گستران وب

وجود ابزارهایی برای جستجو در وب سایت هایی که تحت وردپرس کار می کنند بسیار مفید می باشد که به کاربرانتان این امکان را خواهد داد تا مطلبی که مد نظرشان است و با توجه به آن وارد وب سایت شما شده اند را به راحتی پیدا کرده و از آن استفاده کنند .
اما گاهی دیده شده است که برخی از کاربران نیاز به غیر فعال سازی این بخش ( موتو جستجو داخلی وب سایت ) نمایند تا کاربران قادر نباشند تا اقدام به جستجو در سایت نمایند .
در این مقاله تیم گستران وب قصد دارد تا افزونه ایی را به شما معرفی کند تا به وسیله ی آن قادر باشید قسمت جستجو د روب سایت تحت وردپرس خود را غیر فعال کنید که شما از دوریق قادر به این کار می باشید یکی هک وردپرس و دیگری افزونه ایی برای این کار می باشد . در ادامه با ما همراه باشید .

آموزش غیرفعال سازی جستجو در وردپرس با افزونه Disable Search

افزونه Disable Search یک افزونه حرفه ای و کاربردی برای وردپرس می باشد که توسط آن قادر به غیرفعال سازی بخش جستجو در سایت وردپرسی خود خواهید بود و توسط آن می توانید ابزار جستجوی داخلی سایت خود را غیرفعال نمایید. برای استفاده از این افزونه ابتدا از طریق بخش افزودن افزونه در بخش پیشخوان وردپرس و یا مخزن وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن نمایید. پس از نصب افزونه نیاز به هیچگونه تنظیمات خاصی نخواهید داشت و به صورت خودکار قابلیت جستجوی مطالب از کاربران گرفته خواهد شد.

کد غیرفعال سازی جستجو در وردپرس

استفاده از افزونه ها در وردپرس ممکن است معقول نباشد و فشار زیادی را بر سرور تحمیل نماید؛ از این رو ممکن است کاربرانی بخواهد با استفاده از کد چنین کاری را انجام دهند که در این بخش کد غیرفعال سازی جستجو در وردپرس را برای شما کاربران وردپرسی آماده نموده ایم:

function mrcode_filter_query( $query, $error = true ) {
  if ( is_search() ) {
  $query->is_search = false;
  $query->query_vars[s] = false;
  $query->query[s] = false;
 
  // show error
  if ( $error == true )
  $query->is_۴۰۴ = true;
  }
}
 
add_action( 'parse_query', 'mrcode_filter_query' );
add_filter( 'get_search_form', create_function( '$a', "return null;" ) );

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *