گستران وب

نحوه افزودن قیمت عمده فروشی در ووکامرس (مرحله به مرحله)

آیا می خواهید قیمت عمده فروشی را در ووکامرس برای خریدهای عمده و خریداران عمده فروشی تنظیم کنید؟ به طور پیش فرض ، ووکامرس فقط به شما امکان می دهد قیمت گذاری عادی را برای یک محصول تنظیم کنید.در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به راحتی قیمت عمده فروشی  را برای مشتریانی که قصدسفارشات عمده ای دارند ، تنظیم کنید.

دی 30 , 1398

چه کسی نیاز به تنظیم قیمت عمده فروشی ووکامرس دارد؟

فروشگاه های آنلاین که می توانند سفارشات زیادی را انجام دهند ، ممکن است بخواهند قیمت عمده فروشی را برای خریداران فله و همچنین قیمت های خرده فروشی سایر مشتریان تنظیم کنند.
اگر می خواهید تخفیف هایی را برای مشاغل فروشگاهی باعرضه عمده ارائه دهید ، می توانید از قیمت عمده فروشی نیز استفاده کنید.اکنون مشکل این است که به طور پیش فرض ووکامرس به شما امکان نمی دهد گزینه های مختلف قیمت گذاری را بر اساس کمیت یا نوع مشتری تنظیم کنید.این بدان معنی است که مشتریان عمده فروشی شما مجبورند به صورت دستی سفارشات خود را صادر کرده و برای گرفتن  تخفیف مذاکره کنند. این کار نمی تواند وجهه خوبی برای فروشگاه شما داشته باشدو مشتریان شما به دلیل تاخیری که در روند سفارش سازی آنها اتفاق می افتد ،دیدگاه منفی نسبت به فروشگاه شما پیدا می کنند وممکن است ارتباط خودشان را قطع کنند.
اکنون ببینیم که چگونه به راحتی قیمت عمده فروشی ووکامرس را تنظیم کنیم و به مشتریان عمده فروشی اجازه دهیم سریع سفارشات خود را صادر کنند.

تنظیم قیمت عمده فروشی برای ووکامرس

برای این آموزش ، ما از مجموعه عمده فروشی ووکامرس استفاده خواهیم کرد. این مجموعه شامل  سه افزونه است که به شما امکان می دهد محصولات عمده فروشی را در فروشگاه ووکامرس خود بفروشید.
اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Wholesale Price است.پس از فعال سازی ، برای وارد کردن کلید مجوز خود باید به صفحه تنظیمات رفته و به قسمت  WWS یعنی صفحه مجوز مراجعه کنید. می توانید این اطلاعات را در زیر حساب خود در وب سایت افزونه پیدا کنیدوکلید مجوز را وارد کنید

در مرحله بعد ، شما نیاز به ویرایش یک محصول در ووکامرس یا ایجاد یک محصول جدید دارید.در صفحه ویرایش محصول ، به قسمت “داده محصول”
( product Data )بروید. از اینجا می توانید قیمت خرده فروشی را برای کالای خود تعیین کنید مانند آنچه که معمولاً انجام می دهید.در زیر آن گزینه ای را برای تعیین قیمت عمده فروشی برای محصول و حداقل مقدار لازم برای باز کردن قیمت های عمده فروشی پیدا خواهید کرد.

اگر می خواهید حداقل تعداد سفارش را برای مشتریان عمده فروشی بطور جدی پیاده سازی کنید ، می توانید مرحله سفارش عمده فروشی محصول را روی ۱ تنظیم کنید.

تعیین قیمت عمده فروشی بر اساس مقدار

حال ، فرض می کنیم شما می خواهید قیمت های متفاوتی را برای حتی بالاتر از آن نیز ارائه دهید. عمده فروشی ووکامرس به شما امکان می دهد چنین کاری را انجام دهید.
در صفحه ویرایش محصول ، به بخش قیمت گذاری بروید و کادر کنار “فعال کردن تخفیف های بیشتر عمده فروشی را بر اساس گزینه خریداری شده” فعال کنید.

 

این تنظیمات قیمت گذاری مبتنی بر کمیت را نشان می دهد. می توانید نقش مشتری عمده فروشی را انتخاب کرده و سپس یک مقدار شروع و مقدار نهایی را وارد کنید. در آخر ، قیمت سفارشاتی را که بین آن کمیت ها قرار می گیرند اضافه کنید.پس از اتمام کار ، روی دکمه “اضافه کردن مقدار تخفیف قانون” کلیک کنید.در صورت نیاز به قوانین بیشتر برای قیمت گذاری بر اساس کمیت ، روند را تکرار کنید. اکنون می توانید محصول خود را ذخیره کرده یا آن را منتشر کنید.

مشاهده قیمت عمده فروشی محصولات

به طور پیش فرض ، قیمت عمده فروشی محصول با نقش کاربر “مشتری عمده فروشی” در دسترس کاربران است. این بدان معناست که با ورود به فروشگاه عمده فروشی ، قیمت عمده فروشی در صفحه محصول مشاهده می شود.برای اهداف آزمایش ، می توانید با مراجعه به کاربران »اضافه کردن صفحه جدید و” مشتری عمده فروشی “را به عنوان نقش کاربر یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید.

پس از آن ، باید با حساب کاربری جدید وارد شوید و به محصولی که قبلاً ویرایش کرده اید بروید. قیمت عمده فروشی ذکر شده در آن را به همراه قیمت گذاری منظم پیدا خواهید کرد.

تنظیم تخفیف های جهانی برای مشتریان عمده فروشی

به طور معمول ، شما می توانید قیمت عمده فروشی را برای هر محصول به صورت دستی اضافه کنید. با این حال ، افزونه WooCommerce Wholesale Prices نیز به شما امکان می دهد تخفیف های جهانی را برای مشتریان عمده فروشی تعیین کنید.
به سادگی به صفحه تنظیمات ووکامرس و به تب عمده فروشی بروید. از اینجا باید روی پیوند Discount کلیک کنید.

 

 

در مرحله بعد ، شما باید نقش عمده فروشی مشتری را انتخاب کنید و مقداردرصد تخفیف را در قسمت درصد اضافه کنید. پس از اتمام ، بر روی دکمه Add Mapping کلیک کنید تا تخفیف را ذخیره کنید.این تخفیف جهانی فقط برای محصولاتی اعمال می شود که هیچ گونه قیمت گذاری عمده فروشی ندارند. مشتریان عمده فروشی قادر به استفاده از تخفیف بدون در نظر گرفتن مقدار محصول هستند.

تنظیم تخفیف جهانی مبتنی بر کمیت

اگر می خواهید تخفیف مبتنی بر کمیت جهانی ارائه دهید ، می توانید آن را در تنظیمات افزونه در صفحه “تخفیف” تنظیم کنید.به سادگی نقش مشتری عمده فروشی را انتخاب کنید و مقدار شروع / پایان را با ارزش تخفیف در درصد اضافه کنید.

سپس بر روی دکمه Add Mapping کلیک کنید تا قانون تخفیف خود را ذخیره کنید.

ایجاد نقش عمده فروشی در مشتری

همه مشتریان عمده فروشی یکسان نیستند. برخی ممکن است بیشتر و در مقادیر بالاتر از سایرین سفارش دهند. بنابراین لازم است بین عمده فروشان موجود تمایز قائل شوید.
قیمت های عمده فروشی ووکامرس به شما امکان می دهد با ایجاد عمده فروشی نقش مشتری،برای هر یک از مشتریان خود تخفیفات مختلف ارایه دهید.به طور پیش فرض ، این افزونه با نقش کاربر عمده فروشی که می توانید برای کلیه مشتریان عمده فروشی خود استفاده کنید ، همراه است. برای ایجاد نقش های بیشتر ، به صفحه ووکامرس عمده فروشی نقش ها بروید.

اکنون می توانید نقش کاربر را در تنظیمات تخفیف جهانی یا در صفحات محصول انتخاب کنید تا گزینه های مختلف قیمت گذاری را ارائه دهید.

**امیدواریم این مقاله در تنظیم قیمت عمده فروشی ووکامرس در فروشگاه تجارت الکترونیک شما کمک کند.

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

One thought on “نحوه افزودن قیمت عمده فروشی در ووکامرس (مرحله به مرحله)

  1. سلام. میشه چند گروه عمده فروشی با قیمت ها متفاوت ایجاد کرد؟ مثلا همکاران با ۱ قیمت عمده فروشی با یک قیمت و مشتریانvipهم با یک قیمت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *