گستران وب

آموزش بخش تنطیمات وردپرس

برای دسترسی به این صفحه از منو پیشخوان بخش تنظیمات گزینه عمومی را انتخاب کنید.اطلاعاتی که در این صفحه قرار دارد اطلاعات و مشخصات اولیه سایت  است.

سلام خدمت کاربران وردپرسی گستران وب
در هر نرم افزار یا سیستمی که شما مدیر آن هستید بعد از نصب شما باید بتوانید آن را تنظیم کنید و آن را به سلیقه خود در بیاورید .برای دسترسی به این صفحه از منو پیشخوان تنظیمات را انتخاب کنید.اطلاعاتی که در این صفحه قرار دارد اطلاعات و مشخصات اولیه سایت است و تک تک این موارد را مورد بررسی قرار میدهیم .

آموزش تنطیمات پبشخوان وردپرس

آموزش تنطیمات عمومی در پبشخوان وردپرس

در صفحه تنظیمات عمومی گزینه هایی زیادی وجود دارد که در مود تک تک آن ها توضیح خواهیم داد.

عنوان سایت: عنوان در تمام صفحات سایت به نمایش در می آید.عنوان در واقع همان اسم سایت است شما باید عنوانی کوتاه و که در آن کلمه ی کلیدی مربوط به خود سایت در آن استفاده شده باشد .
معرفی کوتاه: در این قسمت جمله ای کوتاه در مورد هدف و انگیزه سایت خودتون وارد کنید.
نشانی وردپرس: مسیری که فایل های اصلی وردپرس نصب شده مشخص میکند.مثال اگر وردپرس را در یک پوشه به نام wp نصب کرده باشید،نشانی وردپرس به صورت  yoursite.ir/wp خواهد بود.
نشانی سایت: همان نشانی یا آدرس  سایت شما است که کاربران با وارد کردن آن در مرورگر خود وارد سایت ما می شوند.در اکثر موارد نشانی وردپرس با نشانی سایت یکی می باشد.
نشانی ایمیل: آدرس ایمیلی که در این قسمت وارد می کنید شما را از اعلان های عضویت جدید افراد در سایت ،نظرات کاربران و بروز رسانی ها با ارسال پیام به ایمیل شما باخبر می کند،در بعضی موارد که رمز عبور وردپرس شما فراموش می شود برای بازیابی از این ایمیل استفاده میشود.
عضویت: اگر بخواهید بازدید کنندگان امکان عضویت در سایت را داشته باشند، این گزینه را فعال کنید.
نقش پیش‌فرض کاربر تازه: زمانی که گزینه عضویت در سایت فعال باشد با ثبت نام کاربران در سایت شما به آن ها سطح دسترسی (مدیرکل،ویرایشگر،نویسنده،مشترک)داده خواهد شد که شما با انتخاب یکی از گزینه ها تعیین میکنید که با ثبت نام کربران چه نقشی را بگیرند.
زبان سایت: تغییر زبان پیشخوان از این قسمت می توانید تغییر دهید،تغییر زبان در این قسمت تاثیری در محتویات سایت نخواهد داشت.
تنظیمات تاریخ و زمان

  • ناحیه زمانی: به صورت پیش‌فرض وردپرس شهر لندن است.اگر سایت شما برای کاربران داخل ایران است باید روی تهران قرار دهید.
  • ساختار تاریخ: نحوه نمایش تاریخ نوشته در سایت
  • ساختار زمان:نحوه نمایش تاریخ نوشته در سایت است  شما از طریق گزینه آخر  می توانید ساختار دلخواه خودتان را تعریف کنید.
  • روز آغازین هفته: این گزینه به صورت پیش‌فرضروی دوشنبه قرار دارد که شما باید آن را روی شنبه قرار دهید

آموزش تنطیمات نوشتن در پبشخوان وردپرس

در بخش تنظیمات برای ورود به این بخش بر روی نوشتن کلیک کنید مواردی وجود دارد که به همه آنها میپردازیم :

: شما در نوشته ها وقتی مطلبی ارسال میکنید میتوانید دسته بندی را انتخاب کنید که مربوط به کدام موضوع است اما اگر انتخاب نکنید یکی از این دسته ها به صورت خودکار فراخوانی میشود .
: محتوایی که تولید میکنید به صورت کلی در چه زمینه است که در حالت استاندارد قرار دارد شما اگر زمینه فعالیت شما فیلم است میتوانید روی ویدئو قرار دهید .
فرستادن با ایمیل : شما اطلاعات ارسال کننده ایمیل را در این قسمت قرار میدهید در حالت پیشفرض به صورت عکس زیر کامل شده این اطلاعت را میتوانید از شرکت تامین کننده هاستتان دریافت کنید .

 

۴.۸/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *