گوگل بیشتر از یک موتور جستجو

نوشته علیرضا اسکندری از تیم گستران وب
۰

شاید تعداد کمی از افراد باشند که از یک سری از قابلیت های خوده سایت گوگل(منظورم gmail,webmastertool,google map ,…نیست) بهره ببرند و ۹۹درصد افراد فقط به عنوان یک موتور جستجو ازش بهره می برند.امروز قصد دارم تا نحوه استفاده از این قابلیت ها را به شما آموزش دهم. لازم به ذکر است برای استفاده از […]

شاید تعداد کمی از افراد باشند که از یک سری از قابلیت های خوده سایت گوگل(منظورم gmail,webmastertool,google map ,…نیست) بهره ببرند و ۹۹درصد افراد فقط به عنوان یک موتور جستجو ازش بهره می برند.امروز قصد دارم تا نحوه استفاده از این قابلیت ها را به شما آموزش دهم.

لازم به ذکر است برای استفاده از این امکانات باید از نسخه انگلیسی سایت گوگل ( اگر نیست روز google in english کلیک کنید) استفاده کنید و همچنین از واژگان انگلیسی.در متن اون لغاتی که شما باید تغییر بدین درون < > قرار گرفتن.مثلا <word> که باید مثلا بنویسید tehran بجاش.

گوگل به عنوان دیکشنری

اگر چه google translate برای متن ها و سایت ها هست ولی این قابلیت ترجمه به شما نمی دهد بلکه مثل یک دیکشنری انگلیسیبه انگلیسی واژه را تعریف می کند.از کد زیر استفاده کنید.

گوگل به عنوان دانشنامه

معنی,تعریف,توضیح,تلفظ و … هر کلمه ای را که خواستید به شما میدهد فقط کافیست در گوگل این را وارد کنید.

بجای عبارت <word> هر واژه ی انگلیسی که مدنظر هست وارد کنید.

پیدا کردن فایل نه سایت

می توانید یک عبارت یا اسم آهنگ یا هرچیزه دیگه بنویسید و یک بعلاوه اضافه کنید نوع فایلی را که می خواهید وارد کنید.به صورت زیر

جای word کلمه یا جمله را که می خواهید بنویسید و جای pdf پسون فایل را که می خواهید

پیدا کردن زمان

شما می توانید ساعت مربوط به هر شهر و کشور را بدست بیارید.

نقشه ی شهر یا کشور

این قابلیت همان google map هستش اما راحت تر یه کمی !

گوگل به عنوان ماشین حساب

می توانید مثل یک ماشین حساب از گوگل کار بکشید!

مبدل واحد گوگل

برای تبدیل اینچ به سانت و … و هر واحده دیگر می توانید از گوگل کمک بگیرید

google-currency-converter

بجای<number> عدد اولیه و سپس واحدی که مبدا هست بجای <first-currency> سپس بنویسید to بعدش واحد دوم رو بجای <second-currency> بنویسید.مثل شکل بالا

آب و هوای شهرها

شاید براتون خیلی جالب باشه ی موردش.من می خواستم بدونم درست کار می کنه یانه مثلا تهرانو زدم (الان اینجا ابریه)درست نشون داد.دمای هوا رو هم می زنه.

google-weather

بجای <city> اسم شهر مثلا tehran بنویسید.

اطلاعات پرواز

این یکی هم جالبه ها !! اسم خط هوائی و شماره پروازو بزنید اطلاعات ظاهر میشه (حالا نمی دونم برای پرواز های ایران هست یا نه!!) برای همین شاید فقط برای مخاطبین مقیم خارج سایت گستران وب داتـ آیـ آر !! کاربرد داشته باشه.

جمعیت شهر ها

این قابلیت آمار جمعیت افراد شهر ها رو نشون میده.

google-population

 

دیدگاهتان را بنویسید