گستران وب

معرفی وبسایت های آنالیز سایت های وردپرسی

پس از راه اندازی یک وب سایت ، اکثر صاحبان کسب و کارهای کوچک معیار تصمیم گیری خود را بر روی حدس گمان می گذارند . نه تنها این کار باعث افزایش خطر می شود ، بلکه رشد شما را به طور قابل ملاحظه ای نیز کاهش می دهد . در این مقاله ، ما داده های بازاریابی وب سایت های برتر را که باید در هر سایت وردپرس پیگیری کنید ، به اشتراک می گذاریم ، بنابراین می توانید تصمیمات مربوط به درایو داده ها را برای رشد کسب و کار خود به دست آورید .

آبان 23 , 1397

معرفی وبسایت های آنالیز سایت های وردپرسی

پس از راه اندازی یک وب سایت ، اکثر صاحبان کسب و کارهای کوچک معیار تصمیم گیری خود را بر روی حدس گمان می گذارند . نه تنها این کار باعث افزایش خطر می شود ، بلکه رشد شما را به طور قابل ملاحظه ای نیز کاهش می دهد . در این مقاله ، ما داده های بازاریابی وب سایت های برتر را که باید در هر سایت وردپرس پیگیری کنید ، به اشتراک می گذاریم ، بنابراین می توانید تصمیمات مربوط به درایو داده ها را برای رشد کسب و کار خود به دست آورید .

چرا شما نیاز به پیگیری داده های بازاریابی در وردپرس دارید ؟

به اعتقاد ما شما می توانید ترافیک و فروش خود را تا دو برابر افزایش دهید ، ولی این زمانی است که بدانید چگونه کاربران را برای وب سایت خود پیدا کنید و از آن ها استفاده کنید . اکثر صاحبان کسب و کارهای اینترنتی نمی دانند که چگونه می توانند معیارهای بازاریابی مهم را در سایت وردپرسی خود پیگیری کنند .

برای مثال با چند کلیک ساده ، می توانید متوجه شوید که کاربران در وب سایت شما به دنبال چه چیزی هستند و یا در کدام قسمت وقت بیشتری را صرف می کنند . شما می توانید ببینید که کاربران در وبسایت شما بیشتر وقت خود را بر روی کدام مقاله می گذارند .

اگر شما مدیر یک فروشگاه اینترنتی هستید ، می توانید ببینید که میزان تبدیل وب سایت شما چگونه است ، کدام صفحه بیشترین فروش را در اختیار شما می گذارد ، منابع اصلی ارجاع شما چیست ، و بسیاری مسائل از این دسته .

شما می توانید از تمام این اطلاعات بازاریابی برای تصمیم گیری های کسب و کار آگاهانه استفاده کنید و اعتماد به نفسخود را برای کسب و کارتان افزایش دهید . به این ترتیب ، بیایید نگاهی به آمار بازاریابی یک وبسایت داشته باشیم که شما باید در هر سایت وردپرس ردیابی کنید (و نحوه انجام این کار راحت است) .

۱. Google Analytics

گوگل آنالیز محبوب ترین نرم افزار تجزیه و تحلیل وب سایت در جهان است . برای مثال، می توانید از Google Analytics برای یادگیری استفاده کنید :

 • تعداد بازدیدها و نمایش صفحات در وب سایت شما
 • چه کسانی از وب سایت شما بازدید می کنند (مکان بازدید کننده ، مرورگر ، سیستم عامل ، اندازه نمایش و موارد دیگر )
 • چگونه وب سایت شما را پیدا کرده اند
 • چگونه کاربران با وب سایت شما ارتباط برقرار میکنند
 • و بسیاری موارد مشابه دیگر

گوگل آنالیز ابزاری ضروری برای کسب و کار شما می باشد . توصیه می کنیم از Google Analytics در وب سایت وردپرسی که دارید از روز اول کار استفاده کنید .

۲. پیگیری لینک های خروجی با استفاده از Google Analytics

هر پیوندی که کاربران را از وب سایت شما دور می کند ، یک پیوند خروجی نامیده می شود . اگر با استفاده از بازاریابی وابسته ، به کسب درآمد از وب سایت خود بپردازید ، آنگاه لینک های خروجی نیز به عنوان لینک های وابسته شناخته میشوند .

ردیابی این لینک های خروجی به شما کمک می کند تا ببینید چه مقدار ترافیک را به سایتی دیگر ارسال می کنید و می توانید از این اطلاعات برای ایجاد مشارکت قوی تر با آن سایت ها استفاده کنید .

به عنوان یک وبلاگ نویس / وابسته ، شما می توانید ببینید که لینک های وابسته بیشتری توسط بازدید کنندگان شما کلیک می خورد . این اطلاعات می تواند به شما در ایجاد استراتژی مناسب بازاریابی وابسته و افزایش درآمد ارجاع شما کمک کند .

ساده ترین راه پیگیری لینک های وابسته در وردپرس با استفاده از MonsterInsights است . این بهترین افزونه گوگل آنالیز برای وردپرس است و به شما امکان می دهد تا به راحتی لینک های خروجی را پیگیری کنید . شما همچنین می توانید گزارش های خود را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید ، از جمله یکی از لینک های مهم وابسته خود را نشان می دهد .

۳. بهبود پیگیری تجارت الکترونیک با Google Analytics

اگر شما صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید ، پس باید پیگیری تجارت الکترونیکی پیشرفته را در Google Analytics فعال کنید . این کار به شما این امکان را می دهد که اطلاعات مشتری را در فروشگاه اینترنتی خود پیگیری کنید .

 • رفتار خرید مشتریان شما
 • رفتار پرداخت و پیگیری اطلاعات سبدهای خرید رها شده
 • عملکرد لیست محصولات
 • عملکرد فروش

راه اندازی پیگیری تجارت بهبود یافته در فروشگاه وردپرس شما دشوار است . ما به شما MonsterInsights را معرفی میکنیم تا این کار را برای شما آ؟سان تر کنیم ( به معنای واقعی کلمه این کار را تنها با یک کلیک انجام دهید ) .

این نسخه به طور یکپارچه با ووکامرس و ایزی دیجیتال دانلود قابل اجرا است .

۴. پیگیری داده های کاربر درگیر با Google Analytics

مشارکت کاربر نشان می دهد که کاربران چه زمانی در وب سایت شما صرف میکنند . این به شما کمک می کند الگوهای رفتاری کاربر را شناسایی کنید که منجر به تبدیل بیشتر و فروش می شود . به عنوان مثال ، ممکن است متوجه شوید که کاربران با بازدید از صفحه ی خاص فروش شما را تا ۱۰ برابر افزایش دهد . پس از آن میتوانید از این بینش برای ارسال کاربران بیشتر به آن صفحه استفاده کنید و یا این تجربیات مشابه را در صفحات دیگر وب سایت خود تکرار کنید .

اساسا شما اطلاعات مربوط به نحوه ارتباط کاربران با وب سایت خود را پیگیری خواهید کرد . مثلا :

 • پیگیری محتوای محبوب شما
 • پیگیری فرم ارسال
 • پیگیری تجارت الکترونیک
 • پیگیری تبلیغات برای درک اینکه چگونه کاربران با تبلیغات در وب سایت شما تعامل دارند
 • میزان بازده نظارت
 • کاربران چقدر زمان در وب سایت شما صرف می کنند
 • نمایش صفحات در هر مرتبه از بازدید

۵. پیگیری لینک های کمپین با استفاده از کد های UTM

گوگل آنالیز ابزار فوق العاده ایی برای پیگیری مکان هایی است که شما از آن ها ترافیک دریافت میکنید . حتی می توانید ترافیک خود را بر مبنای منبع خود ( ارگانی ، اجتماعی ، ارجاع و موارد دیگر ) طبقه بندی کنید . اما هنگامی که شما در حال اجرای کمپین های تبلیغاتی هستید ، کمپین های بازاریابی ایمیل یا تبلیغات رسانه های اجتماعی ، شما نیاز به پیگیری کمپین ها به صورت دقیق دارند .

این جایی است که پیگیری UTM به کار شما می آید !!!!!

پیگیری سطح کمپین به شما اجازه می دهد تا دقیقا ببینید که کدام ایمیل ، تبلیغ یا ارتباط خاص تماس به شما کمک می کند تا ترافیک بیشتری را دریافت کنید .

MonsterInsights برای ساختن لینک های UTM کار شما را راحت میکند . با یک سازنده URL تبلیغاتی رایگان ، بنابراین می توانید گزارش های دقیق تر دریافت کنید :

این برچسب ها شامل پارامترهای تجزیه و تحلیل محلی است که توسط Google Analytics پیگیری شده و در گزارش های شما گنجانده شده است .

۶. پیگیری و بهبود کمپین های فیس بوک

آیا می دانستید که فیس بوک به شما امکان می دهد آگهی های هدفمند را به افرادی که در گذشته از وب سایت شما دیدن کرده اند ، نمایش دهید ؟ بله ، آن به عنوان بازخورد نامیده می شود . شما می توانید Facebook pixel را نصب کنید و آگهی های هدفمند را به هر کسی که در ۱۸۰ روز گذشته از وب سایت شما بازدید کرده است ، نمایش دهد .

اما این در صورتی است که شما پیکسب فیسبوک را نصب کرده باشید . به عنوان مثال ، اگر Facebook retargeting pixel را نصب کرده باشید ، فقط می توانید آگهی های خود را به افرادی که امروز و بعد از آن از وبسایت شما بازدید کرده اند نشان دهید .

حتی اگر در حال حاضر کمپین تبلیغاتی فیس بوک را اجرا نکنید ، توصیه میکنیم Facebook retargeting pixel را نصب کنید . هنگامی که شما شروع به اجرای برنامه های تبلیغاتی فیس بوک می کنید ، می توانید عملکرد تبلیغ خود را با Facebook Insights ببینید . شما همچنین می توانید پیگیری تبلیغات فیس بوک را در Google Analytics اضافه کنید .

۷. پیگیری کمپین های Google AdWords

اگر شما کمپین های PPC را با استفاده از Google AdWords اجرا می کنید ، به راحتی می توانید ببینید که چگونه تبلیغات شما در داشبورد AdWords انجام می شود . با این حال ، این گزارش فقط به شما می گوید که چگونه کاربران با تبلیغات خود ارتباط برقرار نمی کنند، بلکه آن چیزی است که بعد از آن انجام می دهند .

برای این کار ، شما یک بار دیگر به گوگل آنالیز نیاز دارید که با یکپارچگی داخلی با حساب AdWords شما همراه است. این ادغام به شما این امکان را می دهد که به راحتی پیغام های تلفنی خود را پیگیری کنید .

۸. سایت خود را با کنسول جستجوی Google نظارت کنید

Google Search Console یک مجموعه ای از ابزارهای رایگان ارائه شده توسط گوگل است تا به ناشران نگاهی به نحوه دید وبسایت خود از موتورهای جستجو نشان دهند . این اطلاعات فوق العاده مفید مانند نحوه رتبه بندی صفحات شما برای کلمات کلیدی مختلف (بیشتر در این بعد) ، عملکرد کلی سایت شما در موتور جستجو و هر گونه اشتباه Google crawler در وب سایت شما ارائه می شود .

۹. کلمات کلیدی خود را پیگیری و  دنبال کنید

کلمات کلیدی که کاربران بیشترین استفاده را از آن ها در موتورهای جستجو وارد میکنند را بررسی کنید . برای کسب ترافیک بیشتر از موتورهای جستجو ، باید دقیقا بدانید چه کلمات کلیدی بیشترین میزان ترافیک وب سایت شما را در اختیار شما می گذارد ، بنابراین می توانید بر کارهایتان متمرکز شوید .

به طور معمول ، مبتدیان به واردکردن کلمات کلیدی به صورت دستی در جستجوی Google تکیه می کنند تا ببینند آیا سایت آنها رتبه بندی می شود . این بسیار ناکارآمد است زیرا شما از هزاران کلمه کلیدی که سایت شما به آسانی رتبه بندی می شود راضی نمی شوید .

Google Search Console یک ابزار رایگان است که به شما داده های کلمات کلیدی ارزشمند را با موقعیت متوسط ارائه می دهد. شما می توانید ببینید که کدام کلمات کلیدی رتبه بالا ، نمایش های جستجو و تعداد کلیک های متوسط را دریافت می کنید .

با این حال ، تنها به شما اجازه می دهد تا اطلاعات کلمه کلیدی سایت خود را مشاهده کنید. اگر می خواهید رقبای خود را بررسی کنید ، شما به SEMRush نیاز خواهید داشت . این ابزار فوق العاده قدرتمند به جستجوگرها اجازه می دهد تا به مشاهده عمیق کلمه کلیدی داده ها برای هر وب سایت بپردازید .

۱۰. پیگیری رشد و عملکرد لیست ایمیل های شما

محبوب ترین سرویس های بازاریابی ایمیل با آمار و بینش هایی که می توانید پیگیری کنید . این گزارش ها اطلاعات مفیدی مانند نرخ باز ، میزان کلیک ، نرخ لغو اشتراک و موارد دیگر را ارائه می دهد .

شما همچنین می توانید ترافیک از کمپین های ایمیل را در گزارش های گوگل آنالیز در وب سایت خود در زیر «خرید» کمپین ها مشاهده کنید . از اینجا می توانید ببینید که چطور ایمیل خبرنامه میزان ترافیک شما را افزایش میدهد و چه کارهایی می توانید بکنید .

پیگیری اطلاعات بازاریابی ایمیل به شما کمک می کند لیست ایمیل های خود را افزایش دهید . شما می توانید فرم های ایمیل جدید ایجاد کنید ، جایگاه های فرم را تغییر دهید ، و از پاپاپ ها برای افزایش اشتراک استفاده کنید . در حالی که معیارهای بازاریابی دیگری وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید ، ما معتقدیم که این اطلاعات بازاریابی بالا هستند که هر صاحب کسب و کار باید در سایت وردپرس خود یگیری کند .

شما ممکن است بسیاری از ویژگی های MonsterInsights را ببینید و ممکن است بدانید که آیا این یک مقاله حمایت شده است یا خیر !؟!

ما به وسیله MonsterInsights  می توانیم تصمیمات مبتنی بر داده ها را ایجاد کنیم !!!!!

هدف MonsterInsights نشان داده تجزیه و تحلیل هاغ به وسیله ی آمارها است . این افزونه محبوب ترین افزونه Google Analytics برای وردپرس است . بیش از ۲ میلیون وب سایت از MonsterInsights از جمله مایکروسافت ، بلومبرگ ، Yelp، FedEx  استفاده میکنند .

اگر می خواهید کسب و کار خود را با اعتماد به نفس رشد دهید ، با MonsterInsights به راحتی می توانید این کار را انجام دهید .

ما امیدواریم که این مقاله به شما در پیگیری اطلاعات مربوط به بازاریابی وب سایت شما در تمام سایت های وردپرس کمک کند . شما همچنین می توانید با کلیک بر روی این متن آموزش های رایگان گذشته ما را نیز مطالعه فرمایید .

همچنین اگر این مطلب را پسندید امتیاز دادن به آن را فراموش نکنید .

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *