نکاتی ساده اما بسیار کاربردی در وبگردی

نوشته علیرضا اسکندری از تیم گستران وب
۰

خوب شمائی که الان دارین این مطلب منو میخونید در واقع یک وبگرد حساب میشید!! خوب حالا که شما وبگرد هستید باید چندتا نکته ساده اما خیلی کاربردی یه جورایی میشه گفت الزامی رو بدونید! نیازی به www نیست داداشه خودم وقتی می خواد یه سایتو باز کنه www رو هم می نویسه ! نیازی […]

خوب شمائی که الان دارین این مطلب منو میخونید در واقع یک وبگرد حساب میشید!! خوب حالا که شما وبگرد هستید باید چندتا نکته ساده اما خیلی کاربردی یه جورایی میشه گفت الزامی رو بدونید!

نیازی به www نیست

داداشه خودم وقتی می خواد یه سایتو باز کنه www رو هم می نویسه ! نیازی نیست.شما فقط خوده آدرس سایت رو بنویسید مثل picor یا google بعد با توجه به دامنه مثل com. و… از کلید میانبر است. Ctrl + Enter را اگر بزنید خودکار com. را به انتهای آدرس سایت وارد می کند.

سریع فیلدها را پر کنید

حتما در انجمن ها و جاهای دیگر که باید اطلاعات خودتونو وارد کنید مثل یارانه ها و یا ثبت نام کنکور سراسری!! فیلد ها را مشاهده کردید.اصلا با موس فیلد ها را جابجا نکنید.از دکمه tab استفاده کنید برای پایین اومدن فیلد یا shift + tab برای برگشتن و بالا رفتن.

در گوگل خوب سرچ کنید

خوب بعضی موقع ها شما دنبال یک مطلب و یا فایلی هستید ولی پیداش نمی کنید و به سایت ها دیگه میرید! خوب اشتباه سرچ می کنید. در سرچ کردن باید کلید واژه نوشت نه ک جمله مثلا من دنبال یک آهنگ از استاد اصفهانی هستم.

سرچ کردن غلط : دانلود آهنگ مرو ای دوست از استاد اصفهانی

سرچ کردن درست : مرو ای دوست اصفهانی

نیازی نوشتن دانلود نیست چون که همه آهنگو دانلود می کنن کسی تو سایت گوش نمیده !! نیازی به استاد نیست ! از استفاده از حرف های اضافه “از” “در” “برای” و … شدیدا خودداری کنید.فقط فقط کلیدواژه مهم

کلید های میانبر مرورگره خودتونو بدونید

خیلی مهمه که از کلید های میانبر استفاده کنید تا دستی با موس برید رو چیزی کلیک کنید (تازه اونم کلی باید پیداش کنید)!!

مثلا alt + d شما ره به آدرس بار میبره , کلید F۵ صفحه شما را رفرش میکند , alt + shift زبان نوشتن شما رو عوض میکند , اگر انگلیسی تایپ می کنید اگر shift را بگیرید و هر حرفی رو بزنید حروف بزرگ تایپ می کند دیگر نیازی به caps lock نیست. Ctrl + C برای کپی کردن و Ctrl + V هم برای چسباندن(paste) رو هم حتما می دونید !

افزونه (plugin) و add-on های مرورگر

این دوتا چیز می تونه کمک کننده باشه.مثلا من خودم یک افزونه برای حذف تبلیغات اینترنتی معرفی کردم قبلا.همچنین مطمئن باشد این پلاگین ها به روز و آخرین نسخه باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید