اجرا کد php در ابزارک و مطالب وردپرس Widget and Posts

نوشته احمد عشوریان از تیم گستران وب
۰

ویجت یا ابزارکهای وردپرس برای مدیریت راحت تر قالب مورد استفاده قرار می گیرند تا وبمستران بتوانند بدون ویرایش و کدنویسی اجزاء مختلف پوسته را کنترل کنند. برای نمایش بخش ابزارک در پیشخوان وردپرس نیاز است در هنگام طراحی قالب وردپرس قابلیت پشتیبانی از ابزارک توسط طراح به پوسته افزوده شود همچنین بخشهایی از قالب […]

ویجت یا ابزارکهای وردپرس برای مدیریت راحت تر قالب مورد استفاده قرار می گیرند تا وبمستران بتوانند بدون ویرایش و کدنویسی اجزاء مختلف پوسته را کنترل کنند. برای نمایش بخش ابزارک در پیشخوان وردپرس نیاز است در هنگام طراحی قالب وردپرس قابلیت پشتیبانی از ابزارک توسط طراح به پوسته افزوده شود همچنین بخشهایی از قالب که امکان قرار دادن ابزارکهای متفاوت در آن وجود دارد تعیین و ایجاد شوند. معمولا ویجتها توابع آماده را نمایش می دهند یعنی یکی از ابزارکهای موجود را انتخاب می کنیم و با کشیدن و رها کردن آن در بخش مورد نظر نتیجه و خروجی ابزارک را در پوسته مشاهده می کنیم حال اگر قصد نمایش نتیجه حاصل از کوئری و کد php را دارید می توانید از افزونه اجرا کد php در ابزارک و مطالب وردپرس Widget and Posts استفاده کنید. در این مطلب از گستران وب دو افزونه کاربردی برای افزودن کد php و نمایش کوئری در ابزارک و مطالب وردپرس معرفی می شود پس تا انتها همراه گستران وب باشید.

احتمالا با مشکل عدم اجرای کدهای پی اچ پی در ابزارک وردپرس برخورد کرده اید در این حالت توابع و کوئری ها در ابزارکی مانند ابزارک متنی افزوده می شوند اما به جای نمایش نتیجه حاصل از اجرای query دقیقا همان کدها در پوسته نمایش داده می شوند دلیل این خطا عدم پشتیبانی ابزارک متنی وردپرس از کدهای php است، این ویجت تنها امکان نمایش متن و کد html را دارد. برای رفع مشکل از افزونه PHP Code Widget استفاده می کنیم پس از نصب و فعال سازی پلاگین ابزارکی با همین نام در بخش ویجتهای وردپرس افزوده می شود که با کشیدن و رها کردن آن در بخش مورد نظر می توانیم کد و توابع php را در آن قرار دهیم سپس نتیجه را در پوسته مشاهده کنیم مثلا می توانیم کوئری نمایش مطالب یک دسته خاص را در ابزارک قرار داده تا آخرین مطالب آن دسته را در پوسته نمایش دهیم.

احتمال دارد بخواهید در بخشی از مطلب یا برگه سایت تان کدی را اجرا کنید که مثلا تاریخ و ساعت روز را نمایش دهد و یا جدیدترین مطالب دسته ای خاص را در بین نوشته های سایت به نمایش بگذارید به طور پیش فرض با قرار دادن کدهای php در ویرایشگر متنی یا دیداری وردپرس دقیقا همان کدها در سایت نمایش داده می شوند یعنی کدها اجرا و نتیجه نهایی تولید نمی شود، برای ایجاد این قابلیت می توان از افزونه Insert PHP استفاده کرد پس از نصب و فعال سازی افزونه براحتی می توانید با قرار دادن کدهای پی اچ پی در بین میانبرهای تعیین شده توسط افزونه نتیجه حاصل از اجرای کدها را مطلب یا برگه مشاهده کنید.از کد میانبر [insert_php] به جای عبارت شروع <?php و از شورت کد [/insert_php] به جای عبارت پایانی ?> استفاده می کنیم و بین آنها کوئری مان را کپی می کنیم.
یکی از کاربردهای جالب این پلاگین امکان نمایش تبلیغات بنری و متنی در بین متن نوشته ها می باشد. صفحه افزونه Insert PHP در مخزن

توسط دو افزونه اجرا کد php در ابزارک و مطالب وردپرس می توانید براحتی این قابلیت کاربردی را ایجاد کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید