گستران وب

آموزش تهیه پشتیبان از فایل‌ ها در سی پنل

تهیه نسخه پشتیبان از سایت امری بسیار مهم است که شما به عنوان مدیر یک سایت وردپرس همیشه باید به آن توجه کنید تا در مواقع اضطراری قادر باشید از آن استفاده کنید و وب سایت خود را به حالت قبل از ایجاد مشکل برگردانید . تهیه نسخه پشتیبان به دو روش امکان پذیر است که ما قصد آموزش این دو روش را در این مقاله به شما داریم .

آبان 8 , 1397

تهیه پشتیبان (بک آپ) از فایل‌ ها در سی پنل

یکی از مهمترین مواردی که شما به عنوان مدیر سایت باید در نظر داشته باشید گرفتن نسخه پشتیبان یا همان بک آپ در سایت شماست . داشتن پشتیبان از سایت میتواند خیال شما را از بین رفتن اطلاعات آسوده کند . امروزه تمام شرکت های هاستینگ گرفتن بک آپ را جزء مزیت های هاستشان میدانند و بعضی از شرکت ها گرفتن بک آپ را به صورت خودکار روزانه هفتگی و ماهانه تهیه میکنند . شما میتوانید از آن ها بخواهید یک بک آپ کامل در اختیار شما قرار دهند اما امروز در این مقاله نحوه گرفتن نسخه پشتیبان توسط خودتان را آموزش میدهیم .

قدم اول : ابتدا وارد هاست سی پنلی خود شوید بعد از ورود از قسمت files در سی پنل ، بر روی گزینه backup wizard کلیک میکنیم .

 

تهیه پشتیبان از فایل‌ ها در سی پنل

 

قدم دوم : بعد از ورود به قسمت backup wizard سه مرحه است که شما باید آن را طی کنید در گام اول در همان صفحه بر روی گزینه backup کلیک میکنیم .

قدم سوم : در مرحله دوم قسمت Full or Partial Backup شما میتوانید بک آپ را به صورت کامل تهیه کنید یا موارد به صورت تک تک تهیه کنید . به صورت کلی اگر به صورت کامل بک آپ را میخواهید باید بر روی Full Backup کلیک کنید

قدم چهارم : در قدم آخر در قسمت Generate a Full Backup شما میتوانید تغییراتی را اعمال کنید در بخش Backup Destination  شما میتوانید مسیری که قرار است بک آپ در هاست قرار بگیرد را انتخاب کنید و در قسمت پایین تر آن Email Address ایمیلی خود را میتوانید قرار دهید و وقتی بک آپ ساخته شد به این ایمیل برای شما لینک دانلود را ارسال میکند اگر میخواهیید غیر از این باشد و ایمیل ارسال نشود تیک گزینه Do not send email notification of backup completion. بزنید و در انتها بر روی گزنه Generate Backup کلیک کنید تا بک آپ ساخته شود .

شما با این آموزش توانستید که یک نسخه پشتیبان از سایت خود بگیرید و در مواقع اضطراری میتوانید از آن استفاده کنید . امیدوارم این آموزش کاربردی برایتان مفید باشد

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *