خانه » آموزش » افزونه محافظت از آدرس ایمیل وردپرس با Email Encoder Bundle

افزونه محافظت از آدرس ایمیل وردپرس با Email Encoder Bundle

آدرس های ایمیل می تواند برای هر وب سایت تحت وردپرسی مشکل ایجاد کند که باعث زیاد شدن حجم هرزنامه ها می شود پس محافظت از آدرس های ایمیل موضوعی بسیار مهم است . وجود نرمافزار های گوناگون باعث شده است تا در این بین نرم افزاری برای جمع آوری آدرس های ایمیل از سطح سایت ها به وجود بیاید […]

۰ 17 مرداد 1396

آدرس های ایمیل می تواند برای هر وب سایت تحت وردپرسی مشکل ایجاد کند که باعث زیاد شدن حجم هرزنامه ها می شود پس محافظت از آدرس های ایمیل موضوعی بسیار مهم است . وجود نرمافزار های گوناگون باعث شده است تا در این بین نرم افزاری برای جمع آوری آدرس های ایمیل از سطح سایت ها به وجود بیاید و بعد از آن شروع به ارسال ایمیل های اسپم بکند که برای ما این به معنی هرزنامه است .
در این مقاله تیم گستران وب قصد دارد تا افزونه ایی را به شما معرفی کند تا به وسیله ی آن قادر باشید ایمیل های موجود در وردپرس خود را اینکد کنید تا نرم افزارهایی که در باا به آن اشاره کردیم نتوانند اقدام به بررسی صفحات و جمع آوری ایمیل از وب سایت شما بکنند .

محافظت از آدرس ایمیل وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Email Encoder Bundle در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۲۰.۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴.۷ را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا آدرس ایمیل موجود در صفحات سایت خود را اینکد کرده و آنها را در برابر هرزنامه محفوظ کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Email Encoder Bundle در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید تنظیمات محافظت از ایمیل خود را به شکل زیر سفارشی سازی کنید.

تنظیمات main settings

Choose what to protect: در این بخش قادر خواهید بود تا نوع محافظت از ایمیل‌های خود را که در سه حالت می‌باشند را انتخاب کنید. که به ترتیب به صورت زیر می‌باشند.

محافظت از ایمیل‌هایی که با استفاده از تگ a لینکدار شده‌اند

جایگذاری ایمیل‌ها به صورت ایمیل محافظت شده

جایگذاری ایمیل‌های موجود در فیلدهای مختلف با ایمیل محافظت شده

Apply on : در این بخش می‌توانید انواع صفحات و پست‌تایپ دلخواه خود را که در آنها از ایمیل استفاده شده است را تعیین کنید تا محافظت شوند که شامل مواردی همچون نوشته و برگه، نظرات و ابزارک‌ها می‌باشند.

تنظیمات Additional Settings

Choose protection method : از این بخش قادر خواهید بود تا نوع محافظت ایمیل وردپرس را انتخاب کنید که در سه نوع JS Rot۱۳، JS Escape و Html Encode می‌باشند.

Exclude posts : با استفاده از این فیلد قادر خواهید بود تا نوشته و یا برگه‌های دلخواهی را تعیین کنید تا محافظت ایمیل در آنها غیرفعال شود. برای این مورد کافی است تا ID نوشته و یا برگه مورد نظر را در آن وارد کرده و هر آی‌دی را با کاراکتر کاما انگلیسی از هم جدا کنید.

Use shortcodes in widgets : با فعال کردن این گزینه امکان استفاده از شورت کد برای محافظت از آدرس ایمیل وردپرس فراهم شده و در ابزارک‌های متنی می‌توانید از آنها استفاده کنید.

Use deprecated names : با استفاده از این بخش نیز می‌توانید از شورت‌کدهای موجود در ابزارک خود استفاده کنید.

تنظیمات RSS settings

Protect emails in RSS feeds : با فعال کردن این گزینه آدرس ایمیل‌های موجود در RSS سایت نیز محافظت شده و هرگاه کاربرانی که مطالب را از طریق RSS دنبال می‌کنند بر روی آن کلیک کنند به آدرس مستقیم ایمیل دسترسی نخواهند داشت.

Remove shortcodes from RSS feeds : با استفاده از این گزینه شورت‌کدهای موجود در فید وردپرس حذف خواهند شد.

تنظیمات Admin Settings

Check “succesfully encoded”: با فعال کردن این گزینه هرگاه ایمیلی با موفقیت محافظت شود پیغامی برای مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

Choose admin menu position : با استفاده از این گزینه نیز قادر خواهید بود تا منوی افزونه را در بخش تنظیمات به عنوان زیر منو قرار داده و یا اینکه همچنان در حالت پیشفرض در منوی اصلی پیشخوان آن را مشاهده کنید.

تنظیمات Email Encoder form

با استفاده از این بخش نیز همانطور که از نام آن مشخص است قادر خواهید بود تا ایمیل دلخواهی را وارد کرده و توسط این فرم آن را اینکد کنید. برای این منظور کافی است تا مشابه تصویر آدرس ایمیل خود را وارد کرده و سپس نوع محافظت ایمیل را از بخش Encode Methode انتخاب کرده و بر روی دکمه Create protected mail link کلیک کنید.

حال به ویرایش یکی از مطالب خود مراجعه کرده و یک آدرس ایمیل به صورت لینک شده مشابه تصویر زیر در آن قرار دهید.

 

امتیاز شما
در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.