چگونه یک صفحه از وردپرس را از دید گوگل مخفی کنیم

نوشته احمد عشوریان از تیم گستران وب
۰

اخیراً یکی از کاربران پرسیده بودند چطوری میتونیم یک صفحه وردپرس را از دید گوگل مخفی کنیم ؟ در برخی موارد شما نیاز دارید صفحه ای رو برای حفظ حریم خصوصی از دید گوگل مخفی نگه دارید تا از دسترسی برخی کاربران و بازدید کنندگان جلوگیری کنید. در این مقالع به شما نشان خواهیم داد […]

اخیراً یکی از کاربران پرسیده بودند چطوری میتونیم یک صفحه وردپرس را از دید گوگل مخفی کنیم ؟ در برخی موارد شما نیاز دارید صفحه ای رو برای حفظ حریم خصوصی از دید گوگل مخفی نگه دارید تا از دسترسی برخی کاربران و بازدید کنندگان جلوگیری کنید. در این مقالع به شما نشان خواهیم داد چگونه یک صفحه وردپرس را از دید گوگل بدون این که تاثیری در سئوی سایت شما داشته باشد مخفی کنیم.

مخفی کردن یک برگه یا نوشته وردپرس از دید گوگل

موتورهای جستجو مثل گوگل به صاحبان وب سایت ها اجازه می دهند مانع نمایش دادن محتوا در نتایج جستجو شوند. شما می توانید به راحتی با استفاده از متاتگ های HTML یا از طریق فایل robots.txt این کار را انجام دهید.

به شما نشان خواهیم داد چگونه از طریق این دو روش این کار را عملی کنید. انتخاب با شماست که کدام یک بهترین روش برای شما خواهد بود.

روش اول:پنهان سازی یک برگه از وردپرس از دید موتور های جستجو با استفاده از Yoast SEO

این روش آسان تر بوده و به کاربران مبتدی پیشنهاد میشود.

اولین چیزی شما نیاز دارید نصب و فعال سازی پلاگین Yoast SEO می باشد .

در مرحله بعد ، شما باید مطلب یا برگه ای که می خواهید از دید موتورهای جستجو پنهان کنید ویرایش کنید. به قسمت جعبه متا Yoast SEO در زیر ویرایشگر متن وردپرس رفته و بر روی دکمه تنظیمات پیشرفته کلیک کنید.

yoastseonoindex

این قسمت به شما این امکان را میدهد تا تا تگ رباتها را در صفحات یا مطالب وب سایت خود اضافه کنید. با استفاده از تگ روبات ها ، شما می توانید به موتورهای جستجو بگویید که صفحه ای را دنبال و شاخص گذاری نکنند.

اول باید گزینه noindex را از منوی بازشونده که در کنار Meta robots index وجود دارد انتخاب کرده و پس از آن بر روی گزینه nofollow که در کنار Meta robots follow قرار دارد کلیک کنید.

الان می توانید نوشته یا برگه خود را ذخیره یا منتشر کنید.

افزونه Yoast SEO کد زیر را در صفحه یا نوشته شما اضافه خواهد کرد.

<meta name=”robots” content=”noindex,nofollow”/>

این خط کد به سادگی به موتورهای جستجو می گوید که که این نوشته یا برگه را دنبال نکرده یا شاخص گذاری نکند.

در روز های آتی با ادامه این آموزش در خدمت شما خواهیم بود

دیدگاهتان را بنویسید