گستران وب

آموزش فشرده کردن و اکسترکت کردن فایل ها در سی پنل

سی پنل محیطی قدرتمند است و قابلیت های بسیار زیادی داره برای آپلود فایل در سی پنل که در آموزشی قبلی توضیح دادیم شما اگر تعداد فایل ها و پوشه ها زیاد باشه حتما باید آن را فشرده کرد و به صورت زیپ آپلود کنید .

آبان 8 , 1397

سی پنل محیطی قدرتمند است و قابلیت های بسیار زیادی داره برای آپلود فایل در سی پنل که در آموزشی قبلی توضیح دادیم شما اگر تعداد فایل ها و پوشه ها زیاد باشه حتما باید آن را فشرده کرد و به صورت زیپ آپلود کنید .  برای فشرده سازی فایل و اکسترکت کردن آنها با ما در این آموزش همراه باشید .

نحوه فشرده سازی فایل در سی پنل

اگر فایلی در سی پنل خودتون دارید سی پنل این قابلیت داره که تمامی فایل هارو به شکل زیپ دربیارید و میتوانید آن را دانلود کنید به صورت مثال با چند سری فایل داریم و به شما نشان میدیم که چطوری فایل هارو به صورت زیپ دربیارید

قدم اول : ابتدا شما باید وارد فایل منیجیر هاستتون بشد برای اینکار از قسمت files بر روی دکمه file manager کلیک کنید تا شما را به قسمت مدیریت فایل ها هدایت کند .

آموزش فشرده کردن و اکسترکت کردن فایل ها در سی پنل

قدم دوم : وارد پوشه public_html بشوید در اینجا محتویات اصلی سایتتان قرار میگرد پس شما مجاز هستید که در این پوشه رمز گذاری کنید .آنچه که در public_html مشاهده می کنید فایل ها اصلی سایت شما هستند.

قدم دوم : بر روی هر فایلی که میخواهید کلیک کنید تا به شکل انتخاب دربباید و بعد در قسمت بالا بر روی compress  کلیک کنید

 

قدم سوم : در پنجره ای که برایتان باز شده تیک zip Archive را بزنید و بر روی Compress file کلیک کنید و منتظر باشد تا فایل به حالت زیپ در بیاید

قدم چهارم : فایل و پوشه هایی که انتخاب کرده بودم به حالت فشرده در آمدن و برای نمایش بر روی Reload بزنید تا فایل زیپ به نمایش در بیاید .

نحوه اکسترکت کردن فایل در سی پنل

همین فایلی که باهم فشرده کردیم حالا قصد آن زیپ کردن یا اکسترکت کردن آن را داریم بعد از ورود به فایل منیجر هاست فایل زیپ را انتخاب کنید و روی نوار بالا ر روی Extract کلیک کنید و منتظر باشید تا فایل از حال زیپ خارج شود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *