اقدامات لازم بعد از خرید قالب وردپرس + فیلم آموزشی

نوشته احمد عشوریان از تیم گستران وب
۰

این روز ها با آموزش های زیادی که از وردپرس وجود دارد هر شخصی میتواند سایت وردپرسی خود را اجرا کند و آن را مدیریت کنید ما در این مقاله قصد آموزش مدریت سایت وردپرس نداریم

سلام خدمت شما دوستان وردپرسی گستران وب

این روز ها با آموزش های زیادی که از وردپرس وجود دارد هر شخصی میتواند سایت وردپرسی خود را اجرا کند و آن را مدیریت کنید ما در این مقاله قصد آموزش مدریت سایت وردپرس نداریم چرا که قبلا در آموزش های رایگان و دوره های حرفه ای به این موضوع پرداختیم . اکنون تو این آموزش میخواهیم بپردازیم به این مطلب که شما بعد از خرید قالب وردپرس البته اورجینال باید چه کارهایی را انجام دهید به زبان ساده تر اقدامات لازم بعد از خرید قالب وردپرسی چیست ؟

 

اقدامات مهم بعد از خرید یک قالب وردپرس

بعد از خرید قالب مناسب با موضوع کسب و کار خودتان و بعد از قالب که عمدتا تمامی قالب ها به صورت بسته نصبی نصب میشوند هم اکنون شما باید اقداماتی را انجام دهید تا سایت خود را معرفی مشتریان و کاربران بکنید . اقداماتی که از نظر امنیتی خیلی مهم است و در آینده میتواند به سایت شما آسیب بزند اقداماتی که شما را از دیدگاه گوگل پنهان میکند و ممکن است هیچوقت حال سایتتان خوب نشود ! این موارد را باهم مورد بررسی قرار میدهیم :

۱ – تغییر ایمیل اصلی وردپرس

ایمیل اصلی سایت بخشی است که نظرات کاربران ، فرم تماس ، اطلاعات فروش محصول و تمامی ایمیل های مدیریت وردپرسی برایتان ارسال میشود پس موضوع مهمی است . متاسفانه بسیاری از کاربرانی که قالبی از ما تهیه کردن این ایمیل تغییر ندادند و روزانه با ایمیل هایی با چنین موضوعاتی از سایت های مختلف برایمان ارسال میشود

نحوه تغییر ایمیل وردپرس : وارد پنل کاربری خود شوید و از بخش تنظیمات وارد بخش عمومی شوید و نشانی امیل را تغییر دهید این اولین قدم برای تنظیم وردپرس شماست به صورت کامل تنظیمات وردپرس در این آموزش توضیح داده شده است .

تغییر ایمیل اصلی وردپرس

۲- تغییر رمز عبور وردپرس

در هنگام ساخت قالب توسط سازنده قالب وردپرسی که نصب میشود به صورت پیشفرض اطلاعات طراح یا سازنده قالب وارد میشود یکی از آنها رمز عبور به ناحیه کاربری وردپرسی است که شما باید آن را حتما تغییر دهید این موضوع یکی اصلی ترین موضوعات امنیت وردپرس است .

تغییر رمز عبور کاربری  : وارد سایت وردپرسی خود شوید در بخش پایین در سمت راست وارد کاربران شوید در این بخش لیتم تمامی مدیران و کاربران سایت را نمایش میدهد . که میتونید برای ویرایش هر یک روی آن ها کلیک کنید و داخل این بخش شما میتوانید بر روی ساخت رمز تازه کلیک کنید تا رمز عبور شما تغییر کند .

تغییر رمز عبور وردپرس

۳- پاک کردن افزونه بستته نصبی Duplicator

قالب های حرفه ای وردپرس برای راحتی کار کاربران اکثرا با بسته نصبی نصب میشوند . افزونه بسیار خوبی برای انتقال سایت وردپسی است . اما شما باید این افزونه را بعد از راه اندازی سایتتان حذف کنید زیرا فایل های که دارد باعث میشود سایتتان را دچار مشکل کند .

نحوه غیر فعال کردن و حدف افزونه بستته نصبی Duplicator : وارد صفحه پیشخوان وردپرس خود شوید و وارد بخش افزونه ها شوید لیست تمامی افزونه های مشاهده میکنید افزونه Duplicator را پیدا کنید و بر روی غیر فعال سازی کلیک کنید و بعد از افزونه را پاک کنید .

پاک کردن افزونه بستته نصبی Duplicator

بعد از اتمام مراحل بالا میتوانیم اکنون بگوییم صاحب سایت شما هستید . تمامی این موارد نکاتی بود که هر زمانی ممکن است شخص دیگری مدیریت سایت شما را به دست بگیرید . با تغییر دادن این موارد با خیال آسوده میتوان وبسایت خود را برای مشتریان و گوگل آماده کنید و از کسب و کار خود لذت ببرید .

آرزوی موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید