پس از بازنشانی ، کاربر می تواند به طور معمول وارد حساب کاربری خود شود .

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید که چگونه یک کاربر وردپرس را بدون حذف حساب کاربری آن کاربر مسدود کنید . همچنین بل کلیک بر روی این متن می توانید آموزش های گذشته ما را مطالعه فرمایید .

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *