گستران وب

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از فروشگاه ووکامرس

امروزه وب سایتها بصورت اساسی برای نمایش مهارتهای شخصی افراد بکار می روند ودر زندگی فردی وروند کاری تاثیر بسزایی دارند.راه اندازی یک وب سایت بخصوص اگر فروشگاهی آنلاین باشد مستلزم هزینه های فراوانی است. تصور کنید بنا به هر دلیلی وب سایت شما دچار تخریب شود ، مسلما اتفاقات ناگواری برایتان رقم می خورد. دراین مقاله ما به معرفی روشهایی به شما کمک خواهیم کرد چگونه پشتیبان سایت خود باشید و از اطلاعات و محتوای آن محافظت کنید.

بهمن 20 , 1398

در ژوئن ۱۹۹۵ ، در کل کمتر از ۲۵،۰۰۰ وب سایت وجود داشت. دریک حرکت سریع در سال ۲۰۱۹ این تعداد در ۱۲،۶۸۱ ضرب شده است. در حال حاضر نزدیک به ۲ میلیارد وب سایت وجود دارد. وب سایت ها به یک شکل اساسی برای نمایندگی و واسطه ای برای نمایش مهارت های شخصی تبدیل شده اند.
حال تصور کنید که وب سایت شما به طور ناگهانی خراب شود. متاسفانه تمام اطلاعات وب سایت خود را از دست می دهید و اگر یک فروشگاه آنلاین را اداره می کنید ، حتی اطلاعات مشتری را نیز از دست می دهید. این نه تنها عواقب مالی خواهد داشت بلکه عوارض ذهنی نیز به همراه خواهد داشت. راه حل اساسی برای این امر ، پشتیبان گیری سایت شما و اجرای اقدامات امنیتی است. و این موضوع از اهمیت ویژه ای برای سایت های ووکامرس برخوردار است.

چرا از سایت ووکامرس نسخه پشتیبان تهیه می کنید؟

به غیر از این واقعیت که شما در حال حاضر از پشتیبان گیری کامل سایت به عنوان بخشی از امنیت سایت خود استفاده می کنید دلایل خاص دیگری در رابطه با ووکامرس وجود دارد.

۱-به روزرسانی های ووکامرس

تیم ووکامرس بطور مرتب به روزرسانی هایی را با تکه های امنیتی و ویژگی های جدید منتشر می کند. به عنوان مثال ، ووکامرس نسخه۳.۵ ،ویژگی جدیدی را برای صادرات محصولات به یک پرونده CSV بهبود داده است. توسط خود تیم توصیه می شود که همیشه از سایت کامل خود قبل از بروزرسانی پشتیبان تهیه کنید.
هنگام بروزرسانی ، می توانید با ناسازگاری بین برنامه های افزودنی و افزونه ها و حتی با مشکلات مربوط به کدهای سفارشی روبرو شوید. نسخه پشتیبانکمک می کند که همیشه می توانید به آخرین نسخه برگردید. همچنین می توانید پیش از بروزرسانی اقدامات احتیاطی خاصی را انجام دهید

۲-فعالیت پایدار

خرابی حتی برای یک وب سایت معمولی می تواند به معنای از دست دادن هزاران دلار باشد.  بدون تهیه نسخه پشتیبان ، عواقب پایین آمدن می تواند شدید باشد.همه منفی ها تقویت می شوند . ضمن اینکه شما فقط نگران  از دست دادن داده ها ی خودنیستید ، بلکه نگرانی  دارید که داده های محرمانه مشتری را از دست بدهید. شایددر هر دقیقه ،ممکن است سفارشات ، پرداخت ها و از همه مهم تر خودمشتریان را از دست بدهید. شما در نهایت  عواملی که کل مدل کسب و کار شما را تعیین می کنندرا از دست می دهید. تهیه نسخه پشتیبان از ووکامرس شما حداقل کاری است که می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که تجارت و فعالیت شما همچنان پایدار است.

ووکامرس به چه راه حل پشتیبان نیاز دارد؟

اولین چیزی که باید بدانید این است که یک سایت ووکامرس همیشه نمی تواند مانند یک سایت عادی از آن نسخه پشتیبان تهیه شود. می بینید ، تمام وب سایت ها شامل پرونده ها و بانک اطلاعاتی هستند. یک بانک اطلاعاتی عادی شامل ۱۱ جدول است. با این حال ، پس از نصب افزونه ووکامرس ، جدول سفارشی دیگری اضافه می شود. این خانه اطلاعات مهم در مورد سفارشات ، نرخ مالیات ، جزئیات حمل و نقل و معاملات را در اختیار شما قرار می دهد.

بسیاری از راه حل های پشتیبان برای شناسایی این جدول اضافی ساخته نشده اند. آنها ممکن است با موفقیت از فایلها و بانک اطلاعاتی شما نسخه پشتیبان تهیه کنند ، اما احتمالاً اطلاعات موجود در جدول سفارشی ووکامرس را از دست نمی دهند. در نهایت ، شما با یک نسخه پشتیبان ناقص که برای فروشگاه شما استفاده چندانی ندارد ، به کار خود پایان می دهید.از این رو ، شما اولا به یک راه حل پشتیبان نیاز دارید که برای ووکامرس ،بصورت سفارشی تهیه شده است.
ثانیا ، یک سایت ووکامرس  فعالیت مداوم در سایت دارد. در هر لحظه ، ممکن است بازدیدکننده داشته باشید که پرداخت ، مرور محصولات ، وارد کردن جزئیات و غیره را انجام دهد. اگر پشتیبان گیری ساعتی را برنامه ریزی کرده اید ، ممکن است  اطلاعات سفارش مشتری را تا یک ساعت از دست بدهید. بنابراین اگر شخصی در آخرین ساعت سفارش داد ، شما هیچ تصوری از او نخواهید داشت. در اینصورت اطلاعات شخصی آنها ، آدرس حمل و نقل و بدتر از آن ، جزئیات پرداخت آنها را از دست  می دهید.
یک سایت ووکامرس به یک راه حل پشتیبان گیری در زمان واقعی نیاز دارد که بتواند داده ها را از زمان وقوع هرگونه تغییر ، ضبط و پشتیبان تهیه  کند.

چگونه می توانید از سایت ووکامرس نسخه پشتیبان تهیه کنید؟

سه راه برای تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس وجود دارد.

۱. پشتیبان گیری دستی

روش دستی تهیه پشتیبان خیلی پیچیده نیست اما می تواند خطرناک باشد. حتی کوچکترین خطا می تواند پیامدهای شدید داشته باشد. همچنین یک کار وقت گیر است. این به طور معمول شامل مراحل زیر است:. فایل های وب سایت وردپرس را بر روی سیستم خود (رایانه یا لپ تاپ خود) بارگیری کنید.

 •  ازطریق   ابزار FTP مانند FileZilla انجام دهید
 • از طرق اتصال مدیر فایل در cPanel حساب هاست وب خود از بانک اطلاعاتی خود نسخه پشتیبان تهیه کنیدو از طریق پنل مدیریت پایگاه داده میزبان خود ، به phpMyAdmin دسترسی پیدا کنید.
 • پایگاه داده را از پرونده wp-config.php انتخاب کنید. جداول موجود در پایگاه داده روی صفحه ، نمایش داده می شود.همه جداول را انتخاب کرده و بر روی Export کلیک کنید.

همانطور که در بالا اشاره شد این روند برای اجرای  پشتیبانی به طور منظم ایده آل نیست

۲. پشتیبان گیری از طریق هاست وب شما

بیشتر ارائه دهندگان هاست وردپرس از پشتیبان گیری یا در برنامه خود یا به عنوان یک ویژگی اضافی با هزینه پشتیبان تهیه می کنند. پیدا کردن یک هاست که پشتیبان گیری در زمان واقعی داشته باشد ، بسیار دشوار خواهد بود. اما اگر کاملاً مجبور به تهیه پشتیبان از طریق میزبان خود هستید ، با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید و آخرین نسخه پشتیبان راتهیه کنید.پس از تهیه نسخه پشتیبان آن را بارگیری کنید. پایگاه داده خود را از طریق روش دستی صادر و تهیه کنید. از طرف دیگر ، می توانید با استفاده از مدیر MySQL ، پایگاه داده را به پوشه محلی خود صادر کنید.

پشتیبان گیری از هاست معمولاً به دلیل غیرقابل اعتماد بودن صورت می گیرد. اگر برای بازیابی استفاده شود ، داده های مهم را از دست می دهید. علاوه بر این ، آنها از جدول سفارشی ووکامرس نسخه پشتیبان تهیه نمی کنند ، بنابراین  داده های ذخیره شده در آنجا را نیز از دست خواهید داد.

۳. پشتیبان گیری با استفاده از افزونه وردپرس

استفاده از افزونه پشتیبان گیری خودکار ساده ترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت های وردپرس است. تنظیم و استفاده راحت و سریعتر است. بسیاری از افزونه ها مانند BlogVault ، UpdraftPlus و BackupBuddy فرایند تهیه نسخه پشتیبان را ساده کرده و اجرای و مدیریت نسخه پشتیبان تهیه را آسان کرده اند.
وقتی صحبت از ووکامرس است ، گرچه گزینه های مختلفی از بین افزونه ها برای پشتیبان وجود دارد اما همه افزونه های پشتیبان برای فروشگاه ها مناسب نیستند. همانطور که بحث شد ، لازم است افزونه ای را انتخاب کنید که از داده های ووکامرس  و سایر داده های وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کند. علاوه بر این ، شما بایدموردی  را انتخاب کنید که نسخه پشتیبان تهیه آن قابل اعتماد باشد و در هنگام ترمیم کارآمد باشد. همچنین باید قبل از بازیابی ، بتوانید از پشتیبان گیری سایت تست کنید. یک راه حل که این معیارها را برآورده سازد و کارهای بیشتری انجام دهد BlogVault است. بیایید ببینیم چرا؟

چرا پشتیبان گیری را با BlogVault مدیریت می کنید؟

BlogVaults از فرآیندی استفاده می کند که حتی کوچکترین تغییرات در فعالیت سایت بلافاصله باعث ایجاد نسخه پشتیبان می شوند. این شامل تغییراتی است که در جدول سفارشی ووکامرس ایجاد شده است.فرآیندهای پشتیبان سنگین می توانند سرور شما را بارگیری کنند و وب سایت شما را کند کنند. افزونه پشتیبان ووکامرس  این خطر را از دو طریق از بین می برد:

 • کل مراحل پشتیبان گیری آنها روی سرورهای اختصاصی آنها انجام می شود. این در واقع منابع سرور را برای استفاده شما آزاد می کند.
 • آنها از یک ماژول پشتیبان افزایشی استفاده می کنند که پس از نصب ، افزونه ابتدا یک نسخه پشتیبان از سایت کامل می گیرد. تغییرات بعدی به سادگی در بخشهای کوچک به این نسخه پشتیبان اولیه اضافه می شود. این موضوع  تضمین می کند که سرور و وب سایت شما بی تأثیر باقی بمانند و عملکرد بهینه ای داشته باشند.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان سایت ووکامرس خود با BlogVault

ثبت نام کنید و با BlogVault یک حساب کاربری ایجاد کنید. سایت خود را به داشبوردی که ظاهر می شود اضافه کنید.
در حالی که خودتان می توانید افزونه را نصب و فعال کنید اما  BlogVaults برای این کار گزینه ای آسان و خودکار را از درون داشبورد ارائه می دهد. پس از فعال سازی ، این افزونه از نسخه پشتیبان کامل سایت  استفاده می کند.
در مرحله بعد ، به بخش “پشتیبان گیری” در داشبورد خود بروید. برای فعال کردن این عملکرد ، روی نوار جابجایی کنار “به روزرسانی های زمان واقعی” کلیک کنید.

اینک شما پشتیبان گیری از زمان واقعی را برای سایت خود با موفقیت فعال کرده اید. با پیشروی ، هرگونه تغییر در سایت شما فوراً باعث ایجاد نسخه پشتیبان می شود.

در حالی که اکثر راه حل ها مانند BlogVault الگوی افزایشی و ترکیبی هستند ، همیشه بهتر است هرگونه احتیاط را برای اطمینان از اینکه سایت شما هیچ گونه اطلاعاتی را از دست ندهد ، استفاده کنید. هنگام تهیه نسخه پشتیبان و امنیت وب سایت ، نگرش شما به اقدامات احتیاطی باید اینگونه باشدکه  “اگر راه حل بهتری وجود داشته باشد ، من این کار را می کنم”.

نکاتی برای اطمینان از به صفر رساندن خطر از دست دادن داده ها

۱- همیشه از یک سایت مرحله بندی استفاده کنید تا قبل از بازیابی نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای انجام این کار می توانید ازافزونه WP Staging یا Duplicator استفاده کنید (اگر از BlogVault استفاده می کنید ، آنها عملکردی برای ساخت مرحله اجرا دارند).
۲- در صورت نگرانی از از دست دادن اطلاعات سفارشات قرار گرفته در هنگام بازیابی نسخه پشتیبان ، می توانید از یک افزونه حالت Maintenance استفاده کنید. به این ترتیب می توانید سایت خود را از قبول موقت سفارشات جدید متوقف کنید. می توانید این عملکرد را فعال کرده و آخرین نسخه پشتیبان تهیه کنید.
۳- زمان روزی را مشاهده کنید که سایت شما از طریق گوگل آنالیتیکس کمترین میزان ترافیک / سفارش را دریافت می کند. اگر نیاز به تهیه نسخه پشتیبان دارید ، سعی کنید در این بازه زمانی انجام دهید. اگر از پشتیبان های دوره ای استفاده می کنید ، آنها را در آن دوره برنامه ریزی کنید.
۴- اطمینان حاصل کنید که چندین نسخه از نسخه پشتیبان تهیه کرده اید و در دسترس و قابل بارگیری هستند. و ترجیحاً یک کپی را در خارج از محل ذخیره کنید.
۵-ا گر از افزونه پشتیبان استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که از افزونه ای استفاده می کنید که پشتیبانی مشتری خوبی را ارائه می دهد. در صورت بروز هر مشکلی ، باید به تیم آنها کمک کنید.
۶- اطمینان از پشتیبان گیری از سایت ووکامرس شما باید بخشی از مدیریت اساسی وب سایت شما باشد. از بین رفتن داده ها تأثیر بسیار بیشتری نسبت به وب سایت معمولی در فروشگاه اینترنتی دارد.این موضوع  را می توان به این واقعیتها نسبت داد که:

 • سایت های ووکامرس قابلیت های بیشتری دارند و چندین فرآیند در هر زمان معین اجرا می کنند.
 • صاحب سایت ووکامرس  موظف است اطلاعات مشتریان خود را ایمن نگه دارد. هرگونه ضرر و سوءاستفاده از اطلاعات شخصی مشتریان می تواند پیامدهای قانونی داشته باشد.
 • یک فروشگاه آنلاین برای تهیه کالا ، تحویل و پرداخت کالاها باید با فروشندگان متعدد برخورد کند. بزرگی داده های مورد نظر به طور قابل توجهی بیشتر است.
 • یک فروشگاه ووکامرس صرفاً به دلیل بسیاری از فرایندهای تنظیم شده ، یک سرمایه گذاری قابل توجهی بالاتر از یک سایت بلاگ نویسی معمولی است.
  به منظور راه اندازی یک استراتژی پشتیبان کارآمد برای فروشگاه ووکامرس ، توصیه می کنیم از یک افزونه پشتیبان گیری وردپرس استفاده کنید که از کلیه فعالیت های سایت ، از جمله تغییراتی که در جدول سفارشی ووکامرس ایجاد شده است ، تهیه کنید. فرایند خودکار روشی آسان اما جامع برای نظارت بر عملکرد سایت و به حداقل رساندن زمان خرابی است. این نزدیکترین چیزی است که می توانید از دست دادن داده ها را به صفر برسانید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند برای فروشگاه های ووکامرس خود به طور موثر پشتیبان تهیه کنید و از این طریق موانع تهدید آمیز را از محیط کسب وکار خود دورکنید. آرزوی ما موفقیت شماست.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *