انتشار خودکار مطالب پیشنویس با افزونه Drafts Scheduler در وردپرس

نوشته علیرضا اسکندری از تیم گستران وب
۰

انتشار خودکار مطالب پیشنویس شده توسط شما در وب سایت های تحت وردپرس این امکان را برای شما فراهم می کند تا بر اساس تنظیماتی که به صورت سفارشی و کاملا دلخواه خودتان و از قبل تعیین شده به وسیله ی خودتان ، مطالبی که شما در حالت پیشنویس در وردپرس خود ذخیره می کنید […]

انتشار خودکار مطالب پیشنویس شده توسط شما در وب سایت های تحت وردپرس این امکان را برای شما فراهم می کند تا بر اساس تنظیماتی که به صورت سفارشی و کاملا دلخواه خودتان و از قبل تعیین شده به وسیله ی خودتان ، مطالبی که شما در حالت پیشنویس در وردپرس خود ذخیره می کنید با یم زمانبندی که آن هم به صورا کاملا دلخواه شما می باشد در وب سایتتان منتشر شود .
در این مقاله تیم گستران وب قصد دارد تا به شما همراهان همیشگی افزونه ایی را معرفی کند که به وسیله ی آن قادر باشید مطالبی را که به صورت پیشنویس در وب سایت تحت وردپرس خود ذخیره می کنید را بر اساس فیلتر و تنظیمات خاصی که این بار بازهم کاملا به دلخواه شما می باشد و شامل سه نوع زمانبندی است را به صورت زماندار در وب سایتتان منتشر کنید .

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Drafts Scheduler در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۲۰.۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴ را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا نوشته‌های پیشنویس وردپرس را به صورت خودکار پس از مدت زمان تعیین شده در تنظیمات افزونه در سایت منتشر کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Drafts Scheduler در بخش نوشته‌ها پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا بر اساس سه نوع تنظیمات دلخواه که می‌توانید بر روی آن اعمال کنید مطالب پیشنویس را در سایت منتشر کنید.

Post type to schedule: از این بخش تعیین کنید که نوع زمانبندی مطالب برای انتشار آنها که در حالت پیشنویس قرار دارند بر روی کدام یک از حالت‌های نوشته، برگه، محصول و یا سایر پست‌تایپ‌هایی که از آن استفاده می‌کنید باشد.

Schedule Start Date: از این بخش فرم تاریخ را تعیین کنید که افزونه برای زمانبندی کردن و انتشار مطالب پیشنویس از چه زمانی می‌تواند شروع به فعالیت کرده و اقدام به انتشار مطالب کند.

روش اول Posting order

با انتخاب این گزینه افزونه به صورت تصادفی مطالبی که در حالت پیشنویس ذخیره شده‌اند را انتخاب کرده و آنها را در سایت منتشر خواهد کرد. همانطور که از نام آن مشخص است این روش به صورت رندوم و تصادفی بوده و رویه ثابت و منظمی برای انتشار مطالب پیشنویس وردپرس وجود ندارد. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید برای این روش دو نوع حالت وجود دارد که در حالت اول انتشار پیشنویس وردپرس به صورت تصادفی خواهد بود و هربار که یک پیشنویس از نوشته ایجاد شود در سایت منتشر خواهد شد و در حالت دوم بر اساس جدیدترین ساختار پیشنویس نوشته می‌باشد.

روش دوم Post interval

در این روش به صورت زمان‌بندی شده ساعت و دقیقه را تعیین می‌کنید تا پس از ذخیره پیشنویس در وردپرس بعد از گذشت این مدت زمان پیشنویس ذخیره شده در سایت منتشر شود. در این روش نیز اولین پیش‌نویس که از نوشته ذخیره شود انتخاب خواهد شد و در هربار که محتوای شما تغییر می‌کند در ساختار زمانی تعیین شده تغییری ایجاد نخواهد شد.

روش سوم Post Randomly

در این روش می توانید تعیین کنید تا در روز چند پیشنویس منتشر شوند و در چه ساعاتی قابل انتشار خواهند بود. مشابه تصویر در فیلدهای تعیین شده تعداد پست مورد نظر بر اساس روز، هفته یا ماه را تعیین کنید تا به صورت خودکار در سایت منتشر شوند.

از بخش Randomly after نیز می‌توانید زمان انتشار نوشته را بعد از ساعت مشخص تعیین کنید تا به صورت خودکار و تصادفی منتشر شود و در بخش And before نیز می‌توانید تعیین کنید که حتما قبل از این زمان تعیین شده پیشنویس وردپرس منتشر شده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید