آپلود فایل توسط کاربر و بازدیدکنندگان در وردپرس Wp File Upload

نوشته احمد عشوریان از تیم گستران وب
۰

وردپرس با دارا بودن پلاگین های کاربردی امکان طراحی سایت با موضوعات مختلف را مهیا می کند مدتهاست دیگر از وردپرس فقط به عنوان سیستم مدیریت محتوای وبلاگ یاد نمی شود و تمام وبمستران از قدرت بالای آن برای مدیریت سایتهای بزرگ آگاه هستند یکی از قابلیتهای جالب و کاربردی امکان آپلود فایل در وردپرس […]

وردپرس با دارا بودن پلاگین های کاربردی امکان طراحی سایت با موضوعات مختلف را مهیا می کند مدتهاست دیگر از وردپرس فقط به عنوان سیستم مدیریت محتوای وبلاگ یاد نمی شود و تمام وبمستران از قدرت بالای آن برای مدیریت سایتهای بزرگ آگاه هستند یکی از قابلیتهای جالب و کاربردی امکان آپلود فایل در وردپرس توسط کاربر و بازدیدکنندگان Wp File Upload با استفاده از افزونه یا پلاگین می باشد این امکان بیشتر برای سایتهایی که قصد دریافت اطلاعاتی مانند: تصویر ، فیلم ، فایل صوتی و موسیقی ، رزومه کاری کاربر جهت استخدام و … را دارند مناسب می باشد. در این مطلب از گستران وب قصد معرفی چند پلاگین آپلود فایل در وردپرس توسط بازدید کننده را داریم پس تا انتها همراه ما باشید.

اولین پلاگین Front end file upload and manager Plugin می باشد که توسط آن امکان بارگذاری فایل توسط کاربران عضو وردپرس با فرمت های مختلف میسر می شود، فایلهای ارسالی توسط مدیر قابل مشاهده و استفاده هستند در واقع توسط این افزونه می توان فایل و اطلاعات مورد نیاز را در محیطی امن و از طریق رابط کاربری یا قالب وردپرس از کاربران دریافت کرد. برخی از امکانات افزونه عبارتند از: امکان تغییر نام دکمه ارسال فایل، قابلیت تعیین رنگ زمینه و رنگ متن فرم آپلود فایل، امکان تعیین فرمت مجاز و حداکثر فایل قابل آپلود، تعیین متن پیام برای ارسال موفقیت آمیز یا بروز خطا در ارسال فایل، کاربران امکان مدیریت و ویرایش فایلهای آپلود شده را از طریق ورود به پیشخوان وردپرس دارا می باشند و … پس از نصب و فعال سازی افزونه برای نمایش فرم آپلود فایل برگه ای تازه بسازید و پس از نوشتن توضیحات لازم کد میانبر [nm-wp-file-uploader] را در محل مورد نظر قرار دهید و منتشر کنید همچنین می توانید در نوشته های نیز از کد میانبر افزونه استفاده کنید.

از برترین افزونه های آپلود وردپرس می توان به WordPress File Upload اشاره کرد توسط این پلاگین می توان سیستم قدرتمند بارگذاری فایل ساخت. در این افزونه کاربران نیازی به عضویت در وردپرس ندارند و براحتی می توانند فایل مورد نظر را انتخاب و بارگذاری کنند. با استفاده از کد میانبر [wordpress_file_upload] در هر قسمت از قالب وردپرس می توان فرم آپلود فایل را نمایش داد. از مزایای افزونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کدنویسی استاندارد HTML و سازگار با موبایل و تبلت
  • امکان نمایش فرم در نوشته، برگه، ستون کناری سایت با استفاده از ابزارک
  • پشتیبانی از فیلدهای چک باکس، دراپ داون dropdown و …
  • امکان تعریف و انتخاب پوشه و شاخه های متفاوت برای آپلود فایل
  • نمایش نوار آپلود progress bar در هنگام ارسال فایل
  • قابلیت تعیین پیامهای هشدار متفاوت
  • امکان آپلود انواع فایلهای صوتی و تصویری و عکس
  • تمام مراحل آپلود به صورت Ajax می باشد.
  • و …

توسط هر کدام از افزونه های بالا در طراحی قالب وردپرس می توانید امکان دریافت فایل و تصویر از کاربر را فراهم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید