نمایش عکس پروفایل گوگل پلاس در نتاج جستجو در گوگل

نوشته علیرضا اسکندری از تیم گستران وب
۰

حتما در هنگام جستجو در موتور جستجو گوگل در کنار بعضی از نتایج جستجو علاوه بر عنوان و آدرس و توضیحات سایت مورد نظر عکس پروفایل گوگل پلاس نویسنده اون سایت و یا مطلب به نمایش در میاد.امروز قصد دارم آموزش ظاهر شدن عکسه پروفایلتون در گوگل پلاس در نتایج جستجوی گوگل را آموزش دهم. […]

حتما در هنگام جستجو در موتور جستجو گوگل در کنار بعضی از نتایج جستجو علاوه بر عنوان و آدرس و توضیحات سایت مورد نظر عکس پروفایل گوگل پلاس نویسنده اون سایت و یا مطلب به نمایش در میاد.امروز قصد دارم آموزش ظاهر شدن عکسه پروفایلتون در گوگل پلاس در نتایج جستجوی گوگل را آموزش دهم.

ساخت اکانت گوگل پلاس

به گوگل پلاس رفته و برای خودتون همراه با جیمیلی که دارین اکانت گوگل پلاس بسازید.سپس یک عکس پروفایل برای خودتان قرار دهید.

روش اول-معرفی نویسنده از طریق لینک

طبق راهنمای خوده گوگل (که خوده این مقاله ترجمه همین آموزش هست) دو روش برای این کار وجود دارد.به نظر من این روش آسون تره که م اول آوردمش ولی در خوده آموزش گوگل دوم اومده !

گام اول )

مثله زیر یک لینک از سایت خود به پروفایل گوگل پلاس خود بدهید.در ادامه یک مثال هم آوردم.

به عنوان مثال :

دقت کنید این مقدار ?rel=author حتما باید وجو داشته باشد.

گام دوم )

باید یک لینک از پروفایل گوگل پلاس به سایت خودتون بدهید به شیوه زیر : به بخش contributor to رفته سپس گزینه add custom link را زده و آدرس سایت خودتونو وارد کنید.اگر دوست داشتید منوی کشویی را باز کنید و تنظیمات این که به چه کسانی به نمایش در بیاد را کامل کنید.در آخر گزینه save را بزنید. در آخر می توانید از طریق این لینک تنظیمات مربوط به این که گوگل چه اطلاعاتی از نویسنده را می تواند استخراج کند را وارد کنید.

روش دوم – لینک کردن محتویات از طریق ایمیل

گام اول )

باید یک ایمیل با دامنه خود (مثلا admin@doctorwp.com) داشته باشید.

گام دوم )

باید هر نوشته یا مطلبی که در سایت قرار می دهید عنوانی مثلا مثل “By Arash Heidari” یا “Author: Arash Heidari” داشته باشد تا گوگل بتواند تشخیص بدهد شما نویسنده مطلب هستید (برای همین پیشنهاد کردم که روش اوا آسون تره!! )

گام سوم )

ایمیل خود را در صفحه authorship وارد کنید سپس ایمیل شما در قسمت contribute to نمایان خواهد شد.

گام چهارم )

مثله روش قبل می توانید از طریق این لینک تنظیمات مربوط به این که گوگل چه اطلاعاتی از نویسنده را می تواند استخراج کند را وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید