نمایش مطالب دارای برچسب دلخواه در وردپرس

نوشته احمد عشوریان از تیم گستران وب
۰

همینطور که می دانید وردپرس نیز مانند تمام سیستم های مدیریت محتوای دیگر امکان استفاده از برچسب برای مطالب را فراهم می کند تا بتوانید تعدادی تگ مرتبط با موضوع پست تان برای هر نوشته بنویسید. هرچند مدتی است که موتورهای جستجوگر مانند گوگل اعلام کرده اند که دیگر برچسبها تاثیری در رتبه و دریافت […]

همینطور که می دانید وردپرس نیز مانند تمام سیستم های مدیریت محتوای دیگر امکان استفاده از برچسب برای مطالب را فراهم می کند تا بتوانید تعدادی تگ مرتبط با موضوع پست تان برای هر نوشته بنویسید. هرچند مدتی است که موتورهای جستجوگر مانند گوگل اعلام کرده اند که دیگر برچسبها تاثیری در رتبه و دریافت ورودی از آنها را ندارند اما در وب فارسی هنوز شاهد پیشرفت سایتهایی هستیم که به تعداد زیاد از تگ در هر مطلب استفاده می کنند. در این مطلب از گستران وب قصد معرفی کد نمایش مطالب دارای برچسب دلخواه در وردپرس را داریم تا بتوانید در کدنویسی و طراحی قالب وردپرس وب سایت تان از آن برای ایجاد بخشهای متفاوت و دلخواه استفاده نمایید، پس تا پایان همراه ما باشید.

 

اگر می خواهید در بخشی از پوسته سایت آخرین و جدیدترین مطالب یا نوشته های تصادفی و اتفاقی دارای برچسب خاص را نمایش دهید می توانید از کوئری زیر استفاده نمایید. در این مثال می خواهیم آخرین مطالب دارای برچسب وردپرس را نمایش دهیم که می توانید با تغییر متغییر tag به نام تگ مورد نظر از آن استفاده نمایید. اگر قصد نمایش مطالب به صورت تصادفی را دارید باید مقدار متغییر orderby را برابر با rand قرار دهید.

در مثال بالا تنها عنوان و لینک مطلب نمایش داده می شود که می توانید با تغییر توابعی که داخل تگ li لیست قرار دارند امکانات بیشتری به کوئری اضافه کنید وبا اختصاص دادن استایل css مناسب با پوسته وردپرس تان آنرا زیباتر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید