کد نمایش جدیدترین نظرات ارسالی در مطالب وردپرس

نوشته احمد عشوریان از تیم گستران وب
۰

یکی از مهم ترین اجزاء هر قالب وردپرسی بخش ارسال دیدگاه یا نظر در مطالب است که عموما در انتهای مطلب قرار می گیرد و از بازدیدکننده و کاربر می خواهد نظرش را راجع به نوشته ای که مطالعه کرده با دیگران به اشتراک بگذارید از امکانات جالب بخش دیدگاه های وردپرس می توان به […]

یکی از مهم ترین اجزاء هر قالب وردپرسی بخش ارسال دیدگاه یا نظر در مطالب است که عموما در انتهای مطلب قرار می گیرد و از بازدیدکننده و کاربر می خواهد نظرش را راجع به نوشته ای که مطالعه کرده با دیگران به اشتراک بگذارید از امکانات جالب بخش دیدگاه های وردپرس می توان به قابلیت نمایش آواتار و نام نویسنده دیدگاه، تاریخ و زمان دقیق نوشتن نظر ، امکان پاسخگویی به نظر دیگر کاربران و … اشاره کرد. در هنگام طراحی قالب وردپرس می توان با در نظر گرفتن بخشی برای نمایش جدیدترین یا آخرین دیدگاه های ارسالی در نوشته های وردپرس حس زنده و بروز بودن سایت را در بازدیدکنندگان القاء کرد برای این منظور می توان از ابزارک یا کد نمایش جدیدترین دیدگاه و نظرات وردپرس استفاده کرد در این مطلب کد و توابع به همراه کوئری یا حلقه نمایش دیدگاه های وردپرس معرفی خواهد شد پس تا پایان همراه گستران وب باشید.

اگر قالب وردپرس تان از ابزارک پشتیبانی می کند می توانید براحتی با قرار دادن ابزارک آخرین دیدگاه های وردپرس در محل مورد نظرتان قابلیت نمایش جدیدترین نظرات را در سایت تان ایجاد کنید، اما ابزارک اطلاعات زیادی را نمایش نمی دهد و تنها به نمایش نام نظر دهنده به همراه خلاصه ای از دیدگاه اکتفا می کند اگر می خواهید اطلاعات کاملتری در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید می توانید براحتی از کدهای زیر استفاده کنید.
ابتدا از فایل فانکشن پوسته تان پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل فانکشن را جایگزین کنید سپس کد نمایش جدیدترین دیدگاه های وردپرس زیر را در فایل functions.php قالب وردپرس تان کپی کنید.

در کد نمایش جدیدترین دیدگاه به طور پیشفرض متغییر posts برای نمایش تعداد دیدگاه ها و size برای تعیین تعداد کاراکتر هر دیدگاه تعریف شده اند اگر کد را بدون تغیر مورد استفاده قرار دهید می توانید الاوه بر نام نویسنده نظر ، آواتار نویسنده دیدگاه ، لینک به دیدگاه ارسال شده ، خلاصه ای از دیدگاه و تاریخ ارسال دیدگاه را نمایش دهید. جهت فراخوانی تابع بالا از کد زیر در محل مورد نظر از قالب وردپرس استفاده کنید.

 

می توانید با تغییر مقادیر ۵ و ۲۵ که به ترتیب نشانگر تعداد دیدگاه و تعداد کلمات خلاصه مطلب می باشد میزان نمایش دیدگاه ها و کاراکتر خلاصه مطلب را تعیین کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه Comments in WordPress در وردپرس مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید