گستران وب

تاثیر بلاک چین در طراحی وب سایت در سال ۲۰۱۹

تکنولوژی بلاک چین که شما در مورد آن اطلاعاتی می شنوید، در حال حاضر تاثیرات عمده ای در جنبه های مختلف حوزه دیجیتال داشته است

تکنولوژی بلاک چین که شما در مورد آن اطلاعاتی می شنوید، در حال حاضر تاثیرات عمده ای در جنبه های مختلف حوزه دیجیتال داشته است، هرچند که خیلی جدید است. بلاک چین می تواند به شیوه ای که ما از اینترنت استفاده می کنیم را تغییر دهد ، در برخی موارد تغییرات قبلا صورت گرفته است. این فناوری به خصوص در مورد استفاده از اینترنت در طراحی وب تاثیر می گذارد. در سال آینده، انتظار می رود که بلاک چین اثرات بیشتری بر توسعه وب داشته باشد. توسعه دهندگان وب نیاز به انطباق با این تکنولوژی برای رشد سریع دارند. همانطور که در حال حاضر پیش بینی شده است که برخی از تغییرات باید در طراحی وب به جای این تکنولوژی جدید انجام شود. این مهم است که بدانید چگونه بلاک چین بر طراحی وب تاثیر خواهد گذاشت.

موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال

به طور سنتی برای بازاریابی دیجیتال اطلاعات از گوگل جمع آوری می شود. این به این دلیل است که بعضی از این منابع معتبر ترین منابع اطلاعات در مورد محصولات مختلف هستند. اما از طریق فن آوری بلاک چین امکان دریافت اطلاعات به طور مستقیم از مشتریان امکان پذیر است. دلیل اصلی این است که امکان ایجاد پروفایل های مختلف مشتریان بدون نیاز به انجام “بازگشت به عقب” برای به دست آوردن داده های خود وجود دارد. این مشتریان مایل هستند جزئیات خاصی را درباره خود به اشتراک بگذارند و همچنین می توانند کنترل کنند که چه چیزی نمی توانند به اشتراک بگذارند. این بدان معنی است که بازاریابان و افراد جستجوگر قادر خواهند بود به راحتی اطلاعات دقیق تر مشتریان را بدست آورند، اما این بدان معناست که اگر مشتریان اطلاعات خود را پنهان کرده باشند، نمی توان آنها را خریداری یا به سرقت برد.

توسعه دهندگان وب باید وبسایتی را طراحی کنند که اطلاعات در مورد مشتریان را به راحتی جمع آوری کنند. این بدان معنا نیست که امنیت و حریم خصوصی مشتریان نقض شود. با این حال، اطلاعات جمع آوری شده تنها چیزی است که مشتریان تمایل به اشتراک آن دارند. مزایای اصلی آن عبارتند از:

  • جداکردن مشتریان در گروه های مختلف آسانتر خواهد بود
  • دانستن مشتریانی که در اولویت هستند
  • اطلاعات جمع آوری شده دقیق تر خواهد بود
  • توسعه وب سایت ها در وردپرس نیز برای تطابق با این تغییرات بهبود می یابد

بهبود امنیت

یکی از نگرانی های عمده در تنظیمات فعلی اینترنت امنیت است. بسیاری از مردم در مورد امنیت اطلاعات خود در اینترنت نگران هستند. اما بلاک چین برای وب سایت ها این امنیت را تضمین می کند. دلیل اصلی این است که امنیت یکی از ستون های اصلی بلاک چین است. کاربران با استفاده ازبلاک چین می توانید داده های خود را همیشه رمزگذاری کنید. در نتیجه اطلاعاتی که افراد اجازه دسترسی به آن ندارند، نمی توانند دسترسی پیدا کنند.همچنین به کاربران اینترنت اجازه می دهد تا اطلاعات خود را کنترل کنند.

امنیت افزایش یافته باید در جنبه های دیگر استفاده از اینترنت گنجانده شود. این امر به طراحان وب امکان میدهد که راه هایی را برای ترکیب این تکنولوژی پیدا کنند. از این رو بسیاری از مردم احساس امنیت بیشتری خواهند کرد و اطلاعات شخصی خود را در اینترنت فراهم می کنند.

واقعیت این است که اطلاعات ارائه شده توسط کاربران در یک مکان مرکزی قرار نخواهد گرفت و به طور مطلوب ایمن می شود. داده ها از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شوند و برای امنیت بیشتر رمزگذاری می شوند. در حال حاضر هر بلاک چین پس از ۱۰ دقیقه محتوای آن را مجددا تایید می کند. هنگامی که توسعه دهندگان وب تکنولوژی مدرن را به دیگر جنبه های استفاده از اینترنت متصل می کنند، امنیت به طور قابل توجهی بهبود می یابد.

ایجاد سایت های تعاملی بیشتر

یکی از جنبه های اولیه بلاک چین بسیار تعاملی بودن آن است. این بدان معنی است که وقتی بلاک چین و توسعه وب گردی با هم می آیند سطح تعامل همیشه افزایش می یابد. طراحان وب، کارهای بزرگی را برای ایجاد وب سایت های تعاملی ایجاد خواهند کرد. این تقریبا اجباری است که وب سایت ها را بیشتر تعاملی سازد. مثال خوبی در مکان هایی مانند گوگل وجود دارد که در آن هیچ صفحه ای متمرکز وجود نخواهد داشت. در عوض، یک پلت فرم تعاملی وجود خواهد داشت که به عنوان شرایط و تغییر محیط تغییر خواهد کرد. فکر کنید که وب سایت شما به عنوان یک گوگل داک است که همیشه در حال تکامل است. این کاردر بلاک چین چگونه انجام می شود.

تمام طراحان وب و توسعه دهندگان باید اطمینان حاصل کنند که مسائل پیچیده مانند تحلیل به کاربران منتقل نمی شود. در عوض، توسعه دهندگان مجبور خواهند شد در زمینه های مختلف کار کنند. کاربران نمی دانند که در پس زمینه چه اتفاقی افتاده است. در عوض، آنها تنها قادر به لذت بردن از وب سایت های تعاملی هستند که دارای ویژگی های پیشرفته تر هستند.

رابط های وب سایت های مدرن به کاربران مختلف اجازه می دهد تا از داده ها در یک زمان استفاده کنند، در صورتی که همه آنها مجوز دسترسی به داده ها را دارند. همچنین امکان تصمیم گیری بر تعداد کاربران که یک کاربر خاص در یک زمان معین می تواند با آن ارتباط برقرار کند، وجود خواهد داشت. سطوح افزایش تعامل توسط بلاک چین تحریک می شود، زیرا این یکی از مهم ترین الزامات در بلاک چین است. بنابراین پیش بینی می شود که بلاک چین تاثیر زیادی بر طراحی وب و توسعه وب داشته باشد.

 

۴.۸/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *