• واحد پشتیبانی : 01154238985

تغییرات بزرگ برای تلفن های همراه هوشمند در خاورمیانه

دسته‌بندی‌ها: اخبار سایت,اخبار فناوری و تکنولوژی نوشته شده در 07 فرو 1397 بازدید : 850

تجزیه و تحلیل جدید نشان می دهد صنعت تلفن همراه در خاورمیانه در دوره ای از تغییرات سریع است و تا اواسط دهه آینده احتمالا دچار تغییر و تحولی عظیم می شود .

براساس دو گزارش اخیر ، که جداگانه توسط GSMA و تحقیقات و مشاوره کسب و کار منتشر شده است ، تلفن همراه در منطقه بر پایه دوران جدیدی استوار است که از طریق در دسترس بودن فن آوری های جدید ، تحول رفتار مصرف کننده و موارد مشابه در حال تغییر است .

سیاست های کشور های منطقه و شرکت های ارائه دهتده سرویس های مخابراتی از جمله چیزهایی است که باعث به وجود آمدن این تغییرات شده است .

سیر تکاملی : تلفن های همراه هوشمند

در یک سطح بسیار گسترده ، فرصت های بسیار بزرگی برای رشد وکسب درآمد در اختیار بسیاری قرار گرفت که به شدت در حال رشد هستند ؛ و همچنین در خدمات دیجیتالی مانند M2M / IoT، خدمات مالی تلفن همراه ، محتوا و رسانه های دیجیتال، [و همچنین] خدمات ICT سازمانی است .

میت رید رهبر Ovum ، خاورمیانه و آفریقا در یک گزارش اخیر نوشت : این مناطق(بازار) تکنولوژی بازار را خنثی خواهند کرد، و با توجه به افزایش رشد درآمد، نیاز به تلفن های همراه برای رسیدگی به این مناطق را نشان می دهد .

Ovum نشان می دهد که چگونه Etisalat ، Ooredoo و STC رشد درآمد سالانه بین یک تا دو درصد افزایش یافته و درآمد سالیانه گروه Zain در سال 2016 به میزان 4 درصد کاهش یافته است .

براساس پیش بینی های Ovum ، درآمد صوتی تلفن همراه در منطقه از 25.34 میلیارد دلار در سال 2016 به 17.30 میلیارد دلار در سال 2022 کاهش خواهد یافت و درآمد پیامک نیز از 3.94 میلیارد دلار در سال 2016 به 2.41 میلیارد دلار در سال 2022 کاهش خواهد یافت .

در مقابل، آنها خاطرنشان می کنند که “درآمد تلفن همراه غیر SMS در خاورمیانه پیش بینی می شود که از 15.91 میلیارد دلار در سال 2016 به 32.03 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش یابد”.

چالش ها : دسترس پذیری ، دسترسی ، و ارتباط

با وجود این ، استفاده از گوشی های هوشمند چشمگیر است ، پذیرش این فناوری در منطقه ، در حال حاضر کمتر از نرخ پذیرش میانگین 53 درصد است . Ovum می گوید برای بسیاری از افراد خدمات مخابراتی به راحتی و  مقرون به صرفه نیست و این فقط مربوط به روستاها نیست بلکه در بعضی از نقاط شهر ها هم همین مشکل هست .

به گفته این شرکت، تا سال 2020، GSMA پیش بینی می کند که تقریبا سهم گوشی های هوشمند در حدود 75 درصد در هر دو جهان و در خاورمیانه وجود دارد. این منطقه انتظار دارد تا اواخر دهه، 144 میلیون تلفن هوشمند اضافه شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

حال خوب

    محبوب ترین ها
متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد
  • متاسفیم , هیچ پستی پیدا نشد.