۱۰ میانبر و کلید میانبر مهم

نوشته علیرضا اسکندری از تیم گستران وب
۰

شما که همین الان مشغول خواندن این نوشته هستید در واقع کاربر کامپیوتر و اینترنت هستید پس بنابراین این ۱۰ کلید میانبر که همه باید بدانند رو حتما حتما باید بلد باشید.توصیه می کنم تا انتهای مقاله با ما باشید.شاید چندتائی شو بلد باشید چندتا رو خیلی کاربردی هستن ندونید. کلید میانبر Ctrl + C […]

شما که همین الان مشغول خواندن این نوشته هستید در واقع کاربر کامپیوتر و اینترنت هستید پس بنابراین این ۱۰ کلید میانبر که همه باید بدانند رو حتما حتما باید بلد باشید.توصیه می کنم تا انتهای مقاله با ما باشید.شاید چندتائی شو بلد باشید چندتا رو خیلی کاربردی هستن ندونید.

کلید میانبر Ctrl + C

این کلید بسیار مهم و حیاتی که اکثر کاربر ها میدونن برای کپی کردن متن انتخاب شده یا عکس و فایل و … می باشد.

کلید میانبر Ctrl + V

مثل قبلی بسیار مهم و در واقع مکمل کلید میانبر قبلی می باشد.در واقع با این کلید شما آن چیزی را که کپی کرده اید paste می کنید یا می چسبانید در محل مورد نظر شما.

کلید میانبر Ctrl + X

شبیه اولی ولی این بار برای cut کردن نه کپی کردن.

کلید میانبر Ctrl + A

برای انتخاب همه فایل ها یا متن ها و هرچیزی که وجود دارد می توانید از این کلید استفاده کنید.

کلید میانبر Ctrl + F

برای جستجو در هر کجا که هستید مثل ویندوز یا با مرورگر خود در اینترنت وب سایتی هستید یا مثلا با برنامه notepad می خواهید یک واژه را جستجو کنید و … می توانید از این کلید بسیار کاربردی و مهم استفاده کنید.

کلید میانبر Ctrl + S

برای ذخیره یا همون save کردن فایل های خود این کلید را فشار داده تا دیگر نیازی نباشد بر روی گزینه file کلیک کنید و سپس گزینه save را انتخاب کنید.

کلید میانبر Ctrl + P

حتما خودتون می دونید که برای پرینت گرفتن ازش استفاده می شود.

کلید میانبر Ctrl + Home و Ctrl + End

کلید میانبر Ctrl + Home شما را به اول و بالای صفحه می برد و کلید دومی یعنی Ctrl + End شما را به انتها و آخر صفحه می برد.

Alt + tab یا Alt + Esc

اگر از کلید میانبر Alt + tab استفاده کنید ما بین تب های باز خو و از جمله صفحه دسکتاپ در ویندوز ۷ جابه جا می شوید.

کلید Alt + Esc هم همین کارو انجام میده اما با این تفاوت که اون tab مورد نظر بالا نمیاد ولی شما در روی اون تب قرار میگیرید (یعنی اون قسمت آبی بالاش پررنگ میشه !! )

نکته : در ویندور ویستا و ۷ کلید میانبر Alt + windows key مثل Alt + tab اما با یک ظاهر گزافیکی که شما تصویری از اون صفحه هم مشاهده می کنید جابجا می شود.

نکته ۲ : اگر به همراه Alt + tab کلید shift را هم نگه دارید tab ها به عقب برمیگردن به جای این که به جلو بروند.

فلش های بالا و پایین کیبورد

این دو فلش مثل اسکرول بار شما صفحه را به بالا و پایین حرکت داده.همچنین در انتخاب فایل ها می توانید بجای موس ازش استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید