آموزش ساخت بسته نصبی وردپرس + فیلم آموزشی

نوشته احمد عشوریان از تیم گستران وب
۳

سلام به دوستان وردپرسی گستران وب با یکی از آموزش های کاربردی در وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم . در اکثر قالب های حرفه ای که توسط گستران وب منشتر میشود . یک بسته نصبی به همراه دارد شاید برایتان جالب باشد که نحوه ایجاد این گونه بسته های نصبی چگونه است ؟ ما […]

سلام به دوستان وردپرسی گستران وب

با یکی از آموزش های کاربردی در وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم . در اکثر قالب های حرفه ای که توسط گستران وب منشتر میشود . یک بسته نصبی به همراه دارد شاید برایتان جالب باشد که نحوه ایجاد این گونه بسته های نصبی چگونه است ؟ ما تو این آموزش به ۲ شکل تصویری و ویدئویی به این موضوع می پردازیم پس تا پایان با ما همراه باشید .

توضیح کوتاه در باره بسته نصبی وردپرس

بسته نصبی به صورت یک فایل Zip است که محتویات آن شامل : تمام افزونه ها ، قالب ها ، تمام محتویات وردپرس و دیتابیس می باشد . شما میتوانید با داشتن بسته نصبی خیلی راحت و سریع یک سایت دیگه بر روی هاست جداگانه ایجاد کنید .

بطور کلی با بسته نصبی وردپرس شما با یک کلیک وردپرس ، قالب ، افزونه ها و دیتابیس سایت را ایجاد خواهید کرد.

 

آموزش ساخت بسته نصبی وردپرس

قدم اول : برای ساختن یک بسته نصبی نیاز به افزونه به نام Duplicator دارید که برای نصب این افزونه باید از قسمت افزونه ها و زیر مجموعه آن افزودن کلیک کرده و آن را از قسمت جستجو , جستجو کرده و duplicator را نصب و فعال سازی کنید.

و بعد نصب و فعال سازی افزونه باید به قسمت Duplicator و زیر مجموعه بسته های نصبی رفت مانند تصویری که زیر می بینید :

قدم دوم بعد از رفتن به قسمت بسته های نصبی یک صفحه مانند صفحه زیر برای شما نمایان نمی شود که باید بر روی ایجاد بسته نصبی کلیک کرد.

قدم سوم : بعد از کلیک بر روی ایجاد بسته نصبی یک صفحه مانند صفحه زیر نمایش داده می شود که باید نام بسته نصبی را بنویسید. بعد از نوشتن نام بسته نصبی بر روی ادامه کلیک کنید. برای یادگیری بیشتر به تصویر زیر نگاهی کنید :

قدم چهارم : بعد از کلیک بر روی ادامه به یک صفحه ای مانند تصویر زیر بر می خورید که در حال پیدا کردن پوشه و افزونه های قالب سایت شماست.

در تصویر بالا در حال اسکن و پیدا کردن پوشه ها و فایل های سایت شماست.

بعد از اسکن و پیدا کردن پوشه های قالب باید رفت به سوی صفحه ای که بتوانید ببیند که آیا بسته نصبی ما خطا یا ارور دارد یا نه برای یک همچنین مواردی اگر همه نوشته ها Good باشد یعنی خوب و اگر غیر از این باشد قسمتی از بسته نصبی شما مشکل دارد.

قدم پنجم : بعد از طی این موارد باید برای ساخت بسته نصبی باید بعد از اسکن کردن و دیدن خطا ها و یا دیدن حرف Good که یعنی خوب بعد باید بر روی ایجاد بسته کلیک کنید مانند تصویر زیر :

بعد از کلیک بر روی ایجاد بسته یک صفحه ای مانند صفحه زیر نمایان می شود که در حال جمع آوری و ساختن بسته نصبی می باشد.

قدم پایایی : بعد طی مرحله بالا به یک صفحه دانلود بر می خورید که بسته نصبی ساخته شده است و موقع دانلود آن که یک فایل Zip است و یک نصب کننده به نام installer.php که برای دانلود آن دو باید بر روی آرشیو بسته نصبی و نصب کننده کلیک کرد.

 

 

حالا کافیست بسته نصبی خودتون رو روی هر وبسایتی که دوست دارید نصب کنید. آموزش نصب بسته های نصبی رو هم از اینجا ببینید.

 

فیلم آموزشی ساخت بسته نصبی وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید
علی سه شنبه , ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ پاسخ

ممنون از آموزش زیباتون ..

احمد عشوریان سه شنبه , ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ پاسخ

شما لطف دارید دوست عزیز

[…] سایتتون همانند دمو یا پیشنمایش بالا بیاوردید . در مورد ساخت بسته نصبی به صورت آموزش ویدئویی در آموزش های قبل به آن پرداختیم ، امروز آموزش اجرا کردن […]