گستران وب

10 راه برای تقویت امنیت وردپرس وب سایت شما

آیا می دانستید که 30 درصد سایت های جهان را وردپرس فعال می کند؟ اگر این ارقام  واقعی باشد شما می توانید مقیاس تخریبی

تقویت امنیت وردپرس

آیا می دانستید که 30 درصد سایت های جهان را وردپرس فعال می کند؟ اگر این ارقام  واقعی باشد شما می توانید مقیاس تخریبی را که یک هکر می تواند با پیدا کردن آسیب پذیری متحمل شود و امنیت وردپرس را به خطر بیاندازد را تصور کنید.

نه تنها وب سایت های برتر، بلکه هر وب سایت نقض در امنیت به آن آسیب می رساند، و بازخوانی اطلاعات از دست رفته، رتبه بندی سایت و اطمینان از ایمنی کاربران شما، به یک وظیفه سنگین، خسته کننده و گران قیمت برای شما تبدیل می شود.

تضمین امنیت وب سایت وردپرس شما به خاطر ایمنی شما و داده های حساس و شخصی کاربران شما بسیار حیاتی است. ما 10 شیوه برتر را که شما می توانید این کار را انجام دهید،تا از وب سایت خود محافظت کنید را به شما معرفی می کنیم.

10 راه برای تقویت امنیت وردپرس وب سایت شما

راه های حفاظت از وب سایت وردپرس

نام کاربری و رمز عبور

از رمز عبور یا نام کاربری ساده استفاده نکنید. رایج ترین اشتباه کاربران وردپرس این است که اطلاعات  ورودی ساده را ایجاد می کنند. سعی کنید ترکیبی از مانند نام، تاریخ تولد یا «1234» استفاده نکنید. در عوض،ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و کاراکترهای خاص استفاده کنید.

از کارکترهای تصادفی استفاده کنید و هر چند وقت آن را نیز عوض کنید.. اگر نمیتوانید اعتبار خود را به یاد داشته باشید، آنها را در جایی از گوشی یا دفترچه یادداشتی که همیشه نگهداری می کنید، بنویسید.

نگه داشتن پلاگین ها به روز شده

وردپرس به طور منظم پلاگین های خود را برای یک دلیل بسیار مهم به روز می کند و آن برای مقابله با هر گونه مسائل امنیتی و نگرانی های دیگر و پلاگین امن تراست. از این رو، پلاگین های خود را به طور مرتب به روز نگه می دارد.

هر زمان که به روزرسانی برای افزونه در دسترس باشد، آن را بلافاصله دانلود و نصب کنید. زیرا به شما اطمینانخواهد دارد که پلاگین شما در خطر حمله نیست.

استفاده از پلاگین های امنیتی

وردپرس تعداد بسیاری از پلاگین های امنیتی را ارائه می دهد که برای اطمینان از ایمنی وبسایت شما کار می کنند. این پلاگین ها از حملات مختلف جلوگیری می کند و همچنین هرکسی اقدام به هک سرور شما بکند را به شما اطلاع می دهد .

این افزونه های امنیتی به شما این امکان را می دهند که ایمنی و اقدامات احتیاطی بیشتری برای امنیت وب سایت خود داشته باشید.

همیشه وب سایت خود را پشتیبان گیری کنید

این یک فعالیت بسیار مهم برای محافظت از اطلاعات شما در صورت نقض امنیت است. در صورتی که وب سایت شما تمام اطلاعات خود را از دست بدهد، نسخه پشتیبان میتواند همه چیز را به آخرین نسخه پشتیبان تهیه کند. این موجب صرفه جویی در وقت و پول شما در ایجاد وب سایت شما می شود و همچنین از افتادن رتبه بتدی سایتتان جلوگیری می کند.

آیا می دانستید که شرکت ها بعد از اینکه وب سایت هایشان سقوط کردند، از کار بیرون آمده اند کارشان تعطیل شد؟، زیرا داده های خود را پشتیبانی نمی گرفتند؟ غیر ممکن است که دوباره یک وب سایت را از ابتدا ایجاد کنید و به رتبه بندی اصلی خود بازگردید، بنابراین پشتیبان گیری منظم ایجاد کنید.

حذف پلاگین ها و تم های مورد استفاده قرار نمی گیرتد

این فعالیت مهمی است که شما باید به طور منظم در وب سایت خود انجام دهید. وب سایت خود را تنها با آن پلاگین ها و تم هایی که استفاده می کنید به روز کنید. خلاص شدن از شر فایل هایی که استفاده نمیکنید، نه تنها سرعت سایت شما را افزایش می دهد، بلکه نگرانی های امنیتی بالقوه را نیز کاهش می دهد.

یک افزونه که فقط روی وبسایت شما نشسته است، استفاده نشده و غیرقابل تغییر است و میتواند تهدیدی برای امنیت سایت شما باشد.

استفاده از دو عامل شناسایی (2FA)

2FA یک اقدام امنیتی معمول است که نیاز به تأیید دوگانه دارد تا اجازه ورود به وب سایت شما را بدهد. اولین قدم، به طور طبیعی، نام کاربری و رمز عبور است. سپس وب سایت به گام دوم می رود، که معمولا یک کد یا پیوند را به تلفن یا ایمیل شما ارسال می کند که برای ورود به سیستم وارد می کنید. این مانع از تلاش های ورود غیرمجاز می شود.

محدودیت تلاش برای ورود

اگر یک هکر سعی در ورود به وب سایت شما داشته باشد احتمال این دارد که چندین تلاش برای به دست آوردن این ترکیب ها انجام شود. شما می توانید یک محدودیت برای تلاش های ورود خود را با نصب پلاگین ها مانند Login Lockdown، Jetpack Protect یا Limit Login attempts اضافه کنید. این امر به طور خودکار از یک کاربر برای ورود به دوره خاصی پس از یک تعداد خاص از تلاشها جلوگیری میکند.هکرها تلاش های متععدی برای ورود و خراب کردن وب سلیت شما می کنند.

ویرایش فایل ها را غیرفعال کنید

غیرفعال کردن ویرایش فایل باعث می شود مردم از دسترسی به ویرایش فایل ها جلوگیری کنند. با غیر فعال کردن قابلیت ویرایش فایل، می توانید دسترسی داشبورد را فقط به برخی افراد محدود کنید. این امر از حمله هکرها جلوگیری میکند.

استفاده از گواهینامه ssl

SSL مخفف secure socket layer است. یک گواهینامه SSL اطلاعاتی را که بین سرور و مرورگر رد و بدل می شود، رمزگذاری می کند. این اطلاعات در غیر این صورت در متن ساده موجود است که امنیت سایت شما را به خطر می اندازد. بسیاری از ارائه دهندگان گواهی رایگان SSL وجود دارد که می توانید از آن برای تضمین امنیت وب سایت خود استفاده کنید.

پنهان کردن خطاهای پی اچ پی

خطاهای PHP را می توان در انتهای وب سایت خود با اضافه کردن تعریف (‘WP_DEBUG’؛ true) نمایش داد.اگر چه برای توسعه دهندگان مفید است، شما همیشه باید این اطلاعات را برای یک وبسایت تحت پوشش عمومی پنهان کنید. این نوع داده ها می توانند توسط هکرها تغییر کند و سایتتان را خراب کند.

نتیجه گیری در مورد امنیت وردپرس

افزایش امنیت وب سایت شما به بنا دلایلی که گفته شده بسیار مهم است. وردپرس تعدادی افزونه برای محافظت از وب سایت شما فراهم می کند و اطمینان حاصل می کند که آن ها امن است. این نکات و تکنیک ها را برای جلوگیری از هک شدن سایتتان پیگیری کنید.

4.5/5 - (4 امتیاز)

https://www.gostaranweb.com

مجموعه گستران وب هدف مشخصي دارد و اعضاي تيم براي آن شب و روز تلاش ميکنند . آشنايي کاربران با دنياي متن باز وردپرس و راه اندازي کسب و کارها در بستر وردپرس يکي از اهداف هاي اصلي مجموعه گستران وب است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *