چگونه وبگردی سریع بشویم

نوشته علیرضا اسکندری از تیم گستران وب
۰

شاید شما هم مثله من از خوره های اینترنت و وبگردی باشید و اگر چندین ساعت آنلاین نباشید اون روزتون شب نمیشه (یا شایدم بازم مثله من که نصفه شبا تو نتم اون شبتون صبح نمی شه!!).خوب چرا ما که زیاد تو این سایت و اون سایت هستیم سرعت وبگردی خودمونو افزایش ندیم. چند نکته […]

شاید شما هم مثله من از خوره های اینترنت و وبگردی باشید و اگر چندین ساعت آنلاین نباشید اون روزتون شب نمیشه (یا شایدم بازم مثله من که نصفه شبا تو نتم اون شبتون صبح نمی شه!!).خوب چرا ما که زیاد تو این سایت و اون سایت هستیم سرعت وبگردی خودمونو افزایش ندیم.

چند نکته خوب و ساده و کاربردی وجود داره که واقعا تو وقت شما صرفه جوئی میشه ! و همه وب گردیتونم انجام میدید ! و شایدم اگر مشکل حجم و سرعت adsl و اینترنت دارین اون مشکلتونم ی جورایی حل شه.پس با ما باشید !

فلش ها را غیرفعال کنید

در سایت های فارسی زبان معمولا تبلیغاتی در کناره های سایت وجود داره که این ها فلش هستند و یا سایت هایی مثل آپارات یا یوتیوب برای اجرای ویدئوها از فلش استفاده می کنند.این عناصر معمولا سرعت بارگذاری سایت را کاهش می دهند و هم حجم زیادی را اینترنت شما می کشد.شدیدا توصیه می کنم که این کارو که میگم انجام دهید.

به قسمت تنظیمات مرورگر خود رفته یا همون setting.برای من که کروم هستش در قسمت privacy یک گزینه به نام content setting هستش که داخل اون دوباره گزینه ای وجود داره به نام Plug-in.حتما تنضیمات این گزینه را بر روی click to play بگذارید.یعنی هر موقع نیاز بود کلیک کنید تا اون عنصر اجرا شود.نمونه ی سایت گستران وب را در مرورگر خوده من می بینید.خیلی تو سرعت لود و بارگاری سایت تاثیر داره.

2

از مرورگر پرسرعت استفاده کنید

راستش من که یه جورایی تو کاره طراحی هستم بهترین مرورگری که سایتو به بهترین ظاهر ممکن نشون میده و خیلی استاندارده mozila firefox هستش ولی سرعت زیاد خوبی در مقایسه با گوگل کروم نداره.پرسرعت ترین مرورگر به عقیده خیلی ها گوگل کرومه پس اگر تاالان مشتریش نبودید توصیه می کنم یک بار امتحان کنید پشیمون نمی شید !!

باز کردن برگه (تب-tab) بجای پنجره جدید (window)

برای باز کردن لینک ها و یا وارد کردن آدرس های سایت های جدید برگه باز کنید و یک موقع یک پنجره جدید باز نکنید چون هم زمان بیشتری طول می کشه و هم از ظرفیت سیستم شما بیشتر استفاده می کند.

به کلید های میانبر عادت کنید !

به نظر من چند کلید خیلی مهم این هاست که واقعا من که به شخصه زیلد استفاده می کنم.

Ctrl + C –>برای کپی کردن | Ctrl + V –> برای چسباندن یا همون paste کردن

Alt + D –>آدرس بار را انتخاب می کند | Ctrl + Enter عبارت com. را به آدرس سایت وارد کرده شما اضافه می کند.

شما نیازی نیست که حتی www را وارد کنید به عنوان مثال فقط تایپ کنید yahoo و بعد Ctrl را گرفته اینتر زده.

حتما نوشته ۱۰ میانبر رو که تو پست بعدی قرار میدم توصیه می کنم مطالعه کنید .

بستن تب های اضافی

این کار در سرعت کاکرد مرورگر شما بی تاثیر نیست ولی مهم ترین تاثیرش روی مغز شماست.با این کار از یک حالت آشفتگی و سردرگمی خارج میشید و فقط سایت هایی را باز  نگه داشتین که نیاز دارین و به با تفکر باز تر به کارتون می رسید !!!

نگه داشتن رمزعبور حساب های کاربری خود در مرورگر

در ۹۹ درصد صفحاتی که شما می خواهید وارد حساب کاربری خود شوید گزینه ای به نام remember me وجود دارد که اگر مشکل امنیتی برای شما ندارد توصیه می کنم ازین قابلیت استفاده کنید تا دوباره مجبور به وارد کردن اطلاعات نشوید.

نوار ابزار ها (toolbars) ها remove کنید

نوار ابزار هایی مثل بابیلون یا رادیو و … خیلی در سرعت بالا آمدن و کاکرد مرورگر شما تاثیر داره و اونو کند می کنه.ساده باشین !!

استفاده از خوراک خوان ها (rss readers)

اگر هر رو به یک وبلاگ یا وب سایت سر می زنید تا مطالب جدید را بخوانید ما به شما می گوئیم که وقت و انرژی خودتون رو دارید به هدر میدید.به راحتی می تونید از فید یا خوراک سایت ها از مطالب جدید آنها آگاه شید و آن ها را بخوانید.این مطلب اهمیت زیادی داره و در یک پست اختصاصی باید توضیح داده بشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید